foto: Willi Schneider/Shutterstock/ Vida Press
Kļuvis zināms, kāpēc nesniedz sīkākas ziņas par Mihaēla Šūmahera veselības stāvokli
Pirmās formulas leģenda Mihaēls Šūmahers ar sievu.
Sporta zvaigznes
2023. gada 17. februāris, 11:35

Kļuvis zināms, kāpēc nesniedz sīkākas ziņas par Mihaēla Šūmahera veselības stāvokli

Jauns.lv

Kopš brīža, kad 2013. gada decembrī leģendārais Pirmās formulas (F-1) pilots Mihaēls Šūmahers guva ļoti nopietnu galvaskausa smadzeņu traumu, tiek saņemts ārkārtīgi maz informācijas par viņa veselību. Tagad kļuvis skaidrs, kāpēc vācu mediji neko neraksta par to, kā sokas sportistam.

Par Mihaela veselības stāvokli zināms vien tas, ka uzreiz pēc traumas viņam veikta operācija, pēc tam braucējs ievests mākslīgajā komā, no kuras viņš iznāca 2014. gada jūnijā.

Pērn klajā nāca Šūmaheram veltīta dokumentālā filma, no kuras daudzi cerēja smelties informāciju par viņa veselību, taču neveiksmīgi, vēsta "Postimees".

Polijas portāls "sport.pl" tagad atsaucas uz izdevuma "Auto Motor und Sport" žurnālistu Mihaelu Šmitu, kurš pavēstīja, ka vācu žurnālisti vienojušies nerakstīt par leģendārā braucēja veselību.

Autosporta leģenda Mihaēls Šūmahers

Septiņkārtējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions Mihaēls Šūmahers gadu gaitā.

gallery icon
80

"Mums ir zināma informācija par viņa stāvokli un to, kā viņš jūtas pēc negadījuma, bet mēs vienojāmies ar žurnālistiem, ka par to nerakstīsim un nerunāsim," sacīja Šmits.

Tomēr šis līgums neattiecas uz citu valstu žurnālistiem, no kuriem dažkārt tiek iegūta informācija par braucēja veselību. Klīst daudz baumu, bet patiesību zina tikai paši tuvākie.

Jauns.lv jau ziņoja, ka pēc 2013. gada nogalē piedzīvotā kalnu slēpošanas negadījuma Mihaēls Šūmahers nonāca komā, jo ar galvu bija atsities pret akmeni. Mihaēls slēpošanas trasē bija devies kopā ar savu tolaik 14 gadus veco dēlu Miku. Slaveno autobraucēju no nāves, visticamāk, paglāba ķivere, kura bija sportistam galvā.

Mirkļi no Mihaēla Šūmahera sievas Korīnas Šūmaheres dzīves

gallery icon
20

Pēc vairāku mēnešu ārstēšanās slimnīcā Mihaēls tika pārvests uz ģimenes mājām Šveicē pie Ženēvas ezera, kur lielākoties viņš uzturas mediķu brigādes nepārtrauktā uzraudzībā. Kopš tā laika Šūmaheru ģimene nav daudz publiski runājusi par Mihaēla veselību, dodot pamatu lērumam spekulāciju.

Šūmahera sieva Korīna kopš autosporta leģendas negadījumā 2013. gadā publiski par savu dzīvesbiedru izteikusies pavisam nedaudz. Saistībā ar dokumentālo filmu no Korīnas Šūmaheres nāca nedaudz vairāk informācijas.

Kā pērn ziņoja "Metro", Korīna filmā atklāj, ka nevaino Dievu notikušajā ar Mihaēlu: “Tā vienkārši bija ļoti nelaimīga sakritība – nelaimju kopums, ko mūža laikā var piedzīvot. Ir ļoti nesmuki, ka kāds saka “kāpēc tas notika ar Mihaēlu vai mums?” bet kāpēc, lai kaut kas tāds notiktu ar kādu citu?” jautā vācu sporta leģendas ilggadējā dzīvesbiedre, kas arī tagad turpina rūpēties par savu vīru.

Īpašums Šveicē, kur mājās ārstējas Mihaels Šūmahers

Šūmahera sieva Korīna, pārdodot vairākus īpašumus, iegādājusies medicīnas aparatūras 16 miljonu (!) vērtībā, kas nodrošina vīram visu vajadzīgo aprūpi mājās ...

gallery icon
8

“Protams, ka es skumstu pēc Mihaēla katru dienu, bet es neesmu vienīgā. Viņa bērniem, ģimenei, tēvam, ikvienam, kurš ir apkārt viņa pietrūkst. Ikviens skumst pēc Mihaēla, bet viņš ir tepat. Citādāks nekā iepriekš, bet tas mums visiem dod spēku,” pauž Korīna Šūmahere.

Izrādās, ka Mihaēls īsu brīdi pirms liktenīgā nobrauciena Maribelā bija jau ar domām citur: “Sniegs šeit nav pārāk labs. Mēs varētu doties uz Dubaiju un tur lēkt ar izpletni,” šādus vārdus Korīna atceras kā vienus no pēdējiem pirms vīra negadījuma. 

Kā vēsta britu laikraksts "The Mirror", tagad vairāk nekā 20 000 kvadrātmetru lielā Šūmaheru ģimenes villa Šveices Alpos izlikta pārdošanā. Īpašuma vērtība tiek lēsta aptuveni 58,7 miljonu eiro apmērā.

Britu tabloīds vēsta, ka lēmums pārdot ģimenes īpašumu ir saistīts ar lielajām izmaksām, kas nepieciešamas pienācīgai Mihaēla aprūpei un ārstēšanai.

Lai tiktu pie nepieciešamajiem līdzekļiem, Mihaēla ilggadējā dzīvesbiedre Korīna jau pārdevusi aptuveni 35 miljonus vērto privāto lidmašīnu, ģimenes brīvdienu māju Norvēģijā. Tāpat izsolē par 6,6 miljoniem ASV dolāru (5,5 miljoni eiro) pārdota arī ikoniskā "Ferrari F2002" formula, kurā Šūmahers izcīnīja savu piekto pasaules čempiona titulu, bet iepriekš "Ferrari F2001" tika pārdots pat par 7,5 miljoniem ASV dolāru (6,3 miljoni eiro).

Pārdota Mihaela Šūmahera formula

Mihaela Šūmahera "Ferrari" pārdots izsolē par rekordcenu - 7,5 miljoniem ASV dolāru.

gallery icon
13