Strēlniekam uzvara pār Eirolīgas klubu; Zoriks kaldina panākumu Turcijas čempionāta mačā
Jānis Strēlnieks spēlē pret Milānas klubu.
2023. gada 13. novembris, 11:46

Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks svētdien Itālijas A sērijā guva astoņus punktus "Scafati" uzvarā pār ULEB Eirolīgā spēlējošo Milānas "Olimpia", savukārt Andrejs Gražulis guva 12 punktus un Artūrs Strautiņš iemeta divus savu komandu zaudējumos.

"Scafati" vienība uzvarēja savā laukumā ar rezultātu 77:68 (21:20, 20:16, 21:16, 15:16).

Strēlnieks laukumā pavadīja 15 minūtes, realizēja abus divus tālmetienus un abus soda metienus, nerealizēja divus divpunktu metienus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pieļāva trīs kļūdas, tika pie desmit efektivitātes koeficienta punktiem un negatīva +/- rādītāja (-1).

"Scafati" rindās Alesandro Džentile guva 15 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet milāniešiem Nikolam Mirotičam bija 19 punkti un deviņas bumbas zem groziem.

Tikmēr Gražuļa pārstāvētā Trento "Dolomoti Energia" viesos ar rezultātu 73:80 (22:15, 6:30, 24:27, 21:8) zaudēja Sasāri "Dinamo" komandai.

Gražulis nospēlētājās 22 minūtēs grozā raidīja trīs no četriem divpunktu metieniem un divus no trīs tālmetieniem, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, vienreiz kļūdījās, tika pie 13 efektivitātes koeficienta punktiem un negatīva +/- rādītāja (-8).

Trento vienībā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Prentiss Habs, bet uzvarētājiem pa 20 punktiem guva Brīens Tairī un Vasilis Haralampopuls.

Savukārt Strautiņa pārstāvētā Tortonas "Derthona" izbraukumā ar rezultātu 92:96 (29:20, 16:28, 27:16, 20:32) zaudēja "Pesaro" vienībai.

Strautiņš, spēlējot 15 minūtes, realizēja vienu no četriem divpunktu metieniem, aizmeta garām visus trīs tālmetienus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un tika pie negatīva +/- rādītāja (-15).

Viesiem ar 21 punktu un 15 atlēkušajām bumbām izcēlās Maiks Daums, bet pretiniekiem 19 punktus guva Skots Bemforts.

Sestdien Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenā trenera Lukas Banki vadītā Boloņas "Virtus Segafredo" mājās ar rezultātu 91:77 (23:16, 22:19, 27:12, 19:30) pārspēja Trevīzo "Nutribullet".

Boloņas basketbolisti ar sešām uzvarām septiņās spēlēs ir līderi, Trento komanda ar piecām uzvarām ir piektā, Skafāti vienība ar četriem panākumiem ieņem septīto pozīciju, kamēr Tortonas klubs ar trīs uzvarām ir 11. starp 16 komandām.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas "EA7 Emporio Armani Olimpia", kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Boloņas "Virtus".

Tikmēr Kristers Zoriks guva 13 punktus un sakrāja sešas rezultatīvas piespēles viņa pārstāvētās Izmiras "Petkimspor" uzvarā savā laukumā Turcijas čempionāta mačā.

"Petkimspor" ar 94:74 (29:15, 22:30, 25:17, 18:12) apspēlēja Manisas "Buyukšehir Belediyespor".

Zoriks 28 minūtēs un 39 sekundēs laukumā realizēja vienīgo divpunktu metienu, trīs no pieciem tālmetieniem un divus no četriem soda metieniem. Viņa kontā arī pa vienai atlēkušajai bumbai, pārtvertai piespēlei, pa trim kļūdām un piezīmēm, kā arī +/- rādītājs +17 un efektivitātes koeficients 14.

Uzvarētājiem pa 26 punktiem Deivids Ifaienejs un Hairijs Tomass, kura kontā arī sešas atlēkušās bumbas.

Viesiem rezultatīvākais ar 14 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Emenjuels Terijs.

Iepriekš sestdien Jānis Timma piecus punktus un sakrāja desmit atlēkušās bumbas viņa pārstāvētās Stambulas "Daruššafaka" uzvarā ar 75:72 savā laukumā mačā ar Stambulas "Galatasaray", bet Rihards Lomažs guva 15 punktus Denizli "Yukatel Merkezefendi" zaudējumā izbraukuma spēlē, ar 64:90 piekāpjoties līdervienībai Stambulas "Fenerbahce".

