Rumānijas futbolisti Eiropas čempionātu sāk ar pārliecinošu uzvaru pret Ukrainu
Rumānijas futbolisti spēruši ļoti platu soli astotdaļfināla virzienā.
2024. gada 17. jūnijs, 18:02

Rumānijas vīriešu futbola izlase pirmdien Minhenē sāka Eiropas čempionāta finālturnīru ar pārliecinošu uzvaru, E grupas mačā ar 3:0 (1:0) pārspējot Ukrainu.

Rumānijas labā vārtus guva Nikolaje Stanču, Razvans Marins un Deniss Dragušs.

Mača ievadā bumbu vairāk kontrolēja Ukraina, kas 22. minūtē tika pie pirmā stūra sitiena. To neizdevās veiksmīgi izspēlēt, taču Artems Dovbiks no distances izpildīja sitienu, bumbai lidojot pāri pretinieku vārtiem. Septiņas minūtes vēlāk ukraiņi nedroši saspēlējās savu vārtu pusē, ko izmantoja rumāņi, lai pārtvertu bumbu. Pirmo Rumānijas futbolistu sitienu atvairīja Ukrainas vārtsargs, taču pēc tam rumāņi tika pie vēl vienas iespējas uzbrukt, kuru ar precīzu sitienu noslēdza Stanču. Pirmā puslaika atlikušajā daļā rumāņi turpināja veidot uzbrukumus, taču bumba vairs nenonāca Ukrainas vārtos. Otrā puslaika ievadā Rumānijai vajadzēja tikai nepilnas astoņas minūtes, lai dubultotu pārsvaru, šoreiz ar tālu sitienu bumbu Ukrainas vārtos nogādājot Razvanam Marinam. Četras minūtes vēlāk 3:0 Rumānijas labā panāca Dragušs, kurš pēc stūra sitiena no tuvas distances guva vārtus. Pamatlaika izskaņā ukraiņi vēl tika pie diviem stūra sitieniem, bet to izspēle neizdevās, rumāņiem viegli apstādinot pretinieku uzbrukumus.

Citā E grupas mačā plkst.19 tiksies arī Beļģija un Slovākija, bet dienas noslēdzošajā spēlē D grupā plkst.22 Francija spēkosies ar Austriju

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024. gada Eiropas čempionāts no 14. jūnija līdz 14. jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021. gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Ukrainas izlases sastāvs: Andrijs Luņins, Olekandrs Zinčenko, Mikola Matvijenko, Iļja Zabarnijs, Juhims Konopļa (Oleksandrs Timčiks, 72. minūte), Mikola Šaparenko (Romans Jaremčuks, 62. minūte), Tarass Stepaņenko (Volodimirs Bražko, 62. minūte), Mihailo Mudriks, Georgijs Sudakovs (Ruslans Maļinovskis, 83. minūte), Viktors Cigankovs (Andrijs Jarmolenko, 62. minūte), Artems Dovbiks.

Rumānijas izlases sastāvs: Florins Nica, Andrejs Raciu, Radu Dragušins, Andrejs Burka, Nikusors Bank, Mariuss Marins (Adrians Russ, 75. minūte), Deniss Mans (Janis Hadži, 62. minūte), Razvans Marins, Nikolaje Stanču (Bogdans Racovitans, 86. minūte), Florinels Komans (Valentins Mihaila, 62. minūte), Deniss Dragušs (George Puškašs, 75. minūte).