Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā no ASV pārcelts uz Vācijas pilsētu Altenbergu
Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis Altenbergas trasē 2020. gada 22. februārī. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā no ASV pārcelts uz Vācijas pilsētu Altenbergu

Citi sporta veidi
15. septembrī 14:05 2020. gada 15. septembrī 14:05 | Papildināts, 15. septembrī 15:10
  Jauns.lv / LETA
2021.gada pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā notiks Vācijas pilsētā Altenbergā, otrdien paziņoja Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF).

Jau ziņots, ka augusta beigās Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis sarunā ar Latvijas Radio atklāja, ka IBSF izskatot iespēju Latvijai piešķirt tiesības rīkot pasaules čempionātu, kā arī uzņemt papildus Pasaules kausa posmus.

Iespējams, Pasaules kausa sacensības Latvijā būs vērojamas vairāk nekā vienu reizi, taču otrdien noskaidrojās, ka pasaules čempionātu Siguldā nākamgad neredzēt, jo meistarsacīkstes notiks Vācijas pilsētā Altenbergā.

Sākotnēji pasaules čempionāta norise no 5. līdz 14.februārim bija plānota ASV pilsētā Leikplesidā. IBSF gan ziņo, ka Leikplesida pasaules čempionātu varētu uzņemt 2025.gadā.

"Par šo jautājumu ar Izpildkomiteju un Olimpisko Reģionālo attīstības biroju (ORDA) diskutējām pietiekami ilgi. Tāpat diskusijās iesaistījās ASV Bobsleja un skeletona federācija," teikts IBSF paziņojumā. "Lēmums nebija vienkāršs, taču lielākā daļu atlētu bāzējas Eiropā, tāpēc centāmies rīkoties tā, lai karantīnā nāktos pavadīt pēc iespējas mazāk laika."

ORDA kopā ar Ņujorkas štatu jau kopš 2017.gada veic pārbūves darbus pasaules čempionāta norises vietā, kas nākamās lielā sacīkstes, visticamāk, uzņems 2023.gadā, kad plānota Ziemas universiāde.

Zināms, ka Leikplesidas trasē Pasaules kausa sezonai un pasaules čempionātam turpinās gatavoties ASV izlases sportisti.

Tāpat IBSF Izpildkomiteja apstiprināja, ka Ziemeļamerikas posmu galvenie organizatori būs Kanādas Bobsleja un skeletona federācija (BCS), kā arī ASV Bobsleja un skeletona federācija.

IBSF pilnu sezonas kalendāru plāno publicēt šodienas laikā.

Savukārt Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL) paziņojusi, ka 5.-7.februārī plānotais pasaules čempionāts Vistlerā pārcelts uz Vācijas pilsētu Kēnigszē, kur meistarsacīkstes plānotas 29.-31.janvārī.

Citi šobrīd lasa

Ļaundaru perēklis Liepājas čekas tornī un labā skolotāja 7. vidusskolā. Kā tapa filma "Rokas augšā!" 2
Cietumā Itālijā nonākušās Dženiferes Rumpānes māte sarūgtināta: pēkšņi meitas liktenis rūp arī politiķiem 18
Sandis Kleins: "Tas Briedis, kuru zinu un kādu atceros, ir reāli stiprs" 1
Pievienot komentāru

Расточительная герцогиня Меган побила антирекорд королевской семьи

Стало известно, как звезда "Место встречи изменить нельзя" переживает гибель дочери