ASV hokejisti uzveic Čehiju un iekļūst pasaules čempionāta pusfinālā
ASV hokejisti svin 3. vārtus (3:0) pasaules čempionāta hokejā ceturtdaļfināla spēlē ASV - Čehija.
2023. gada 25. maijs, 18:58

ASV vīriešu hokeja izlase ceturtdien Tamperē iekļuva pasaules čempionāta pusfinālā. ASV ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pieveica Čehiju.

Amerikāņi sāka spēli ar ofensīvu uz čehu vārtiem un vadībā izvirzījās 13.minūtē, kad pēc Konora Makkeja un Leina Hatsona piespēlēm Karelu Vejmelku pārspēja Mets Koronato.

ASV pārsvaru pirmajā periodā izsaka arī metienu skaits (11:2).

Otro periodu Čehijas hokejisti sāka daudz aktīvāk nekā pirmo, taču pēc iemetiena čehu zonā no labās apmales vārtu virzienā meta Niks Perbikss, trāpot vārtu tuvējā augšējā stūrī un panākot 2:0. Rezultatīva piespēle tika ieskaitīta Roko Grimaldi.

50.minūtē Katers Gotjē panāca 3:0, bet Čehijas hokejistu mēģinājumi gūt kaut vienus vārtus, nomainot vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju, rezultātus nedeva.

Uzvarētāju vārtos Keisijs Desmits atvairīja visus 15 metienus, bet Vejmelka tika galā ar 31 no 34 metieniem.

Otrā pusfinālā Tamperē plkst.20.20 spēkosies Somija ar Kanādu.

Rīgā plkst.16.20 spēli sāka Šveice ar Vāciju, bet plkst.20.20 Latvija tiksies ar Zviedriju.

Pirms pusfināliem komandas tiks izsētas, balstoties uz to rezultātiem grupu turnīrā.

Jau zināms, ka Slovēnija un Ungārija pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad viņu vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki par Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies no 12. līdz 28.maijam.