Lionas "Olympique" un "Napoli" graujošas uzvaras UEFA Eiropas līgā
2021. gada 4. novembris, 23:49

UEFA Eiropas līgas ceturtajā kārtā ceturtdien pārliecinošas uzvaras svinēja Lionas "Olympique" un "Napoli".

A grupā "Olympique" mājās ar 3:0 (0:0) pieveica Prāgas "Sparta".

61. un 63.minūtē vārtus guva Islams Slimani, bet mača kompensācijas laika otrajā minūtē - Karls Toko Ekambi.

Otrā grupas spēlē Dānijas klubs "Brondby" spēlēja 1:1 (1:0) ar Glāzgovas "Rangers".

Abus vārtus guva viesi. 45.minūtē bumbu savos vārtos raidīja Leons Baloguns, bet izlīdzinājumu Skotijas klubs panāca 77.minūtē pēc Janisa Hadži sitiena.

Pēc četrām spēlēm Lionas klubs ar 12 punktiem jau nodrošinājis uzvaru grupā un vietu astotdaļfinālā. Pa četriem punktiem ir "Sparta" un "Rangers", bet divi punkti - "Brondby".

C grupā "Napoli" graujošu uzvaru izcīnīja viesos, ar 4:1 (0:1) pieveicot Varšavas "Legia".

Desmitajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Mahirs Emreli, taču otrajā puslaikā viesi atbildēja ar četriem "goliem". 51.minūtē rezultātu ar 11 metru soda sitienu izlīdzināja polis Pjotrs Zelinskis, bet vēl trīs vārtus mača nogalē guva Drīss Mertenss ar 11 metru sitienu, Irvings Losano un Adams Unā.

D grupā uzvaru viesos svinēja Frankfurtes "Eintracht", kas pieveica Pirejas "Olympiakos" ar 2:1 (1:1).

Arī šeit mājinieki pirmie guva vārtus, 12.minūtē izceļoties Jusefam Elarabi, bet viesi piecas minūtes vēlāk atbildēja ar Daiči Kamadas precīzu raidījumu un Jensa Heuges "golu" mača kompensācijas laika otrajā minūtē.

Pārējās ceturtdienas agrās spēles beidzās neizšķirti.

E grupā Stambulas "Galatasaray" ar Maskavas "Lokomotiv" spēlēja 1:1 (1:0).

H grupā "Genk" no Beļģijas vienojās par neizšķirtu ar Vesthemas "United" no Anglijas - 2:2 (1:0).

Savukārt B grupā tika fiksēti pat divi neizšķirti. "Monaco" mājās nespēja uzlauzt Eindhovenas PSV aizsardzību - 0:0, bet Sansevastjanas "Real Sociedad" savā laukumā nespēja pieveikt Grācas "Sturm" 1:1 (0:1).

UEFA Eiropas līgā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Grupu uzvarētājas iekļūs uzreiz izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, "play-off" no pirmās kārtas sāks otro vietu ieguvējas, kuras spēkosies ar UEFA Čempionu līgas grupās trešo pozīciju ieņēmušajām vienībām, bet trešās pozīcijas īpašniecēm sezona turpināsies UEFA Eiropas Konferences līgā.

Iepriekšējā sezonā uzvaru UEFA Eiropas līgā izcīnīja "Villareal", kas finālā Gdaņskā pēcspēles sitienos pieveica Mančestras "United".

Šīs sezonas fināls norisināsies Seviljā, Spānijā.