Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Orientēšanās Federācija

Latvijas trijotne izcīna sudraba medaļu Eiropas jauniešu čempionātā orientēšanās sportā ar slēpēm

Citi sporta veidi
28. februārī 23:59 2021. gada 28. februārī 23:59
  Jauns.lv / LETA
Latvijas stafetes komanda ar Audri Odo Vītoliņu, Gustavu Staņu un Ritvaru Ļepeškinu sastāvā svētdien Igaunijā izcīnīja sudraba medaļu Eiropas jauniešu čempionātā (U-17) orientēšanās sportā ar slēpēm.

Par čempioniem tika kronēti Šveices jaunieši, kuri stafetē finišēja pēc vienas stundas piecām minūtēm un 6,8 sekundēm. Latvieši uzvarētājiem zaudēja vienu minūti un 4,5 sekundes, gandrīz par pusminūti apsteigdami mājiniekus igauņus.

Latvijas otrā komanda, kuras sastāvā bija Dāvis Vintišs, Renārs Grasis un Lūkass Siliņš, ieņēma sesto vietu.

Piedalījās astoņas valstis, no kurām trīs - Latvijas, Krievija un Igaunija - startēja ar divām komandām.

Jaunietēm Elīzai Madsenai, Elīzai Bremzei un Anetei Strautai bija piektā vieta astoņu komandu konkurencē.

Pasaules čempionātā pieaugušajiem jauktajā sprinta stafetē Jūlija Matvijenko un Jānis Baunis izcīnīja 18.vietu 21 startējušā dueta konkurencē. Uzvarēja zem neitrālā karoga startējušie sportisti Aļona Trapezņikova un Andrejs Lamovs, otro vietu izcīnīja zviedri Līsa Larsena un Ēriks Blumgrēns, bet bronzu guva mājinieki Deizija Kudre un Matiss Jāma.

Pasaules junioru čempionātā (U-20) no Latvijas stafetē startēja tikai sieviešu komanda, Annai Emīlijai Sutai, Aijai Denijai Trēziņai un Žozefīnei Zavjalovai izcīnot septīto vietu no deviņām startējušajām vienībām.

Šīs bija pirmās starptautiskās orientēšanās sacensības kopš pagājušā gada marta. Latvijas izlase uz Igauniju devās 18 sportistu sastāvā.

Pasaules čempionāts orientēšanās ar slēpēm norisinās ik pēc diviem gadiem. Iepriekšējā čempionātā, kas notika Zviedrijā, labākos rezultātus uzrādīja Nauris Raize un Raivo Kivlenieks, iekļūstot labāko divdesmitniekā. Kivlenieks, kura karjeras labākais rezultāts ir 2017.gada pasaules čempionāta garajā distancē izcīnītā 12.vieta, startēja arī Igaunijā.

Čempionāta programmā šogad bija nelielas izmaiņas un pirmoreiz nenotika garā distance. Tās vietā pēc sprinta sacensību rezultātiem notika iedzīšana. Tāpat nenotika arī klasiskā trīs dalībnieku stafete, bet gan sprinta stafete, kur divi sportisti, savstarpēji mainoties, veica sešus etapus. Junioru un jauniešu sacensību programmā gan izmaiņu nebija.

Pasaules čempionātam pieteicās 104 sportisti no 17 valstīm, kamēr junioru konkurencē 66, bet starp jauniešiem - 72 jaunie orientieristi.

Citi šobrīd lasa

Dārgākā šķiršanās krievu gaumē: Putinam pietuvināts oligarhs ar dēlu Londonas tiesā neveiksmīgi cenšas izrēķināties ar bijušo sievu 12
Kāpēc princis Harijs nepalika Anglijā uz vecmāmiņas 95. dzimšanas dienu
Zaudējums pēc zaudējuma: prinča Filipa bēru dienā miris tuvs karalienes draugs
Tēmas: Igaunija, Krievija
Pievienot komentāru

Брэдли Купер устроил модную съемку Ирине Шейк вместе с их дочерью

Круги под глазами и потухший взгляд: поклонники обеспокоены видом 61-летней Надежды Кадышевой