Pēdējo triju gadu čempions Verstapens joprojām neapturams, uzvarot Saūda Arābijas "Grand Prix" kvalifikācijā
Makss Verstapens uzvar kārtējā kvalifikācijā, šoreiz Saūda Arābijā
2024. gada 8. marts, 21:44

"Red Bull" pilots Makss Verstapens piektdien bija ātrākais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Saūda Arābijas "Grand Prix" kvalifikācijā un sestdien sacensības sāks no pirmās pozīcijas.

Verstapens trešajā kvalifikācijas daļā Džidas trases 6,174 kilometrus garo apli veica minūtē un 27,472 sekundēs.

Otrais bija "Ferrari" pilots Šarls Leklērs, kurš apli veica minūtē un 27,791 sekundē, bet trešais - otrs "Red Bull" pilots Serhio Peress, apli veicot minūtē un 27,807 sekundēs.

Ceturtais finišēja pasaules eksčempions no "Aston Martin" komandas Fernando Alonso, piektais un sestais - "McLaren" piloti Oskars Piastri un Lendo Noriss.

Septīto un astoto vietu ieņēma attiecīgi "Mercedes" piloti Džordžs Rasels un Luiss Hamiltons, bet "Ferrari" pārstāvošais 18 gadus vecais britu autosportists Olivers Bīrmens savā debijā F-1 ieņēma 11.vietu.

Bīrmens aizstāja Karlosu Sainsu, kurš šajā F-1 posmā nevar startēt piektdien veiktās apendicīta operācijas dēļ.

Arī piektdien veiktajos trešajos treniņbraucienos ātrāko braucēju trijnieks bija identisks - Verstapens, Leklērs un Peress.

Jau ziņots, ka pirmajā treniņu sesijā ceturtdien ātrākais bija Verstapens, bet otrajā - Alonso.

Saūda Arābijas "Grand Prix" musulmaņu svētā mēneša ramadāna laikā norisināsies sestdien.

Pagājušajā nedēļā Bahreinā notikušajā pirmajā posmā pārliecinoši uzvarēja Verstapens.

Šosezon F-1 čempionātā tiks aizvadīti 24 posmi.