foto: Flaviu Buboi/NurPhoto/Shutterstock/ Vida Press
Nikolato jau ir ideja, kā varētu spēlēt Latvijas izlase
Paolo Nikolato atzīst, ka sarunas ar medijiem viņam nešķiet netīkama darba daļa.
Citi sporta veidi
2024. gada 8. februāris, 16:06

Nikolato jau ir ideja, kā varētu spēlēt Latvijas izlase

Jauns.lv/LETA

Latvijas vīriešu futbola izlasei jāspēlē saviem līdzjutējiem, sarunā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) teica jaunais Latvijas valstsvienības galvenais treneris Paolo Nikolato.

Jau ziņots, ka pirmdien pēc ilgstošām sarunām LFF panāca vienošanos ar Nikolato un noslēdza līgumu uz diviem gadiem.

"Man tas ir supersvarīgi - komunicēt ar visiem iesaistītajiem. Komunikācija ar medijiem man nav maizes garoza. Es to daru bez sakostiem zobiem. Tas patiešām ir svarīgi visu viņiem izskaidrot. Bet galu galā visam pāri stāv ideja, ka mēs spēlējam tieši līdzjutējiem, nevis tikai paši sev," sarunā ar LFF savu nostāju pauda itāļu speciālists.

Šobrīd treneris vēl apgūst Latvijas futbolistus un neilgi pirms apstiprināšanas amatā vēl nav izdomājis noteiktus taktiskos risinājumus valstsvienības sakarā. 

"Man, protams, ir ideja, kā varētu spēlēt, bet nekas vēl nav galēji, jo man jāsaprot, kā izveidot vislabāko vienpadsmitnieku, kā atrast visiem labākajiem spēlētājiem vislabāko kombināciju," skaidroja Nikolato.

57 gadus vecais Nikolato iepriekšējos septiņus gadus strādāja ar Itālijas jaunatnes izlasēm. Viņa vadībā Itālija vienreiz Eiropas U-19 čempionātā ieguva otro vietu, finālā papildlaikā ar 3:4 piekāpjoties Portugālei. 2019. gadā viņš ar Itālijas izlasi FIFA U-20 Pasaules kausā ieguva ceturto vietu. Aizvadītajā vasarā viņa vadītā Itālijas U-21 izlase Eiropas čempionātā neiekļuva izslēgšanas spēlēs, un ar to speciālists beidza savu septiņus gadus ilgo darbu ar itāļu jauniešiem.

Pirms tam Nikolato 2013./2014. gada sezonā ar "Chievo" U-19 komandu triumfēja Itālijas jaunatnes čempionātā jeb "Primavera". No 2014. līdz 2016. gadam viņš vadīja "Lumezzane" komandu Itālijas C sērijā jeb trešajā spēcīgākajā līmenī.

Decembrī no Latvijas izlases galvenā trenera amata tika atbrīvots Dainis Kazakevičs.

Ar Kazakeviču pie stūres izlase spēlēja 2020. gada Pasaules kausa kvalifikācijā, UEFA Nāciju līgā un 2024. gada Eiropas čempionāta atlasē. Viņa vadībā izlase 41 mačā izcīnīja 11 uzvaras, 12 reizes spēlēja neizšķirti un piedzīvoja 18 zaudējumus.

Jaunā izlases galvenā trenera vadībā valstsvienība nākamās oficiālās spēles aizvadīs vien rudenī, cīnoties 2024./2025. gada sezonas UEFA Nāciju līgas C līgā.