Citi sporta veidi
2022. gada 13. septembris, 15:25

Gulbis vēl nav pārliecināts, vai varēs palīdzēt Latvijas izlasei

Jauns.lv/LETA

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis vēl nav pārliecināts, vai nedēļas nogalē varēs doties kortā Deivisa kausa mačos, sarunā ar žurnālistiem atzina sportists.

Latvijas izlase piektdien un sestdien tenisa centrā "Lielupe" Deivisa kausa Pasaules otrās grupas mačā cīnīsies ar Dominikānas Republiku. Latvijas izlases sastāvā iekļauts Gulbis, Roberts Štrombahs, Kārlis Ozoliņš, Daniels Tens un Miķelis Lībietis.

Gulbis atzina, ka Lielupes hallē ieklātais cietais segums nav pārāk parocīgs viņam, jo uz tā ir salīdzinoši lēnas izspēles. Tāpat šobrīd ceļgalam ir neliela pārslodze, jo nesen tas uzpampis un magnētiskajā rezonansē konstatēta tūska.

"Tikai trešo dienu esmu kortā, bet, ja līdz piektdienai jutīšos labi, tad spēlēšu. Tagad gan neko nevaru apsolīt," pēc otrdienas treniņa teica Gulbis.

"Ja arī nespēlēšu, mums ir labas izredzes uzvarēt. Kārlis ir labā formā, Roberts arī spēlē stabili, tāpat pievienojies Miķelis, kurš pagājušajā nedēļā izcīnīja titulu. Ja nevarēšu spēlēt, tāpat būšu kopā ar komandu un atbalstīšu," turpināja Latvijas tenisists.

Pretinieku rindās pieredzējušākais spēlētājs ir 42 gadus vecais Viktors Estreja Burgoss, kuru latvietis pirms pieciem gadiem pārspēja Vimbldonas čempionāta pirmajā kārtā.

"Domāju, ka tagad citi spēlētāji ir vairāk bīstami, taču viņus nepazīstu un neesmu redzējis, kā spēlē," atzina Gulbis.

Latvijas tenisists savu līdz šim pēdējo spēli aizvadīja augusta sākumā, kad nepārvarēja Sanmarīno "Challenger" turnīra pirmo kārtu. Pēc tam spēlēt liedza ceļgala savainojums.

"Biju plānojis spēlēt "Challenger" turnīros Maļorkā un Kasī, un tikai pēc tam doties uz Deivisa kausa. Biju jau nopircis biļetes uz Maļorku, taču pēkšņi piepampa ceļgals. Problēma nav kritiska, taču nepieciešamas dažas nedēļas, lai viss pārietu," skaidroja Gulbis.

Jūlijā Gulbis pēc sešu uzvaru sērijas iekļuva Cūga "Challenger" turnīra finālā, titulspēlē trīs setos piedzīvojot zaudējumu. Labo sniegumu Cūgā viņš skaidroja ar to, ka tur bijuši ātrāki māla seguma korti, nekā iepriekšējos turnīros Itālijā.

"Man bija vieglāk spēlēt - bija īsākas izspēles un arī serve deva daudz vairāk punktu. Ļoti gaidīju, kad varēšu atgriezties uz cietā seguma laukumiem, jo, ja būtu līdzīgā formā kā Cūgā, būtu lielākas iespējas uzvarēt. Attiecīgi arī vieta rangā būtu augstāka un dotu iespēju spēlēt ATP turnīros. Taču neteiktu, ka tagad esmu sliktā formā. Trenējies esmu, vienīgi ceļgalam ir nepieciešams atkopties," stāstīja Gulbis.

Marta sākumā duelī par vietas saglabāšanu Deivisa kausa Pasaules otrajā grupā Latvijas izlase ar kapteini Ernestu Gulbi laukumā ar 3-2 pārspēja Taizemi.

Latvijas tenisists Kārlis Ozoliņš, krājot spēļu praksi, iegūs lielāku pārliecību par savu sniegumu, sarunā ar žurnālistiem atzina tenisists. "Cik vajadzēs spēlēt un cik man uzticēsies, tik arī spēlēšu. Esmu ļoti labā fiziskā formā un līdz nedēļas nogalei būšu pielāgojies tenisa spēlei," teica Ozoliņš, kuram Dievisa kausa maču dēļ nāksies nedēļu izlaist studijas Ilinoisas Universitātē. "Augstskolā priecājas, ka pārstāvu Latvijas izlasi un viņi ar to ļoti lepojas. Par to nemaz nebija jautājumu, vai man ļaus pievienoties izlasei. Protams, ka mājās ir jāmācās tik un tā."

Tenisa treniņi universitātes komandā ir pietiekami intensīvi, tāpat sezonas laikā ir iespēja spēlēt netālu notiekošajos Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) līmeņa turnīros.

"Katru dienu ir divi tenisa treniņi, fiziskās sagatavotības treniņš, plus ir arī vēl mācības. Nesūdzos, jo, manuprāt, tādam arī jābūt grafikam koledžu tenisā," atklāja Ozoliņš. "Līdzīgi kā Deivisa kausā, pasakot, ka dodos uz turnīru, varu saņemt atļauju. Pēc pagājušā gada jūlija drīkstam saņemt arī naudas balvas par dalību turnīros."

Iepriekšējā sezonā Ozoliņš bija Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmgadnieks, taču juridisku nianšu dēļ viņš nevarēja piedalīties ASV populārajos studentu mačos.

"Atmosfēra, spēlējot mājās, ir ļoti traka un tenisisti jūt spiedienu un atbildību, ka nevar zaudēt maču savai skolai. Nevaru sagaidīt, kad pašam būs iespēja izjust to atmosfēru, kad sešos kortos vienlaikus notiek mači un ir liels atbalsts no tribīnēm. Redzot no malas, man ļoti patika, tāpēc pats vēlos to izbaudīt," uzsvēra 20 gadus vecais tenisists.

Šī vasara Ozoliņam ITF līmeņa sacensībās nebija pārāk sekmīga un tikai vienā turnīrā viņš tika tālāk par otro maču.

"Spēļu prakses trūkuma dēļ vasaras sākuma turnīros rezultāti bija bēdīgi. Pēc Latvijas čempionāta aizlidoju uz ASV, uzvarēju pāris mačos un sniegums bija patīkamāks. Būs spēļu prakse, tad būs arī pārliecība un ticība sev," skaidroja Ozoliņš.

Aizpērn Ozoliņš sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta junioru turnīra vienspēļu pusfinālu un dubultspēlēs kļuva par vicečempionu. Pēc nepilniem diviem mēnešiem viņš debitēja Latvijas izlasē Deivisa kausa duelī ar Ēģipti.

Deivisa kauss ir galvenās tenisa sacensības vīriešu izlasēm, ko organizē Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) jau kopš 1900.gada. Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības. Latvijas izlase šajā turnīrā piedalās kopš 1993. gada.