foto: ddp/abaca press/ Vida Press
Ostapenko kritums rangā; Semeņistajai karjeras rekordvieta
Latvijas sieviešu tenisa otrais numurs Darja Semeņistaja.
Citi sporta veidi
2023. gada 17. jūlijs, 11:58

Ostapenko kritums rangā; Semeņistajai karjeras rekordvieta

Jauns.lv/LETA

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko pirmdien atjaunotajā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) pasaules rangā zaudējusi trīs vietas un tagad ieņem 20. pozīciju.

Iespaidīgu kāpumu rangā veica Vimbldonas tenisa turnīra uzvarētāja čehiete Markēta Vondroušova, kura no 42. pozīcijas pakāpās uz desmito vietu, sasniedzot savu karjeras rekordu.

Tikmēr Latvijas otrā rakete Darja Semiņistaja rangā atguvusi 37 vietas un pakāpusies uz 172. pozīciju, arī sasniedzot personīgo rekordu.

Vēl Daniela Vismane zaudējusi 11 pozīcijas (373.), Diānai Marcinkēvičai kritums par 12 vietām (398.), Anna Ozerova pakāpusies par 14 vietām (941.), bet Margarita Ignatjeva zaudējusi desmit vietas (1228.).

WTA ranga līdere joprojām ir poliete Iga Švjonteka, kurai seko Arina Sabaļenka un Kazahstānas tenisiste Jeļena Ribakina. Ceturto vietu joprojām ieņem amerikāniete Džesika Pegula, piektā ir francūziete Karolīne Garsija. Tunisiete Onsa Žabēra ieņem sesto vietu, aiz viņas atrodas Koko Gofa no ASV, bet no devītās uz astoto vietu pakāpusies čehiete Petra Kvitova, kurai seko grieķiete Marija Sakari un Vondroušova.

Dubultspēlēs Ostapenko zaudējusi vienu pozīciju un tagad ieņem 19. vietu, kamēr Semeņistaja pacēlusies par 47 vietām un sasniegusi personīgo rekordu arī šajā kategorijā, ieņemot 221. vietu.

Vismane veikusi kāpumu par 49 vietām (227.), sešu pozīciju kāpums ir Marcinkēvičai (273.), 16 vietas atguvusi Ignatjeva (866.), kamēr 63 pozīcijas zaudējusi Denīza Marcinkēviča (1057.). Ozerova pakāpusies par 46 vietām uz 1116.pozīciju, Bartone zaudējusi 51 vietu un ieņem 1391.pozīciju, bet Līgai Dekmeijerei 16 vietu kāpums un 1558.ailīte. Rangā vairs nav atrodamas Patrīcija Špaka un Elza Tomase.

Tikmēr Latvijas vīriešu tenisa pirmais numurs Roberts Štrombahs  jaunajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā veicis nelielu kāpumu, kamēr Ernests Gulbis piedzīvojis kritumu.

Latvijas pirmā rakete Štrombahs šonedēļ pakāpies par septiņām vietām un ieņem 390. pozīciju. Savukārt jūnijā pirmās raketes godu zaudējušais Gulbis atkāpies vēl par divām pozīcijām un jaunajā rangā atrodas 410. vietā.

Vēl Kārlis Ozoliņš zaudējis divas vietas un ieņem dalītu 1248. pozīciju.

Noslēdzoties sezonas trešajam "Grand Slam" turnīram - Vimbldonas čempionātam -, ranga pirmajā desmitniekā izmaiņu nav. Līderpozīcijā ir Vimbldonā triumfējušais spānis Karloss Alkarass, otrais ir serbs Novāks Džokovičs, tālāk seko Daniils Medvedevs, norvēģis Kaspers Rūds, grieķis Stefans Cicips, dānis Holgers Rūne, Andrejs Rubļovs, itālis Janiks Siners, bet desmitnieku noslēdz divi amerikāņi Teilors Frics un Frensiss Tiafo.

Latvijas pirmais numurs dubultspēļu rangā Miķelis Lībietis atguvis 33 vietas un šonedēļ ieņem 183. pozīciju, bet Štrombahs pakāpies par četrām vietām un ieņem 858. pozīciju. Tikmēr kritumus piedzīvojuši pārējie Latvijas tenisisti - Mārtiņš Rocēns zaudējis astoņas vietas (1612.), Ozoliņš - 11 (dalīta 1715.), bet Roberts Jaričevskis - sešas (dalīta 2243.).