Līga Velvere jau īsi pēc starta kļuva lēnāka par savām konkurentēm un ar sāpju grimasi sejā bija spiesta izstāties. (Foto: Mikus Kļaviņš/Izdevniecība "Rīgas Viļņi")

Skrējējai Līgai Velverei olimpiskās spēles beidzas jau pēc dažiem metriem 15

Citi sporta veidi
30. jūlijā 04:42 2021. gada 30. jūlijā 04:42 | Papildināts, 30. jūlijā 05:42
  Jauns.lv / LETA
Latvijas vidējo distanču skrējēja Līga Velvere piektdien izstājās Tokijas olimpisko spēļu 800 metru skrējiena priekšsacīkstēs.

Velvere pēc starta paskrēja pārsmit metrus, bet tad neturpināja distanci. Latvijas vieglatlētei bija noteipota kāja, kuru viņa bija savainojusi jau pirms došanās uz Tokiju, bet cerēja līdz startam to sadziedēt.

Lai kvalificēts pusfinālam no šī priekšskrējiena pietika ar rezultātu divas minūtes un 2,05 sekundes, kas ir par vienu sekundes desmitdaļu lēnāk, nekā Velveres šīs sezonas labākais rezultāts. Šajā priekšskrējienā ātrākā bija francūziete Renelle Lamote, kura finišēja divās minūtēs un 1,92 sekundēs.

Labāko rezultātu priekšskrējienos sasniedza jamaikiete Natoja Gule, kura finišēja vienā minūtē un 59,83 sekundēs. No trijniekos neiekļuvušajām skrējējām kā pēdējā pusfinālu ar rezultātu sasniedza spāniete Natalja Romero (2:01.16).

No astoņām dalībniecēm Velverei šosezon divu apļu veikšanā bija septītais rezultāts - divas minūtes un 1,95 sekundes. Tas sasniegts jūnija sākumā sacensībās Ungārijā. Viņas personiskais rekords ir par 1,2 sekundēm labāks, bet sportiste vairākkārt teikusi, ka viņas sapnis ir skriet ātrāk par divām minūtēm.

Velvere ir olimpisko spēļu debitante.

Lai iekļūtu pusfinālā, Velverei bija jāiekļūst triju labāko skrējēju skaitā savā priekšskrējienā. Ja tas neizdotos, būtu jācer, ka viņas sasniegtais rezultāts būtu vismaz sestais labākais no pusfinālā pa tiešo neiekļuvušajām sportistēm.

Priekšsacīkstēs piedalījās 46 skrējējas.

Piektdien sākas Tokijas olimpisko spēļu sacensības vieglatlētikā.

Citi šobrīd lasa

Debesīs izsmidzināta inde un Kariņa uzsūtīts lietus: sestdienas protesta dalībnieki gatavojas episkai cīņai ar kliķi 70
Pēc vairāk nekā 30 000 sieviešu ziņojumiem britu imunoloģe aicina izmeklēt iespējamu Covid-19 pošu blakni 7
Pēc māsas nāves no vakcīnu atbalstītāja kļuva par skeptiķi
Skatīt visus komentārus

Похудевший и сделавший пластику юморист "Кривого зеркала" показал новую возлюбленную

"Бедный Ваня": подписчики Ваенги возмущены издевательствами певицы над сыном