Kristers Gudļevskis ar uzvaru atgriežas DEL līgā
Latvijas vārtsargs Kristers Gudļevskis Brēmerhāfenes "Fischtown Pinguins" pārstāvēja arī 2019./2020. gada sezonā.
2023. gada 18. septembris, 10:06

Latvijas vārtsargs Kristers Gudļevskis svētdien ar uzvaru atgriezās uz ledus Vācijas spēcīgākajā hokeja divīzijā (DEL).

Gudļevskis tika galā ar 27 no 29 metieniem palīdzot Brēmerhāfenes "Fischtown Pinguins" ar 6:2 (4:0, 0:1, 2:1) pārspēt Volfsburgas "Grizzlies" un izcīnīt pirmo uzvaru jaunajā sezonā.

Gudļevskim šī bija atgriešanās DEL čempionātā un "Fischtown Pinguins" rindās, kuru viņš pārstāvēja arī 2019./2020. gada sezonā.

"Fischtown Pinguins" vārtsargu trenera trenera amatā darbojas Latvijas speciālists Edgars Lūsiņš.

Pirmās kārtas mačā Brēmerhāfenes vienība papildlaikā ar 3:4 zaudēja Štraubingas "Tigers", Gudļevskim paliekot rezervē.

Pēc divām kārtām "Fischtown Pinguins" ar četriem punktiem turnīra tabulā ieņem ceturto vietu 14 komandu konkurencē.

Tikmēr Latvijas hokeja izlases aizsargs Jānis Jaks Čehijas ekstralīgas mačā atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, sekmējot viņa un Kristapa Zīles pārstāvētās Litvīnovas "Verva" komandas uzvaru.

"Verva" otrās kārtas mačā ar rezultātu 4:2 (2:1, 1:1, 1:0) savā laukumā pārspēja Plzeņas "Škoda".

Jaks otrā perioda ceturtajā minūtē vairākumā palīdzēja panākt 3:1, savulaik NHL spēlējušajam Ondržejam Kašem gūstot vārtus, kas vēlāk izrādījās uzvaru nesošie. Jaks šajā mačā uz ledus bija 11 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta, bet Zīlem 11 minūtes un vienā sekundē bija seši metieni pa vārtiem, divas soda minūtes un negatīva lietderība -1.

Čehijas ekstralīgā šosezon spēlē pieci latvieši un Jaks ir vienīgais, kurš pirmajās divās spēlēs ticis pie kāda punkta. Svētdien Roberta Bukarta pārstāvētā Vītkovices "Ridera" viesos ar 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) pārspēja "Mlada Boleslav", Ralfs Freibergs un Hradeckrālovas "Mountfield" mājās ar 5:3 (2:1, 1:1, 2:1) uzvarēja Liberecas "Bīli Tygrži", bet Eduards Tralmaks kopā ar Kladno "Rytīrži" savā laukumā ar 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) atzina Pardubices "Dynamo" pārākumu.

"Mountfield" ir vienīgā no latviešu pārstāvētajām vienībām, kas sezonu sākusi ar divām uzvarām divās spēlēs.