"Petkimspor" ar piecām uzvarām septiņās spēlēs turnīra tabulā ir ceturtā, bet "Daruššafaka" piektā, bet "Yukatel Merkezefendi" ar vienu panākumu septiņās spēlēs ir priekšpēdējā vietā 16 komandu čempionātā.

Iepriekšējā sezonā Turcijas superlīgā uzvarēja Stambulas "Anadolu Efes".

Pasečņikam un Šteinbergam rezultatīvas spēles

Savukārt Mārcis Šteinbergs guva 12 punktus Manrezas "Baxi" vienības uzvarā izbraukumā Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, bet Anžejs Pasečņiks guva 14 punktus "Palencia" zaudējumā Rodiona Kuruca pārstāvētajai Mursijas UCAM. Manrezas basketbolisti izbraukumā ar 90:86 (25:23, 24:12, 15:24, 26:27) pieveica Andoras "MoraBanc".

Šteinbergs 19 minūtēs un 11 sekundēs laukumā realizēja četrus no sešiem divpunktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, divreiz kļūdījās, reizi bloķēja pretinieka metienu, sakrāja trīs personiskās piezīmes, izprovocēja divas piezīmes pretiniekiem, kā arī tika pie sliktākā +/- rādītāja komandā (-12) un efektivitātes koeficienta pieci.

Uzvarētāju rindās ar 19 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām rezultatīvākais bija Devins Robinsons, bet mājiniekiem ar 22 punktiem un astoņām atlēkušajām izcēlās Taisons Peress.

Anžeja Pasečņika pārstāvētā "Palencia" savā laukumā ar 66:76 (20:21, 18:19, 18:19, 10:17) piekāpās Rodiona Kuruca pārstāvētajai Mursijas UCAM.

Pasečņiks 18 minūtēs un 23 sekundēs laukumā realizēja sešus no desmit divpunktu metieniem un divus no septiņiem soda metieniem, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, reizi rezultatīvi piespēlēja, reizi kļūdījās, trīsreiz bloķēja pretinieku metienus, sakrāja vienu personisko piezīmi, izprovocēja piecas piezīmes pretiniekiem, kā arī tika pie +/- rādītāja -3 un labākā komandā efektivitātes koeficienta 17.

Pasečņiks kopā ar Vítoru Beniti bija rezultatīvākais savā komandā.

Kurucs 20 minūtēs un 52 sekundēs laukumā guva divus punktus, realizējot vienīgo divpunktu metienu un netrāpot vienīgo tālmetienu. Viņa kontā arī trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, bloķēts metiens, trīs personiskās piezīmes, kā arī +/- rādītājs +1 un efektivitātes koeficients divi.

Rezultatīvākais viesiem ar 18 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām bija Sīmons Birganders.

UCAM ar sešām uzvarām deviņās spēlēs ir ceturtā, Manrezas vienība ar pieciem panākumiem ieņem septīto vietu, bet "Palencia" ar bilanci 1-8 ieņem pēdējo pozīciju 18 vienību čempionātā.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva "Barcelona", kas finālsērijā ar 3-0 uzvarēja Madrides "Real".

Šiliņam divu pagarinājumu cīņa

Savukārt Kārlis Šiliņš guva 19 punktus "Gottingen" zaudējumā savā laukumā Vācijas bundeslīgas mačā.

"Gottingen" mājās otrajā pagarinājumā ar 118:123 (32:14, 22:27, 20:27, 21:27, 12:12, 11:16) piekāpās Hamburgas "Towers".

Šiliņš laukumā pavadītajās 38 minūtēs un 51 sekundē realizēja sešus no 11 divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un četrus no pieciem soda metieniem, sakrāja desmit atlēkušās bumbas, rezultatīvu piespēli, vienu kļūdu, bloķētu metienu, četras personiskās piezīmes, kā arī +/- rādītāju -15 un efektivitātes koeficientu 21.

Rezultatīvākais mājinieku rindās ar 23 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Grants Anticevičs, 22 punktus, 11 rezultatīvas piespēles un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Umodža Gibsons, bet 21 punktu un piecas rezultatīvas piespēles - Deondrē Bērnss.

Viesiem ar 30 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Lukass Meisners.

Ar vienu uzvaru piecās spēlēs "Gottingen" ieņem 15. vietu, bet Kriša Helmaņa pārstāvētā Tībingenas "Tigers" ar vienu panākumu sešās spēlēs - 17. vietu 18 komandu čempionātā.

Pagājušajā sezonā par Vācijas čempioni kļuva Ulmas "Ratiopharm", kas finālsērijā ar 3-1 uzvarēja Bonnas "Telekom".