Balinskis izšķirošajā mačā sasniedz Čehijas līgas ceturtdaļfinālu; Lapinskim vārti izdzīvošanas spēlē
Latvijas hokeja izlases aizsargs Uvis Jānis Balinskis.
2023. gada 15. marts, 10:41

Latvijas aizsarga Uvja Jāņa Balinska pārstāvētā Liberecas "Bīlī Tygrži" otrdien savā laukumā iekļuva Čehijas hokeja ekstralīgas ceturtdaļfinālā.

Latvieša pārstāvētā Liberecas "Bīlī Tygrži" mājās pagarinājumā ar 4:3 (2:3, 1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Plzeņas "Škoda" komandu, sērijā līdz trim uzvarām panākot 3-2.

Latviešu hokejists uz ledus pavadīja 22 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem un tika pie +/- rādītāja +1.

Uzvaras vārtus pagarinājuma 99.sekundē iemeta Adams Najmans.

Iepriekšējās sezonas finālsērijā Tršinecas "Ocelārži" ar 4-2 pieveica Prāgas "Sparta" vienību.

Tikmēr Oskars Lapinskis guva vārtus pirmajā mačā pārspēlēs par vietas saglabāšanu Šveices augstākajā hokeja līgā (NL). Lapinska pārstāvētā Langnavas "Tigers" mājās ar 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) uzvarēja "Ajoie", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-0.

Latviešu hokejists vārtus guva otrā perioda pirmajā minūtē, kad, izdarot metienu ar nūjas lāpstiņas neērto pusi, panāca 2:0. Lapinskis šajā mačā uz ledus bija desmit minūtes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem, bloķēja divus metienus un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Uzbrucēja Haralda Egles nebija "Tigers" komandas pieteikumā.

Tikmēr ceturtdaļfināla sēriju līdz četrām uzvarām ar panākumu sākusi Denisa Smirnova un Sanda Smona pārstāvētā Ženēvas "Servette", kas savā laukumā ar 6:3 (2:1, 0:1, 4:1) guva virsroku pār "Lugano".

Uzbrucējs Smirnovs četru minūšu un 56 sekunžu laikā bloķēja vienu metienu, uzvarēja vienā no diviem iemetieniem, tika pie divām soda minūtēm un neitrāla lietderības koeficienta. Aizsargs Smons nebija pieteikts spēlei.

Iepriekšējā sezonā NL otro reizi pēc kārtas uzvarēja "Zug" hokejisti, kuri finālsērijā ar 4-3 pieveica Cīrihes "Lions".