Mejeris kopā ar "Hapoel" triumfē Izraēlas kausā; Gražulim un Strēlniekam rezultatīvs sniegums kausa ceturtdaļfinālos
Latvijas izlases uzbrucējs Mareks Mejeris.
2023. gada 17. februāris, 12:17

Latvijas basketbolists Mareks Mejeris kopā ar Jeruzalemes "Hapoel" ceturtdien triumfēja Izraēlas basketbola kausa izcīņas finālā.

Izšķirošajā cīņā "Hapoel" ar rezultātu 67:61 (17:17, 23:14, 14:17, 13:13) pārspēja Telavivas "Maccabi".

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 16 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm bija Spīdijs Smits, kurš tika arī atzīts par vērtīgāko spēlētāju. Vēl 12 punktus pievienoja Ozs Bleizers, bet Mejeris, kurš devās laukumā starta pieciniekā, kopā guva trīs punktus un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas.

"Maccabi" komandā ar 15 gūtajiem punktiem izcēlās Lorenso Brauns un Bonzijs Kolsons.

Pirms tam ceturtdaļfinālā "Hapoel" ar 86:67 guva panākumu pār Telavivas "Hapoel", bet pusfinālā ar 77:73 uzvarēja Haifas "Hapoel".

Jeruzalemes "Hapoel" izcīnīja Izraēlas kausu septīto reizi kluba vēsturē.

Tikmēr Jānis Strēlnieks Grieķijas kausa ceturtdaļfināla mačā guva 15 punktus, viņa pārstāvētajai Atēnu AEK svinot uzvaru pagarinājumā.

Atēnu vienība ar 93:88 (21:28, 23:18, 23:25, 17:13, 9:4) pieveica Neasmirnas "Panionios" basketbolistus.

Strēlnieks ar 15 punktiem dalīja rezultatīvākā spēlētāja laurus komandā ar Kemeronu Makgrifu.

Pretiniekiem ar 29 punktiem izcēlās Dimitris Virginis.

Pusfinālā AEK spēlēs ar mača "Peristeri" - Saloniku PAOK uzvarētājiem.

Savukārt Andrejs Gražulis Itālijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla mačā guva 15 punktus Trento "Dolomiti Energia" zaudējumā.

"Dolomiti Energia" ar 70:74 (16:22, 20:16, 12:21, 22:15) piekāpās Tortonas "Derthona".

Gražulis 28 minūtēs laukumā realizēja trīs no septiņiem divpunktu metieniem un trīs no pieciem tālmetieniem, dalot rezultatīvākā spēlētāja laurus savā komandā. Viņš statistikā atzīmējās arī ar trim atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, vienu piezīmi, vienu pārtvertu bumbu, vienu bloķētu metienu un +/- rādītāju +1.

Vēl 15 punktus Trento vienības labā guva Djego Flakadori, bet pretiniekiem 19 punktus sakrāja Semādžs Kristons.

Pagājušajā sezonā par Itālijas kausa ieguvēju kļuva Milānas "AX Emporio Armani Olimpia", kas finālā ar 78:61 pieveica Tortonas vienību.