Šmits un Mejeris izcīna nacionālos kausus Lietuvā un Rumānijā
Kauņas "Žalgiris" uzbrucējs Rolands Šmits.
2024. gada 19. februāris, 10:37

Latvijas basketbolisti Rolands Šmits un Mareks Mejeris svētdien ar savām komandām uzvarēja nacionālo kausu izcīņās attiecīgi Lietuvā un Rumānijā.

Karaļa Mindauga kausa izcīņas finālā Kauņā vietējā "Žalgiris" komanda ar rezultātu 86:70 (23:19, 29:19, 18:18, 16:14) pārspēja Panevēžas "Lietkabelis" vienību.

Šmits finālspēlē laukumā pavadīja 16 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā guva astoņus punktus, realizējot visus trīs divpunktu metienus un abus tālmetienus, bet netrāpot vienīgo tālmetienu. Valmierietis arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra divas bumbas, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes, tika pie pozitīva +/- rādītāja (+7), kā arī iekrāja 12 efektivitātes koeficienta punktus.

Uzvarētājiem 16 punktus guva Kīnens Evanss, bet pretiniekiem 15 punkti bija Davidam Sirvīdim.

Šmits Lietuvas kausa izcīņā uzvarēja otro gadu pēc kārtas.

Mejeris Rumānijas kausa finālspēlē guva sešus punktus, Klužas-Napokas "U-BT" mājās ar 84:70 (22:23, 26:14, 14:17, 22:16) pārspējot Bukarestes "Rapid".

Mejeris, spēlējot 13 minūtes un 47 sekundes, grozā raidīja visus trīs divpunktu metienus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, divreiz pārkāpa noteikumus, tika pie pozitīva +/- rādītāja (+1) un deviņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Kausa ieguvējiem 23 punktus guva Džerels Edijs, bet pretiniekiem 14 punkti bija Toerlinam Ficpatrikam.

Tikmēr Polijas kausa finālā Ojārs Siliņš guva 13 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, bet Aigars Šķēle savainojuma dēļ nespēlēja, Lielpolijas Ostruvas "Stal" komandai ar 71:94 (20:18, 21:22, 14:25, 16:29) zaudējot Varšavas "Legia".

Savukārt Itālijas kausā sievietēm Laura Meldere finālspēlē palika rezervē, kamēr viņas pārstāvētā Venēcijas "Umana Reyer" ar 66:81 (20:17, 18:29, 21:22, 9:13) zaudēja Georga Dikeulaka vadītajai Skio "Famila" vienībai.