foto: LOK arhīvs
Olimpiskā komiteja izsludina pieteikšanos "Sporto visa klase" astotajai sezonai
Citi sporta veidi
2021. gada 6. maijs, 16:52

Olimpiskā komiteja izsludina pieteikšanos "Sporto visa klase" astotajai sezonai

Jauns.lv

Latvijas Olimpiskās komiteja (LOK) ir izsludinājusi pieteikšanos jaunajai projekta "Sporto visa klase (SVK)" sezonai, kura šogad norisināsies jau astoto gadu pēc kārtas, portālu Jauns.lv informēja LOK mārketinga dienesta vadītāja Dace Gulbe.

Kā norāda Gulbe, jaunajā sezonā visas SVK dalībnieces - izglītības iestādes tiks iekļautas LOK un valstij piederošās izložu un loteriju rīkotājas "Latvijas Loto" kopīgā sadarbības projektā, kam ir noteikts sabiedriskā labuma mērķis - sniegt finansiālu atbalstu sporta un aktīva dzīvesveida veicināšanai Latvijas iedzīvotāju, īpaši jauniešu, vidū.

Projektā katru nedēļu, sākot no oktobra, ar valsts mēroga izlozes starpniecību tiks noteikta viena skola no tām izglītības iestādēm, kuras piedalās projektā "Sporto visa klase", iegūstot tiesības saņemt finansējumu 5000 eiro apmērā. Finansējums tiks piešķirts no "Latvijas Loto" valsts budžetā iemaksātajām dividendēm, klajā nākot divām loterijām - "Sporta loterija" un interaktīvā izloze "Sporto visi!".

Iegūto finansējumu skolas varēs izmantot pēc saviem ieskatiem kādam no sekojošiem mērķiem - sporta infrastruktūras uzlabošanai, ekipējuma un inventāra iegādei, pedagogu, treneru vai citu speciālistu atalgojumam. Turklāt katra mācību gada izskaņā LOK un "Latvijas Loto" sadarbības laikā tiks organizēta jauniešu nometne "Personības akadēmija", kurā katru gadu būs iespēja piedalīties 50 labākajiem projekta "Sporto visa klase" dalībniekiem.

LOK prezidents Žoržs Tikmers atzīmēja, ka šajā sezonā projekts "Sporto visa klase" ir ieguvis svarīgu domubiedru un atbalstītāju - "Latvijas Loto". Šī partnerība projektam piešķir nacionālu mērogu. Viņš atklāja, ka sadarbības rezultātā katru gadu 50 labākie projekta "Sporto visa klase" dalībnieki no visas Latvijas varēs piedalīties jauniešu vasaras nometnē "Personības akadēmija", savukārt 52 izglītības iestādes iegūs nozīmīgu papildus finansējumu sporta dzīves atbalstam.

"Latvijas Loto" valdes priekšsēdētāja Maija Kubli pauda pārliecību, ka sadarbība ļaus turpināt visai Latvijai svarīgu projektu attīstību. Gan Eiropā, gan visā pasaulē tā ir ierasta prakse, kad daļa no valsts loterijas piesaistītajiem līdzekļiem tiek izmaksāta laimestos, bet daļa nonāk valsts budžetā un tiek novirzīta sabiedriski nozīmīgu mērķu īstenošanai.

foto: LOK arhīvs

Viņa atgādināja, ka viens no šādiem projektiem, "Simtgades loterija", ir kļuvis ļoti populārs, ar kuru Latvijas iedzīvotāji atbalsta māksliniekus un izcilākos vidusskolu absolventus, kuri saņem stipendijas. "Arī turpmāk mēs strādāsim pie līdzīgām iniciatīvām, lai palīdzētu vākt līdzekļus labiem mērķiem; ar jauno projektu - bērnu un jauniešu sportam un aktīvam dzīvesveidam," pauda Kubli.

Programma "Sporto visa klase" paredz iesaistīto skolu 3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus divas vai trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un sporta veidu federāciju izstrādātu metodisko materiālu. Šīm klasēm programma paredz divas vai trīs nodarbības - vispārējā fiziskā sagatavotība, futbola iemaņu apguve, kā arī peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo vai nodarbība pieskārienregbijā (3. un 4. klasēm).

Savukārt 2. klasēm programmā iekļautas divas vai trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā - vispārējā fiziskā sagatavotība, spēles un rotaļas, kā arī peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo vai nodarbība pieskārienregbijā.

Pērnā gada projekta "Sporto visa klase" atbalstītāju lokam pievienojās Latvijā iecienītais piena gardumu zīmols "Kārums" ar misiju vairot labo, īpaši šajā jocīgajā laikā. "Kārums" simbols atraktīvā vārniņa izaicina "Sporto visa klase" dalībniekus izdarīt labu darbu piecās dažādās kategorijās - "Labais darbs ģimenei", "Labais darbs līdzcilvēkiem", "Labais darbs videi", "Labais darbs planētai" un "Labais darbs manai veselībai".

Tāpat šajā sezonā programmas "Sporto visa klase" laikā tiks organizēta tiešsaistes konference dalībniekiem un citiem interesentiem. Arī "Sporto visa klase" programmas atklāšana šajā mācību gadā notiks visiem kopā esot tiešsaistē.

Pieteikumu programmai "Sporto visa klase", izglītības iestādei jānosūta līdz 11. jūnijam uz adresi "sportovisaklase@olimpiade.lv".

Programma "Sporto visa klase" radīta 2013. gadā ar mērķi 2.-6. klašu grupām mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās. Tā ir iespēja izzināt dažādus sporta veidus, kā arī stiprināt izpratni par kopīga rezultāta sasniegšanu kā vienotai komandai.

Programmā "Sporto visa klase" septītajā sezonā jeb 2020./2021. mācību gadā piedalījās 7200 bērnu no 320 klasēm un 65 Latvijas pašvaldībām.