foto: Edijs Pālens/LETA
Sevastovai WTA rangā 189 vietu kāpums
Anastasija Sevastova.
Citi sporta veidi
2023. gada 18. decembris, 09:41

Sevastovai WTA rangā 189 vietu kāpums

Jauns.lv/LETA

Latvijas tenisistes Anastasija Sevastova jaunākajā WTA rangā pakāpusies par 189 vietām un ieņem 661. pozīciju.

Sevastova aizvadītajā nedēļā startēja Limožas "WTA 125" turnīrā, kur aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam. Tas bijušajai Latvijas tenisa pirmajai raketei bija otrais turnīrs pēc atgriešanās kortā. Ģimenes pieauguma dēļ 33 gadus vecā tenisiste nebija spēlējusi gandrīz divus gadus un WTA rangu atstāja.

Tikmēr 13. vietu WTA rangā saglabājusi Aļona Ostapenko, bet četru vietu kāpumu piedzīvojusi Darja Semeņistaja, kura tagad atrodama 140. pozīcijā. Diāna Marcinkēviča saglabājusi 345.vietu, kamēr Daniela Vismane pakāpusies par divām vietām un ieņem 372. pozīciju. Tikmēr Kamilla Bartone zaudējusi trīs vietas un tagad ieņem 805. pozīciju, Anna Ozerova ir noslīdējusi četras vietas zemāk un ir 1050. pozīcijā, Margarita Ignatjeva ir astoņas vietas zemāk (1150.), bet Valerija Kargina savu pozīciju uzlabojusi par 16 vietām (1198.).

Labāko piecdesmitniekā izmaiņas nav notikušas. Pirmā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, aiz kuras ierindojas neatkarīgā sportiste Arina Sabaļenka un amerikāniete Korija Gofa. Jeļena Ribakina no Kazahstānas ir ceturtā, ASV sportiste Džesika Pegula - piektā. Sestā ir tunisiete Onsa Žabēra, septītā - Markēta Vondroušova no Čehijas, astotā ir viņas tautiete Karolīna Muhova, devītā - grieķiete Marija Sakari, bet labāko desmitnieku noslēdz vēl viena Čehijas spēlētāja Barbora Krejčīkova.

Dubultspēļu rangā Ostapenko saglabā 36.vietu, Vismane  joprojām ir 182. pozīcijā, Darja Semeņistaja palikusi 196. vietā, bet Marcinkēviča 228. vietā.

Savukārt 11 vietas zemāk ir Ignatjeva (709.), vienas vietas kritumu piedzīvojusi Bartone (733.), kamēr Ozerovai 70 vietu kritiens (1105.), Kargina ir divas ailītes augstāk un tagad ieņem 1421. vietu, bet Marija Semeņistaja ar četru vietu kritumu šonedēļ ieņem 1518.pozīciju. 

Pasaules ranga līdere dubultspēlē ir austrāliete Storma Hantere, kurai seko Elise Mertensa no Beļģijas, trešo vietu dalot Gofai ar Pegulu.

Tikmēr Roberts Štrombahs jaunākajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir zaudējis vienu vietu un ieņem 335. pozīciju.

Ernests Gulbis rangā saglabājis 896. vietu, bet Kārlis Ozoliņš ir vienu vietu augstāk un šonedēļ ieņem 1042.pozīciju.

ATP ranga galvgalī izmaiņas nav notikušas, un pasaules pirmā rakete joprojām ir serbs Novāks Džokovičs, kurš apsteidz spāni Karlosu Alkarasu un neatkarīgo sportistu Daniilu Medvedevu. Ceturtais arī šajā nedēļā ir itālis Janiks Siners, piekto vietu saglabā Andrejs Rubļovs, sesto - grieķis Stefans Cicips, septītais ir Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, astotais - dānis Holgers Rūne saglabā pozīciju, devītais - polis Huberts Hurkačs un desmitais - Teilors Frics no ASV.

Dubultspēļu rangā Miķelis Lībietis saglabā 153. pozīciju, par divām vietām augstāk salīdzinot ar iepriekšējo rangu ir Štrombahs (552.), Mārtiņš Rocēns pakāpies par deviņām vietām (dalīta 1369.), Ozoliņš ir divas vietas augstāk (dalīta 1513.), bet Roberts Jaričevskis atguvis vienu vietu (dalīta 2256.).

Dubultspēļu ranga līderis ir amerikānis Ostins Krajīčeks, kam seko Ivans Dodigs no Horvātijas un indietis Rohans Bopanna.