foto: Edijs Pālens/LETA
Pirmajā Kivlenieka piemiņas programmas nometnē piedalījušies 16 jaunie vārtsargi
Latvijas hokeja izlases vārtsargs Matīss Kivlenieks jau pirms diviem gadiem gāja bojā traģiskā negadījumā ASV.
Hokejs
2023. gada 7. jūlijs, 14:33

Pirmajā Kivlenieka piemiņas programmas nometnē piedalījušies 16 jaunie vārtsargi

Jauns.lv

Godinot mūžībā aizgājušā Latvijas vārtsarga Matīsa Kivlenieka piemiņu, norisinājās jauno vārtsargu iesaistes projekts - "KIVI programma" -, kurā piedalījās 16 jaunie vārtsargi, portālam Jauns.lv pavēstīja Latvijas Hokeja federācija (LHF).

"KIVI programmas" dalībnieki, kuri velējās izmēģināt vārtsarga pozīciju hokejā, bija vecumā no sešiem līdz desmit gadiem. Katram jaunajam hokejistam bija sagatavots jauns vārtsargu ekipējums un krekls ar projekta dizainu.

Sestdien pasākumu atklāja LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs, "KIVI programmas" vadītājs Toms Broks un vārtsargu treneris Edgars Lūsiņš. Atklāšanas pasākumā piedalījās arī jauno hokejisti vecāki, kuri neslēpa sajūsmu par bērnu prieku un iespēju izmēģināt spēkus vārtsarga pozīcijā.

Treniņprocesā un darbā ar jaunajiem hokejistiem Edgaram Lūsiņam asistēja arī U-20 valstsvienības vārtsargi Bruno Brūveris un Patriks Bērziņš un vārtu vīri Linards Feldbergs un Deivs Rolovs.

"KIVI programmas" ietvaros svētdien uz treniņiem bija ieradies Latvijas hokeja valstsvienības centra uzbrucējs, 2023. gada pasaules čempionāta hokejā bronzas medaļas ieguvējs Rodrigo Ābols, kurš motivēja bērnus ar draudzīgu uzrunu un priecēja ar autogrāfiem.

"KIVI programma", kuru organizēt palīdz arī Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Kolumbusas "Blue Jackets", 8. un 9. jūlijā startēs arī Jelgavas ledus hallē.

Tā kā programmā ir ierobežots vietu skaits, klubiem, kuri U-9, U-10 vecuma grupā šosezon piedalījās LHF rīkotajās sacensībās, tiek atvēlēts noteikts dalībnieku vietu skaits attiecīgajās norises vietās.

Matīss Kivlenieks (1996-2021)

24 gadus vecais Latvijas hokeja izlases vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks palīdzēja izcīnīt vēsturisku uzvaru pār Kanādu. Viņš aizvadījis astoņas spēles ...

gallery icon
70

Katrā nometnē ir paredzēta vieta 16 hokejistiem - iesācējiem, kuri līdz šim nav spēlējuši vārtsarga pozīcijā vai ir tikko sākuši. Dalībniekiem nometnes laikā tiks nodrošināts vārtsarga ekipējums pilnā apmērā, izņemot slidas, kuras katram dalībniekam ir jāņem līdzi. Būs arī cita veita treniņi, tādēļ dalībniekiem līdzi jāņem arī sporta tērps.

Kivlenieks mūžībā devās 2021. gada 4. jūlijā 24 gadu vecumā, Mičiganas štatā Detroitas tuvumā esošajā pilsētā Novajā ciešot nelaimes gadījumā, ko izraisīja nomaldījies pirotehnikas lādiņš.

Fani Kolumbusā un NHL Stenlija kausa mačā piemin traģiski mirušo Kivlenieku

Fani Kolumbusā un NHL Stenlija kausa mačā piemin traģiski mirušo Latvijas izlases vārtsargu Matīsu Kivlenieku.

gallery icon
8