Gulbei Spānijas sudrabs; Šteinbergam un Strautiņam svarīgi panākumi
Aleksa Gulbe.
2023. gada 8. maijs, 12:29

Latvijas basketbolistes Aleksas Gulbes pārstāvētā Salamankas "Perfumerias Avenida" svētdien piedzīvoja zaudējumu Spānijas čempionāta finālsērijas otrajā mačā un turnīru noslēdza ar sudraba medaļām.

Salamankas vienība mājās ar rezultātu 69:81 (26:16, 18:19, 15:22, 10:24) piekāpās "Valencia" basketbolistēm un sērijā līdz divām uzvarām zaudēja ar 0-2.

Gulbe svētdien spēlēja vienu minūti un 43 sekundes, kuru laikā statistikas ailēs atzīmējās ar vienu kļūdu un negatīvu +/- rādītāju (-5).

Mājiniecēm rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Silvija Domingesa-Fernandesa, kamēr pretiniecēm 20 punktus guva Rakela Karrera-Kintana.

"Perfumerias Avenida" ar 24 uzvarām 30 spēlēs pamatturnīra tabulā ieņēma trešo vietu.

Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva Salamankas "Perfumerias Avenida", kas triumfēja arī Karalienes kausa izcīņā.

Tikmēr Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas "Baxi" komanda izcīnīja svarīgu uzvaru cīņā par vietas saglabāšanu Spānijas augstākajā līgā (ACB).

Manrezas basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 87:82 (22:23, 22:13, 23:21, 20:25) guva virsroku pār "Valencia" vienību.

Šteinbergs, laukumā pavadot 11 minūtes un 28 sekundes, metienus pa grozu neizpildīja, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, divreiz pārkāpa noteikumus un iekrāja sliktāko +/- rādītāju komandā (-16).

Ar 22 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām uzvarētājiem izcēlās Devins Robinsons, bet pretiniekiem 23+11 šajās ailītēs sakrāja Džeimss Vebs.

Citā mačā Artūrs Kurucs guva trīs punktus, kamēr Vitorijas "Baskonia" mājās ar 101:97 (19:20, 26:23, 28:33, 18:15, 10:6) papildlaikā uzveica šonedēļ ULEB Eirokausā triumfējušo "Gran Canaria". Kurucs laukumā pavadīja 12 minūtes un septiņas sekundes, realizēja vienu no diviem tālmetieniem, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, tika pie divām piezīmēm, pozitīva +/- rādītāja (+1) un viena efektivitātes koeficienta punkta.

Jau ziņots, ka Anžeja Pasečņika un Daira Bertāna pārstāvētā Seviljas "Real Betis" sestdien savā laukumā ar rezultātu 86:78 guva panākumu pār "Bilbao", arī turpinot cīņu par neizkrišanu.

"Baskonia" ar 26 uzvarām 31 mačā turnīra tabulā ieņem otro vietu, "Baxi" ar desmit uzvarām 32 cīņās atrodas 14. vietā, "Real Betis" ar bilanci 9-22 ir 16., bet "Fuenlabrada", kurai savainojuma dēļ šosezon vairs nevarēs palīdzēt Rodijs Mačoha, ar četrām uzvarām 31 spēlēs ir pēdējā pozīcijā 18 komandu konkurencē un pametīs augstāko līgu.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Madrides "Real", kas sērijā ar 3-1 pieveica "Barcelona".

Savukārt Andrejs Gražulis svētdien guva 15 punktus Itālijas A sērijas pamatturnīra pēdējā spēlē, Trento "Dolomiti Energia" viesos zaudējot Artūra Strautiņa pārstāvētajai Redžo Emīlijas "UnaHotels", kurai šī uzvara ļāva saglabāt vietu augstākajā līgā.

Redžo Emīlijā notikušajā spēlē laukuma saimnieki uzvarēja ar rezultātu 94:70 (29:19, 22:14, 30:16, 13:21).

Gražulis 26 minūšu laikā realizēja divus no pieciem divpunktu metieniem, trīs no četriem tālmetieniem un abus divus soda metienus, kā arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, bloķēja vienu metienu, pārtvēra divas bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes, iekrāja labāko efektivitātes koeficientu komandā (23) un otru labāko +/- rādītāju (+2). Strautiņš 20 minūtēs guva trīs punktus, grozā raidot vienu no trīs tālmetieniem un izpildot divus neprecīzus divpunktu metienus, kā arī viņa kontā bija divas atlēkušās bumbas, viena pārtverta bumba, trīs piezīmes un sliktākais +/- rādītājs vienībā (-12).

Gražulis bija rezultatīvākais viesu rindās, bet uzvarētājiem 16 punktus guva lietuvietis Osvalds Oliševičs.

Turpretī vietu A sērijā zaudēja Roberta Stumbra pārstāvētā "Trieste", kas izbraukumā ar rezultātu 70:92 (21:26, 19:25, 13:19, 17:22) piekāpās Brindizi "Happy Casa". Stumbris spēlēja 13 minūtes un guva trīs punktus, no pieciem izpildītajiem tālmetieniem realizējot vienu, tāpat viņam bija viens neprecīzs divpunktu metiens, sešas bumbas zem groziem, viens efektivitātes koeficienta punkts un otrs sliktākais +/- rādītājs zaudētāju rindās (-23).

Izslēgšanas turnīrā Trento basketbolisti ceturtdaļfinālā spēkosies ar "Tortona" vienību.

Trento klubs ar 15 uzvarām 30 spēlēs turnīra tabulā ieņem sesto vietu, Redžo Emīlijas klubs ar 11 panākumiem bija 14. un vietu A sērijā saglabāja, jo bija labāki papildrādītāji, nekā tādu pašu bilanci iekrājušajai "Trieste", kas ierindojās priekšpēdējā, 15. pozīcijā.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas "AX Emporio Armani Olimpia".