Francija ar beļģu aizsarga palīdzību iekļūst Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā
Francijas vārti tika gūti pēca Randala Kolo Muani sitiena.
2024. gada 1. jūlijs, 21:12

Francijas vīriešu futbola izlase pirmdien Diseldorfā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā ar 1:0 (0:0) pārspēja Beļģiju un nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā.

14.minūtē francūži izspēlēja stūra sitienu, kas noslēdzās ar neprecīzu Kiliana Mbapē sitienu pa vārtiem. Īsi pēc tam dzelteno kartīti nopelnīja Oreljēns Čuamenī, kurš diskutēja ar tiesnesi, bet vēl deviņas minūtes vēlāk brīdinājumu saņēma Antuāns Grīzmans.

No aptuveni 20 metru atzīmes brīvsitienu izpildīja beļģis Kevins de Brujne, taču Francijas vārtsargs Maiks Maiņāns glāba savu komandu. Pēc šīs epizodes Francija nopelnīja jau trešo brīdinājumu, pie dzeltenās kartītes tiekot Adrjēnam Rabio.

Puslaika izskaņā bumbu vairāk pārvaldīja Francijas futbolisti un pēdējā minūtē pirms došanās pārtraukumā krietni virs Beļģijas vārtiem sita Čuamenī.

Otrā puslaika ievadā Čuamenī turpināja aktīvi uzbrukt pretinieku vārtiem, kuros nekļūdīgi spēlēja Kūns Kastēlss. Pāris minūtes vēlāk Mbapē arī mēģināja iekarot pretinieku vārtus, taču viņa sitiens bija pārāk augsts.

70.minūtē ar spēcīgu sitienu Francijas vārtsargu mēģināja pārsteigt Romelu Lukaku, bet Maiņāns veiksmīgi atsita bumba uz malu. Tuvojoties pamatlaika izskaņai pēc vairākiem neprecīziem francūžu uzbrukumiem pretuzbrukums padevās arī beļģiem, de Bruines sitienu atkal atvairot Maiņānam.

Francūži izvirzījās vadībā vien 85. minūtē, kad Randals Kolo Muanī pēc Ngolo Kantē piespēles raidīja bumbu Beļģijas vārtos, taču vārtu guvums tika ieskaitīts Beļģijas futbolistam Janam Vertongenam, kuru vēl bumba paspēja aizskart ceļā uz vārtiem. Tieši pieredzējušajam beļģu aizsargam tika fiksēts bumbas raidījums savos vārtos. Šī bija jau devītā reize čempionātā, kad bumba ieraidīta savos vārtos, atkārtojot 2021. gada meistarsacīkstēs piedzīvoto.

Pirmdien vēl plkst.22 Frankfurtē pie Mainas spēkosies Portugāle un Slovēnija, spēli tiešraidē translējot televīzijas kanālam TV6. Sestdien pirmajos astotdaļfināla mačos Šveice ar 2:0 pārspēja Itāliju un Vācija ar 2:0 - Dāniju, bet svētdien Anglija papildlaikā ar 2:1 pieveica Slovākiju un Spānija ar 4:1 apspēlēja Gruziju. 2.jūlijā vēl divos astotdaļfināla mačos tiksies Rumānija ar Nīderlandi un Austrija ar Turciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas bija sadalītas sešās apakšgrupās, izslēgšanas spēļu turnīrā iekļūstot katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējām un četrām labākajām trešo vietu ieguvējām. 2024. gada Eiropas čempionāts no 14. jūnija līdz 14. jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā. 2021. gadā Londonā par Eiropas čempioni kļuva Itālija, kas finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Francijas izlases sastāvs: Maiks Maiņāns, Žils Kundē, Dajo Upamekano, Viljams Saliba, Teo Ernandess, Ngolo Kantē, Oreljēns Čuamenī, Adrjēns Rabio, Markuss Tirāms (Randals Kolo Muanī, 62. min.), Antuāns Grīzmans, Kilians Mbapē.

Beļģijas izlases sastāvs: Kūns Kastēlss, Artūrs Tēts, Jans Vertongens, Vouts Fēss, Timotī Kastaņs (Šarls de Ketelērs, 88. min.), Janniks Karrasko (Dodi Lukebakio, 89. min.), Amadu Onanā, Kevins de Breine, Žeremī Doku, Romelu Lukaku, Luī Opendā (Orels Mangalā, 63. min.).