foto: Canadian Press/Shutterstock/ Vida Press
Vismanei pārliecinošs zaudējums pret Grieķijas otro raketi; Semeņistaja izbauda Sakari macībstundu
Daniela Vismane.
Citi sporta veidi
2024. gada 11. aprīlis, 15:29

Vismanei pārliecinošs zaudējums pret Grieķijas otro raketi; Semeņistaja izbauda Sakari macībstundu

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Daniela Vismane un Darja Semeņistaja ceturtdien Portugālē piedzīvoja zaudējumus Billijas Džīnas Kingas kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīra spēlēs, Latvijai mačā ar Grieķiju nonākot iedzinējos ar 0-2.

Latvijas un Grieķijas dueļa pirmajā mačā Vismane (WTA 355.) ar 0-6, 5-7 zaudēja grieķietei Valentini Grammatikopulu (WTA 206.).

Otrajā vienspēlē Darja Semeņistaja (WTA 110.) ar tādu pašu rezultātu 0-6, 5-7 zaudēja Grieķijas tenisa zvaigznei Marijai Sakari (WTA 6.).

Dubultspēlē bija paredzēta Aļonas Ostapenko un Semeņistajas cīņa ar Sakari un Despinu Papamihailu, tomēr Semeņistajas vietā spēlei tika pieteikta Adelina Lačinova, bet Sakari aizvietoja Marta Matula.

Latvijas izlasē ir iekļauta Ostapenko (WTA 10.), Semeņistaja (WTA 110.), Vismane (WTA 366.), Beatrise Zeltiņa un Adelina Lačinova.

Tikmēr Grieķijas vienībā ir Marija Sakari (WTA 6.), Valentini Grammatikopulu (WTA 206.), Despina Papamihaila (WTA 235.) un Marta Matula (WTA 322.).

Latvijas tenisistes apakšgrupā ar 3-0 pieveica Portugāli un ar 2-1 pārspēja Turciju, bet ar 1-2 piekāpās Nīderlandei un ierindojās otrajā vietā.

Grieķietes ar 2-1 uzvarēja Zviedriju un ar 3-0 bija pārākas pār Norvēģiju, taču ar 1-2 zaudēja Serbijai, apakšgrupā ieņemot otro vietu.

Apakšgrupu otrās vietas ieguvējas Latvija, Dānija un Grieķija cīnās par pēdējo ceļazīmi uz "play off" kārtu un 4.-6.vietu. Latvijas tenisistes šajā turnīra posmā vēl spēkosies arī ar Dāniju.

Billijas Džīnas Kingas kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīrs norisināsies līdz 13.aprīlim.

Portugālē sacenšas 12 komandas - Austrija, Bulgārija, Dānija, Grieķija, Latvija, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Serbija, Turcija, Ungārija un Zviedrija.

Otrā grupā kopā spēlē Austrija, Dānija, Ungārija un Bulgārija, bet Grieķija tika ielozēta kopā ar Norvēģiju, Serbiju un Zviedriju.

Katras grupas uzvarētājas nodrošina ceļazīmi uz "play off" kārtu, pēc tam aizvadot apļa turnīru un noskaidrojot pirmo triju vietu ieguvējas. Grupās otro vietu ieņēmušās komandas apļa sacensībās noskaidros vēl vienu komandu, kura iekļūs "play-off" kārtā. Trešo vietu ieguvējas aizvadīs riņķa turnīru savā starpā, bet triju pēdējo vietu ieguvējas noskaidros divas komandas, kuras 2025.gadā spēlēs Eiropas/Āfrikas otrajā grupā.

2023.gada aprīlī Latvijas izlase šajās sacensībās ieņēma septīto vietu, saglabājot vietu grupā.

Izlases kapteiņa Adriana Žguna vadībā Latvijas izlasē cīnījās Vismane, Diāna Marcinkēviča, Zeltiņa un Lačinova.

Turnīrs Oeirašā norisinās āra kortos ar māla segumu.

  •