Ābola un Mareņa pārstāvētajai "Orebro" otrā uzvara Zviedrijas čempionāta pusfinālā
Rodrigo Ābols Latvijas hokeja izlases kreklā.
2023. gada 4. aprīlis, 10:59

Latvijas uzbrucēja Rodrigo Ābola un Riharda Mareņa pārstāvētā "Orebro" pirmdien savā laukumā svinēja uzvaru pagarinājumā Zviedrijas hokeja līgas (SHL) pusfināla sērijas spēlē.

"Orebro" mājās ar 3:2 (2:0, 0:0, 0:2, 1:0) pārspēja Šellefteo AIK un sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 2-0.

Ābols uz ledus bija 15 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā viņš četrreiz meta pa vārtiem, uzvarēja sešos no 13 iemetieniem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un sakrāja +/- rādītāju -1.

Marenis 47 sekundēs laukumā statistikas ailītēs ierakstus neveica.

Uzvaras vārtus pagarinājuma trešajā minūtē iemeta Matiass Brome.

Otrā cīņa sērijā notiks trešdien Šellefteo.

"Orebro" turnīra tabulā 14 komandu konkurencē ieņēma ceturto vietu un izslēgšanas spēles sāka no ceturtdaļfināla.

Pagājušajā sezonā Kārlstades "Farjestad" finālā pieveica "Lulea" vienību.

Savukārt Kārļa Čukstes pārstāvētā Tršinecas "Ocelārži" pirmdien izbraukumā svinēja uzvaru Čehijas hokeja ekstralīgas pusfināla sērijas otrajā mačā.

"Ocelārži" viesos ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Pardubices "Dynamo" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 1-1.

Čukste nebija komandas pieteikumā šim mačam.

Vārtus guva Lukāšs Kanāks, Andrejs Nestrašils un Arons Hmelevskis, bet vārtos Ondržejs Kacetls atvairīja visus 19 metienus.

Nākamās divas sērijas spēles ceturtdien un piektdien notiks Tršinecā.

Otrā pusfinālā uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvētā Vītkovices "Ridera" ar divām spēlēm savā laukumā otrdien un trešdien uzsāks sēriju ar Hradeckrālovas "Mountfield".

Ekstralīgā šajā sezonā spēlēja 11 latvieši.

Iepriekšējās sezonas finālsērijā Tršinecas "Ocelārži" ar 4-2 pieveica Prāgas "Sparta" vienību.