foto: REUTERS/SCANPIX
Ostapenko atgriezusies WTA ranga labāko desmitniekā
Aļona Ostapenko šonedēļ piedalīsies Dubaijas "WTA 1000" līmeņa turnīrā.
Citi sporta veidi
2024. gada 19. februāris, 11:07

Ostapenko atgriezusies WTA ranga labāko desmitniekā

Jauns.lv/LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko jaunajā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā atgriezusies labāko desmitniekā un pakāpusies uz devīto vietu, kamēr Darja Semeņistaja ierindojas 111. pozīcijā.

Ostapenko aizvadītajā nedēļā startēja Dohas "WTA 1000" turnīrā, kurā piedzīvoja neveiksmi trešajā kārtā.

Vēl Diāna Marcinkēviča zaudējusi divas vietas un ieņem 311. pozīciju, Daniela Vismane (386.) arī zaudējusi divas vietas, Anastasija Sevastova saglabā 482. pozīciju, Kamilla Bartone pakāpusies par septiņām vietām (755.), Margarita Ignatjeva atkāpusies par vienu vietu (1142.), Valērija Kargina veikusi vienas vietas kāpumu (1172.), kamēr Anna Ozerova (1294.) ir par 26 pozīcijām zemāk nekā pirms nedēļas.

Ranga pirmajā astotniekā izmaiņu nav un pirmā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, kurai seko baltkrieviete Arina Sabaļenka un amerikāniete Korija Gofa, ceturtā ir Jeļena Ribakina no Kazahstānas, piekto vietu ieņem amerikāniete Džesika Pegula, sestā ir tunisiete Onsa Žabēra, septītā - ķīniete Džena Cjiņveņa, astotā - čehiete Markēta Vondroušova, kurai seko Ostapenko, un pirmo desmitnieku noslēdz čehiete Karolīna Muhova. 

Ārpus pirmā desmitnieka palikusi grieķiete Marija Sakari, kura pirms nedēļas ieņēma devīto vietu.

Dubultspēļu rangā Ostapenko zaudējusi trīs vietas un ieņem 20. vietu, bet Semeņistaja atkāpusies par vienu pozīciju un atrodas 157. vietā, Vismane saglabājusi 173. vietu, Marcinkēviča zaudējusi vienu pozīciju (225.), Bartone ir par deviņām vietām augstāk (508.), Ignatjeva par četrām pozīcijām zemāk (707.), Ozerova (1116.) un Kargina (1420.) zaudējušas attiecīgi četras un divas vietas, bet Marija Semeņistaja ir par divām pozīcijām zemāk (1515.). 

Dubultspēļu ranga līdere ir Elise Mertensa no Beļģijas, kurai seko taivāniete Suveja Sje un austrāliete Storma Hantere.

Tikmēr Roberts Štrombahs Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir atguvis četras vietas un šonedēļ ierindojas 338. pozīcijā.

Kārlis Ozoliņš (1050.) savu pozīciju nav mainījis, bet Mārtiņš Rocēns ir pakāpies par vienu vietu un ieņem dalītu 1772. pozīciju.

Pasaules pirmā rakete joprojām ir serbs Novāks Džokovičs, kurš apsteidz spāni Karlosu Alkarasu, bet uz trešo vietu pakāpies itālis Janiks Siners, aiz sevis atstājot krievu Daniilu Medvedevu. Piektais ir krievs Andrejs Rubļovs, sesto vietu ieņem Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, septītais ir dānis Holgers Rūne, astotais - polis Huberts Hurkačs. Devītajā vietā ir austrālietis Alekss de Minors, bet uz desmito pozīciju noslīdējis amerikānis Teilors Frics.

Dubultspēļu rangā Miķelis Lībietis pakāpies par vienu pozīciju augstāk uz 141.vietu, Štrombahs atguvis piecas vietas (552.), Rocēns noslīdējis par 13 pozīcijām zemāk (dalīta 1402.), Ozoliņš zaudējis astoņas vietas (dalīta 1534.), bet Roberts Jaričevskis ir par piecām pozīcijām zemāk nekā pirms nedēļas (dalīta 2284.).

Dubultspēļu ranga līderi ir indietis Rohans Bopana un austrālietis Metjū Ebdens.