Epizode mača galotnē, kurā Kristapam Porziņģim piešķīra pārkāpumu.
2024. gada 9. janvāris, 10:02

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien guva 19 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā, kurā viņa pārstāvētā Bostonas "Celtics" komanda piedzīvoja zaudējumu.

"Celtics" viesos ar rezultātu 131:133 (34:33, 34:26, 33:44, 30:30) zaudēja Indiānas "Pacers" basketbolistiem.

Mača izskaņā neveiksmīgi nospēlēja Porziņģis, pēdējā sekundē pārkāpjot noteikumus pret Benediktu Maturinu, kurš realizēja divus no trim soda metieniem, ļaujot mājiniekiem revanšēties par zaudējumu pirms divām dienām.

Interesanti, ka līgas līdervienībai šis bija jau otrais zaudējums pret Austrumu konferences pašlaik sesto spēcīgāko komandu, jo neveiksme tika piedzīvota arī NBA Kausa ceturtdaļfinālā.

Porziņģis kopumā laukumā pavadītajās 37 minūtēs un 34 sekundēs realizēja vienu no četriem tālmetieniem, piecus no deviņiem divpunktu metieniem un sešus no septiņiem soda metieniem. Viņa kontā arī piecas atlēkušās bumbas, septiņas rezultatīvas piespēles, kas ir atkārtots viņa karjeras rekords, trīs bloķēti metieni un divas personīgās piezīmes.

"Celtics" rindās rezultatīvākais ar 40 punktiem bija Džeilens Brauns, sasniedzot savu sezonas rekordu, bet 21 punktu pievienoja Džrū Holidejs.

"Pacers" komandā vairāk par desmit punktiem guva septiņi spēlētāji, bet rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Maturins.

Tikmēr vien no komandas līderiem Tairīss Halibērtons iedzīvojās paceles cīpslas savainojumā un nospēlēja tikai 13 minūtes, kurās guva septiņus punktus.

Savukārt "Celtics" šajā mačā nepalīdzēja komandas uzbrukuma līderis Džeisons Teitums.

"Celtics" ar 28 uzvarām 36 spēlēs ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē un visā līgā. Nākamo maču bostonieši aizvadīs trešdien, kad savā laukumā uzņems Rietumu konferences līderi (bilance 25-10) Minesotas "Timberwolves".

Tikmēr Dāvis Bertāns nepiedalījās spēlē, kurā viņa pārstāvētā Oklahomasitijas "Thunder" komanda guva uzvaru. "Thunder" viesos ar rezultātu 136:128 (36:30, 31:31, 35:36, 34:31) uzvarēja Vašingtonas "Wizards" basketbolistus.

"Thunder" rindās rezultatīvākais ar 32 punktiem bija Šejs Gildžess-Aleksandrs, bet 31 punktu pievienoja Čets Holmgrens. Tikmēr "Wizards" komandā 24 punktus guva Džordans Pūls.

"Thunder" ar 24 uzvarām 35 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē.

Citā mačā ar šīs sezonas sesto "triple double" pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē izcēlās Jannis Adetokunbo, tomēr tas nepalīdzēja viņa pārstāvētai Milvoki "Bucks" mājās apspēlēt Jūtas "Jazz" vienību.

"Bucks" savā laukumā zaudēja ar 116:132 (23:41, 23:36, 44:23, 26:32), piedzīvojot ceturto zaudējumu pēdējās piecās spēlēs.

Adetokunbo izcēlās ar 25 punktiem, desmit izcīnītām bumbām zem groziem un 11 rezultatīvām piespēlēm, 23 punktus guva Kriss Midltons, bet personīgu iemeslu dēļ mačā nepiedalījās vēl viens no mājinieku līderiem Damians Lilards.

Tikmēr uzvarētāju "Jazz" rindās pa 21 punktam guva Džordans Klārksons un Lauri Markanens, kura kontā arī 14 atlekušās bumbas, bet pa 19 punktiem katrs guva Džons Kolinss, Kolins Sekstons un debitants Kijonte Džordžs.

Jūtas komandai šī bija piektā uzvara pēdējās sešās spēlēs un 11 panākums pēdējos 15 mačos, kas ar bilanci 18-20 ļāvis pakāpties uz 11. pozīciju Rietumu Konferencē. "Bucks" ar 25 uzvarām 37 spēlēs saglabā otro vietu Austrumos.

Citā pirmdienas mačā Losandželosas "Clippers" savā laukumā ar 138:111 (34:31, 37:32, 30:28, 37:20) pieveica Fīniksas "Suns", uzvarot pretiniekus otro reizi piecu dienu laikā.

Mājinieku sastāvā rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Pols Džordžs, bet pa 19 punktiem katrs guva Ivica Zubacs un Džeimss Hārdens. "Suns" rindās 30 punktus guva Kevins Durants, bet 20 - Devins Bukers.

Pie panākuma savā laukumā pirmdien tika arī Maiami "Heat", kas ar 120:113 (34:27, 25:32, 32:23, 29:31) pārspēja Hjūstonas "Rockets" vienību.

Uzvarētājiem 28 punktus guva Tailers Hiro, bet ar 22+12 izcēlās Bams Adebajo. Savukārt viesu sastāvā 32 punkti Fredam Vanvlītam, bet 22+11 savā kontā ierakstīja Alperens Šenguns.

Vēl vienā mačā Šarlotas "Hornets" savā laukumā papildlaikā ar 112:119 (25:24, 18:27, 33:32, 31:24, 5:12) piekāpās Čikāgas "Bulls" basketbolistiem.

Pamatlaika izskaņā "Bulls" bija septiņu punktu pārsvars, taču pēdējās četrās pamatlaika minūtēs komanda guva tikai trīs punktus, kas mājiniekiem ļāva atspēlēties. Papildlaikā gan precīzāki bija viesi, ļaujot mājiniekiem piecās minūtēs gūt vien piecus punktus, kamēr paši tikt pie 12.

Rezultatīvākais ar 27 punktiem "Bulls" rindās bija Kobijs Vaits, bet 21 punktam iekrāja Andrē Dramonds un Nikola Vučevičs, katrs tiekot arī pie "double double" attiecīgi ar 15 un desmit atlēkušajām bumbām zem groziem.

Mājiniekus no zaudējuma neglāba Terija Rozjēra 39 punkti, kamēr 24 punktus guva Mikals Bridžess.