2024. gada 14. janvāris, 20:01

Latvijas basketbolists Rodions Kurucs svētdien Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē guva uzvaras grozu un iemeta septiņus punktus, kaldinot Mursijas UCAM uzvaru pār šobrīd Eiropā spēcīgāko komandu Madrides "Real".

UCAM savā laukumā madridiešus uzvarēja ar rezultātu 73:61 (19:16, 17:10, 16:25, 21:10).

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 38 sekundes, Kurucs panāca 63:61, bet trīs sekundes pirms finālsvilpes viņš trieca bumbu grozā no augšas, vēl vairāk nostiprinot mājiniekiem vadību.

Rodions Kurcs laukumā pavadīja 26 minūtes un 51 sekundi, realizēja trīs no četriem divpunktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra divas bumbas, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, iekrāja pārliecinoši labāko +/- rādītāju komandā (+26) un tika pie desmit efektivitātes koeficienta punktiem. Artūrs Kurucs bija mājinieku pieteikumā, bet laukumā nedevās.

UCAM rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Dilans Eniss, bet "Real" komandā 15 punktus guva Fakundo Kampaco.

Citā spēlē Manrezas "Baxi", Mārcim Šteinbergam gūstot trīs punktus, mājās ar rezultātu 82:90 (23:14, 13:23, 30:26, 16:27) piekāpās Vitorijas "Baskonia".

Šteinbergs spēlēja 20 minūtes un 34 sekundes, kuru laikā raidīja groza vienu no diviem divu punktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem, kā arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva kļūdu, pārtvēra pretinieku piespēli, nopelnīja piezīmi, izprovocēja vienu pretinieku sodu un iekrāja +/- rādītāju -17 un efektivitātes koeficienta piecus punktus.

Manrezas vienībā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Devins Robinsons, kamēr viesu rindās ar 20 punktiem izcēlās Mets Kostelo un Markuss Hovards.

Jau ziņots, ka Anžejs Pasečņiks sestdien izcēlās ar 29 punktiem un, aizvadot savu karjeras rezultatīvāko maču ACB, palīdzēja "Palencia" viesos ar rezultātu 86:84 pārspēt "Girona".

UCAM ar 11 uzvarām 18 spēlēs ir ceturtā, "Baxi" ar deviņiem panākumiem ieņem devīto vietu, bet "Palencia" ar bilanci 3-15 ir pēdējā 18 vienību čempionātā.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva "Barcelona", kas finālsērijā ar 3-0 uzvarēja Madrides "Real".

Tikmēr Krišs Helmanis Vācijas bundeslīgas spēlē guva četrus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Tībingenes "Tigers" piedzīvoja zaudējumu. Tībingenes komanda viesos ar rezultātu 78:114 (12:20, 24:34, 18:28, 24:32) zaudēja Veisenfelsas "Syntainics MBC".

Helmanis laukumā bija deviņas minūtes un 54 sekundes un realizēja abus izpildītos divu punktu metienus. Viņš arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, bloķēja vienu pretinieku metienu, pieļāva divas kļūdas, nopelnīja divas piezīmes, iekrāja +/- rādītāju -9 un efektivitātes koeficientu četri.

Viesu rindās Dživans Džeksons izcēlās ar 23 punktiem, kamēr mājinieku panākumu ar 25 punktiem sekmēja Džonatans Stouvs.

"Tigers" ar četrām uzvarām 16 spēlēs ir 15. vietā, bet Kārļa Šiliņa pārstāvētā "Gottingen" ar bilanci 3-11 atrodas 16.vietā 18 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Vācijas čempioni kļuva Ulmas "Ratiopharm", kas finālsērijā ar 3-1 uzvarēja Bonnas "Telekom".

Tikmēr Roberts Blumbergs Grieķijas čempionāta spēlē guva astoņus punktus, taču tas nepalīdzēja viņa pārstāvētajai Saloniku "Aris" izglābties no zaudējuma. "Aris" viesos ar rezultātu 71:80 (19:23, 19:21, 20:15, 13:21) atzina "Karditsa" pārākumu.

