Latvijas hokeja izlases pirmie pretinieki amerikāņi zaudē vienīgajā pārbaudes spēlē pirms čempionāta
ASV hokeja izlase, tiesa krietni atšķirīgā sastāvā, pērn Rīgā izcīnīja pasaules čempionāta bronzas medaļas.
2022. gada 12. maijs, 10:55

Latvijas pirmā pretiniece pasaules hokeja čempionātā ASV vienība trešdien cieta neveiksmi vienīgajā pārbaudes spēlē pirms gaidāmajām meistarsacīkstēm.

ASV ar rezultātu 3:4 (0:0, 1:1, 2:2, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Kanādas hokejistiem.

Vispirms otrajā trešdaļā ASV vadībā izvirzīja Railijs Bārbers, taču, tuvojoties perioda beigām, neizšķirtu panāca Dilans Kazenss.

Tikmēr spēles turpinājumā Kouls Silindžers izvirzīja vadībā kanādiešus jau trešās trešdaļas otrajā minūtē. ASV atbildēja ar diviem vārtiem, precīziem esot Kīferam Belousam un Kersonam Kūlmenam. Savukārt mazāk nekā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām ripu ASV vārtos raidīja Džošs Endersons (3:3).

Papildlaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem, kamēr pēcspēles metienu sērijā vienīgo veiksmīgo ASV "bullīti" izpildīja Alekss Galčeņuks, kamēr uzvarētāju rindās vārtus guva Pjērs Liks Dibuā un Kazenss.

Latvijas izlase pasaules meistarsacīkstēs B grupā Tamperē ar ASV tiksies jau piektdien, kam sekos mači pret Somiju, Čehiju, Zviedriju, Norvēģiju, Lielbritāniju un Austriju. A grupā Helsinkos spēlēs Kanāda, Vācija, Šveice, Slovākija, Dānija, Kazahstāna, Itālija un Francija.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus.