foto: Aiga Veisa
"Metta" tiek pie 149 000 eiro, jo Virslīgā iespēlējusi jaunus futbolistus
FK "Metta" komanda.
Futbols
2021. gada 1. decembris, 17:17

"Metta" tiek pie 149 000 eiro, jo Virslīgā iespēlējusi jaunus futbolistus

Jauns.lv / LETA

"Optibet" Latvijas futbola virslīgas klubs Rīgas "Metta" saņems 149 000 eiro par jauno spēlētāju iesaistīšanu, trešdien ziņo Latvijas Futbola federācija (LFF).

LFF ziņo, ka aizvadītajā "Optibet" virslīgas čempionāta sezonā klubi par citās valstīs sagatavotu spēlētāju jeb leģionāru pieteikšanu un izmantošanu šim nolūkam paredzētajā fondā ir iemaksājuši 320 500 eiro, kas pilnā apmērā tiek novirzīti atpakaļ klubos saskaņā ar vietējo jaunatnes spēlētāju izmantošanas rādītājiem.

Jau vairākas sezonas šo iemaksu fonds pēc sezonas tiek izdalīts klubiem atbilstoši tam, cik daudz tie virslīgas mačos izmantojuši U-21 vecuma grupas spēlētājus, kas šajā sezonā ir dzimuši 2000. gadā un vēlāk. Klubiem pienākošās naudas summas aprēķināšanā tiek izmantots koeficients, kas ņem vērā jauno futbolistu nospēlēto minūšu skaitu aizvadītajā čempionātā.

Lielākais summas īpatsvars nonācis "Metta" kluba rīcībā. "Daugavpils" klubam pienākas 106 000 eiro, bet trešā lielākā summa - 26 000 eiro - nonāks "Valmieras" rīcībā.

"Šī fonda darbība pēdējās divās sezonās, kurās kopējā summa bijusi ļoti līdzīga, ir sevi attaisnojusi. Šis mehānisms ļauj ar vienādiem noteikumiem klubiem strādāt saskaņā ar savu darbības filozofiju. Daži klubi iegulda viesspēlētāju piesaistīšanā un cīnās par augstākajiem sportiskajiem rezultātiem, bet citi lielāko savu uzsvaru velta vietējo jaunās paaudzes spēlētāju sagatavošanai," par fonda darbību atzinīgi izsakās LFF prezidents Vadims Ļašenko.

Viņš uzsver LFF lomu gan klubu profesionālās darbības un biznesa vajadzību atbalstā, gan arī vietējo spēlētāju sagatavošanas sekmēšanā.

"Fonda izmantošanu sadarbībā ar klubiem un līgu vēlamies pilnveidot, attīstīt un paplašināt. Tā nepieciešamību un potenciālu visi apzināmies. Šajā jautājumā notiek regulāras diskusijas, lai pie sarunu galda nonāktu pie piemērotākajiem tālākajiem soļiem," piebilst Ļašenko.

Turnīra tabulā aizvadītajā sezonā pēc 28 kārtām pirmo vietu ar 66 izcīnītiem punktiem ieņēma RFS vienība. "Valmiera" finišēja ar 62 punktiem, "Liepāja" - ar 51 punktu un "Riga" - ar 50 punktiem. 35 punktus sakrājis ir Jūrmalas "Spartaks", bet 32 punkti ir "Daugavpilij". Pēdējā vietā finišēja "Metta" ar 20 punktiem 28 spēlēs.

Virslīgas sezonu uzsāka deviņas komandas, bet čempionāta gaitā vispirms par izstāšanos paziņoja titulētākā no deviņām komandām "Ventspils", bet pēc tam - arī skandāliem apvītā Daugavpils "Noah Jurmala".