Blumbergs laukumā bija 29 minūtes un 31 sekundi un realizēja vienu no četriem divu punktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem un trīs no četriem soda metieniem. Viņa kontā arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena kļūda, viens bloķēts metiens, trīs piezīmes, divi izprovocēti sodi, noslēdzot maču ar +/- rādītāju -8 un efektivitātes koeficientu četri.

Starp viesiem ar 18 punktiem izcēlās Roberto Galinats, kamēr mājinieku panākumu ar 18 punktiem sekmēja Līrojs Bukenens.

Savukārt Iļja Gromovs un "Lavrio" savā laukumā ar rezultātu 76:92 (16:25, 15:21, 23:26, 22:20) piekāpās Atēnu "Panathinaikos".

Gromovs spēlēja 14 minūtes un 57 sekundes un, raidot grozā vienu no trijiem divu punktu metieniem, tika pie diviem punktiem, kā arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja trīs piezīmes, izprovocēja trīs pretinieku sodus, iekrāja +/- rādītāju +5 un efektivitātes koeficientu četri.

"Aris" komanda ar bilanci 7-7 ir piektā, bet "Lavrio" ar četriem panākumiem 14 spēlēs ir desmitajā vietā 12 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Grieķijas čempioni kļuva Pirejas "Olympiakos", kas finālsērijā ar 3-1 pārspēja Atēnu "Panathinaikos".

Savukārt Artūrs Strautiņš Itālijas A sērijas mačā guva 11 punktus, kamēr viņa pārstāvētā Tortonas "Derthona" piedzīvoja zaudējumu, bet citā spēlē "Scafati", Jānim Strēlniekam gūstot deviņus punktus, tika pie pārliecinošas uzvaras.

"Derthona" viesos ar rezultātu 82:83 (18:20, 17:22, 21:16, 26:25) piekāpās Milānas "EA7 Emporio Armani Olimpia".

Strautiņš laukumā bija 20 minūtes un realizēja trīs no trijiem tālmetieniem un abus soda metienus. Viņa kontā arī divas atlēkušās bumbas, viens bloķēts metiens, viena kļūda, divas pārtvertas piespēles, viena rezultatīva piespēle, viena piezīme, viens izprovocēts pretinieku sods, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +4 un efektivitātes koeficientu 13.

Tortonas komandā rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Teišons Tomass, kamēr Milānas vienībā Nikolo Melli tika pie 23 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām.

Savukārt Strēlnieka pārstāvētā "Scafati" savā laukumā ar rezultātu 102:76 (31:13, 25:19, 24:20, 22:24) pārspēja Redžo Emīlijas "UnaHotels". Strēlnieks spēlēja 21 minūti un meta grozā trīs no sešiem tālmetieniem, četras reizes rezultatīvi piespēlēja, nopelnīja piezīmi, izprovocēja pretinieku sodu, iekrāja +/- rādītāju +15 un tika pie efektivitātes koeficienta desmit.

Jau ziņots, ka sestdien Trento "Aquila", Andrejam Gražulim gūstot deviņus punktus un izcīnot desmit atlēkušās bumbas, izbraukumā ar rezultātu 80:99 piekāpās Kremonas "Vanoli".

Lukas Banki vadītā Boloņas "Virtus", kuras rindās spēlē Rihards Lomažs, ar desmit uzvarām 15 spēlēs turnīra tabulā ieņem trešo vietu, "Aquila" ar bilanci 9-7 atrodas sestajā vietā, "Scafati" astoņi panākumi 16 mačos dod devīto pozīciju, kamēr "Derthona" ar sešām uzvarām ierindojas 12. vietā 16 vienību konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas "EA7 Emporio Armani Olimpia", kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Boloņas "Virtus".