"Barcelona" Eiropas līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē neizdodas pieveikt "Eintracht"; "Bodo/Glimt" Konferences līgā pieveic AS "Roma"
"Barcelona" futbolisti pamet laukumu pēc mača.
2022. gada 8. aprīlis, 10:06

Frankfurtes "Eintracht" un "Barcelona" komandas ceturtdien cīnījās neizšķirti UEFA Eiropas līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē.

Mačs Frankfurtē noslēdzās neizšķirti 1:1 (0:0).

Pirmajā puslaikā mājinieki neizmantoja pāris momentus, bet otrā puslaika trešajā minūtē Ansgars Knaufs aiz soda laukuma robežas iegrieza bumbu vārtos un panāca 1:0 "Eintracht" labā. Puslaika vidū, 66.minūtē, pēc Frenkija de Jonga piespēles Ferrans Torress ar sitienu no apmēram 11 metriem izlīdzināja rezultātu.

Spēles 78.minūtē mājinieki palika mazākumā, jo Tuta saņēma savu otro dzelteno kartīti šajā mačā.

Tikmēr Vesthemas "United" mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Lionas "Olympique".

Pirmā puslaika beigās Vesthemas komanda nonāca desmit vīru sastāvā, jo par pēdējās cerības sodu pret Musu Dembelē sarkano kartīti saņēma Ārons Kresvels.

Otrā puslaika sākumā, 52.minūtē, Džerods Bouens pēc vairākām pretinieku kļūdām izvirzīja mājiniekus vadībā, bet 14 minūtes vēlāk Tangijs Ndombelē ar sitienu no dažiem metriem panāca 1:1.

Savukārt "Leipzig" mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Bergāmo "Atalanta".

Viesus 17.minūtē pēc Dāvides Dzapakostas piespēles vadībā izvirzīja Luiss Murjels. Spēles 58.minūtē Huans Muso atvairīja Andrē Silvas izpildīto "pendeli", taču uzbrukuma turpinājumā Dzapakosta neveiksmīgi ieraidīja bumbu savos vārtos - 1:1.

Kā vienīgā pirmajā spēlē uzvaru izcīnīja "Braga", kas mājās ar 1:0 (1:0) bija pārāka pār Glāzgovas "Rangers".

Pirmajā puslaikā mājiniekiem vieni vārti netika ieskaitīti, tomēr 40.minūtē Abels Ruizs ar spēcīgu sitienu no apmēram 18 metriem pārspēja glāzgoviešu vārtsargu.

Pusfinālā savā starpā tiksies "Leipzig" - "Atalanta" un "Braga" - "Rangers" pāra uzvarētājas, bet otrā pusfinālā cīnīsies "United" - "Olympique" un "Eintracht" - "Barcelona" maču spēcīgākās komandas.

Atbildes mači notiks nākamajā nedēļā. Pusfināla pirmās spēles notiks 28.aprīlī, bet otrās - 5.maijā.

Šīs sezonas fināls norisināsies 18.maijā norisināsies Seviljā.

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienojās astoņas Čempionu līgas trešo vietu ieņēmējas grupās. Savukārt trešo vietu ieguvējas pārcēlās uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, kamēr ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona beidzās.

2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Gdaņskā "Villarreal" pēc 1:1 pamatlaikā un papildlaikā ar 11:10 pēcspēles sitienos pārspēja Mančestras "United".

Tikmēr Norvēģijas futbola klubs "Bodo"/"Glimt" UEFA Konferences līgas ceturtdaļfināla pirmajā mačā mājās ar 2:1 (0:1) pārspēja Itālijas vienību "AS Roma".

Šīs abas komandas tikās apakšgrupā, kur "Bodo"/"Glimt" mājās uzvarēja ar 6:1 un viesos cīnījās neizšķirti 2:2.

Divas minūtes pirms pirmā puslaika beigām romiešus vadībā izvirzīja Lorenso Pelegrīnī, kurš bija precīzs no vārtu laukuma stūra. 56.minūtē pēc Ulrika Saltnesa sitiena Riu Patrīsiu neveikli ķēra bumbu, tai nonākot vārtos - 1:1.

Uzvaru "Bodo"/"Glimt" komandai pamatlaika priekšpēdējā minūtē izāva Hugo Vetlesens, kurš pēc soda sitiena ar galvu raidīja bumbu vārtu virzienā, tai rikošetā nonākot tīklā.

Šī pāra uzvarētāja pusfinālā tiksies ar Lesteras "City" vai Eindhovas PSV - šīs komandas ceturtdien Lesterā spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0).

Tikmēr Marseļas "Olympique" mājās ar 2:1 (2:0) uzvarēja Saloniku PAOK.

Spēles 13.minūtē Žersons uz soda laukuma robežas saņēma Dimitrija Pajē piespēli un pārcēla bumbu pāri pretinieku vārtsargam. Pirmā puslaika beigās Pajē ar tālsitienu trieca bumbu mērķī un panāca 2:0, bet otrā puslaika trešajā minūtē Omārs El-Kaduri vienus vārtus atguva.

Vēl Roterdamas "Feyenoord" mājās spēlēja neizšķirti 3:3 (1:1) ar Prāgas "Slavia".

Otrā puslaika kompensācijas laika piektajā minūtē 3:3 Prāgas komandai izrāva Ibrahims Traore, kurš bumbu vārtos raidīja ar papēdi. Pirms tam viesiem vārtus guva Pīters Olajinka un Jira Sors, bet laukuma saimniekiem atzīmējās Luiss Sinistera, Markoss Senesi un Orkuns Kekči.

Atbildes spēles notiks nākamajā nedēļā, bet pusfināla mači - 28.aprīlī un 5.maijā.

Jaunizveidotā UEFA Konferences līga ir pēc spēka trešā ranga turnīrs aiz UEFA Čempionu līgas un UEFA Eiropas līgas.

Pamatturnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Izslēgšanas turnīra otrajā kārtā iekļuva katras grupas uzvarētāja, bet otro vietu ieguvējas kopā ar Eiropas līgas grupu turnīra trešo vietu ieguvējām sacentās "play-off" pirmajā kārtā.