foto: EPA/Scanpix
Ostapenko WTA rangā pietuvojusies pirmajam desmitniekam
Aļona Ostapenko ir pavisam tuvu, lai WTA rangā atgrieztos pirmajā desmitniekā.
Citi sporta veidi
2024. gada 8. janvāris, 11:48

Ostapenko WTA rangā pietuvojusies pirmajam desmitniekam

Jauns.lv

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko jaunākajā WTA rangā saglabā 12. pozīciju, bet dubultspēlēs izdevies pakāpties par sešām vietām uz 28. pozīciju. Tiesa, WTA ranga pirmais šobrīd Ostapenko ir vienas uzvaras attālumā.

Ostapenko jauno sezonu pagājušajā nedēļā sāka Brisbenas "WTA 500" sērijas turnīrā, kur vienspēlēs sasniedza ceturtdaļfinālu, bet dubultspēlēs ar ierasto pārinieci Ludmilu Kičenoku no Ukrainas izcīnīja titulu. Šonedēļ Ostapenko spēlēs Adelaidas "WTA 250" turnīrā, no kura jau izstājusies WTA ranga desmitajā vietā esošā čehiete Barbora Krejčīkova un 11. pozīcijā esošā brazīliete Beatrise Hadada-Maija. Abas šajā nedēļā pirms gada bija spēlējušas veiksmīgāk, tāpēc zaudēs ranga punktus, bet Ostapenko, lai abas apsteigtu rangā (Hadada-Maija), būs nepieciešams uzvarēt vismaz vienā spēlē. Tiesa, Ostapenko pozīciju apdraud trīs neitrālās sportistes Darja Kasatkina, Veronika Kudermetova un Ludmila Samsonova. Otrdien pirmajā kārtā Ostapenko spēkosies ar WTA ranga 26. numuru rumānieti Soranu Kirsteju.

Vēl WTA jaunajā rangā Darja Semeņistaja atguvusi vienu vietu un ieņem 143. pozīciju, bet Diāna Marcinkēviča veikusi divu vietu kāpumu un ieņem 307. vietu. Daniela Vismane saglabājusi 368. pozīciju, par vienu vietu atkāpusies Anastasija Sevastova (666.), savu vietu nav mainījusi Kamilla Bartone (799.), divas vietas zaudējusi Anna Ozerova (1049.), Margaritai Ignatjevai padevies divu vietu kāpums (1151.), bet Valērijai Karginai šājā nedēļā nācās divas vietas zaudēt (1227.).

Līdere joprojām ir poliete Iga Švjonteka, aiz kuras ierindojas Baltkrievijas tenisiste Arina Sabaļenka. No ceturtās uz trešo vietu pakāpusies Jeļena Ribakina no Kazahstānas, kura rangā apsteigusi amerikānieti Koriju Gofu. ASV sportiste Džesika Pegula joprojām piektā, sestā ir tunisiete Onsa Žabēra, septītā - Markēta Vondroušova no Čehijas. Astoto vietu saglabā grieķiete Marija Sakari, bet labāko desmitnieku noslēdz divas čehietes - devītā ir Karolīna Muhova, bet desmitā - Krejčīkova.

Dubultspēlēs Latvijas otrā rakete šonedēļ ir Semeņistaja, kura pagājušajā nedēļā triumfēja Kanberas "WTA 125" turnīrā un tagad WTA rangā pakāpusies par 36 pozīcijām uz 162. vietu, kas ir viņas karjeras rekords.

Pa trim vietām rangā zaudējušas Vismane (184.) un Marcinkēviča (224.), vienas vietas kāpumi ir Bartonei (524.) un Ignatjevai (715.). Ozerova saglabājusi 1105. pozīciju, Kargina pakāpusies par vienu vietu (1415.), bet Marijai Semeņistajai kāpums par divām ailītēm (1515.).

Pasaules ranga līdere dubultspēlēs joprojām ir austrāliete Storma Hantere, kurai seko Elise Mertensa no Beļģijas, trešo vietu dalot Gofai ar Pegulu.

Tikmēr Roberts Štrombahs jaunākajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā saglabājis 345. pozīciju.

Pārējie Latvijas spēlētāji savas vietas rangā nedaudz uzlabojuši - Ernests Gulbis (894.) ir trīs vietas augstāk nekā nedēļu iepriekš, Kārlis Ozoliņš (1045.) - divas, bet Mārtiņš Rocēns pakāpies vienu ailīti augstāk un atrodas dalītā 1752. pozīcijā.

ATP ranga pirmajā pieciniekā izmaiņas nav notikušas. Pasaules pirmā rakete joprojām ir serbs Novāks Džokovičs, kurš apsteidz spāni Karlosu Alkarasu un Daniilu Medvedevu. Ceturtais arī šajā nedēļā ir itālis Janiks Siners, bet piekto vietu saglabā Andrejs Rubļovs. No septītās uz sesto pozīciju pakāpies Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, kurš apsteidzis grieķi Stefanu Cicipu. Astotais joprojām ir dānis Holgers Rūne, devītais - polis Huberts Hurkačs, bet pirmo reizi desmitniekā iekļuvis austrālietis Alekss de Minors.

Dubultspēļu rangā Miķelis Lībietis saglabā 153. pozīciju, par vienu vietu zemāk salīdzinot ar iepriekšējo rangu ir Štrombahs (551.), Rocēns atkāpies par sešām vietām (dalīta 1384.), Ozoliņš zaudējis septiņas vietas (dalīta 1523.), bet Roberts Jaričevskis noslīdējis par piecām pozīcijām zemāk (2272.).

Dubultspēļu ranga līderis ir amerikānis Ostins Krajīčeks, kam seko Ivans Dodigs no Horvātijas un indietis Rohans Bopanna.