foto: REUTERS/SCANPIX
Uldriķa pārstāvētajā "Sion" komandā piecām personām konstatēta saskarsme ar Covid-19
Latvijas futbola izlases pussargs Roberts Uldriķis (pa labi).
Futbols
2020. gada 2. jūnijs, 15:44

Uldriķa pārstāvētajā "Sion" komandā piecām personām konstatēta saskarsme ar Covid-19

Jauns.lv / LETA

Latvijas futbolista Roberta Uldriķa pārstāvētajā Šveices superlīgas komandā "Sion" pirmdien veiktajās pārbaudēs atklājies, ka piecas personas iepriekš bijušas saskarsmē ar koronavīrusu, taču izteikti simptomi nav konstatēti, vēstīts kluba mājaslapā.

"Sion" ziņo, ka visi komandā esošie 50 cilvēki pirmdien veikuši Covid-19 pārbaudes, lai arī līgas vadība to neuzspieda.

No 50 pārbaudēm 45 bijušas negatīvas, savukārt piecos gadījumos personām konstatēta iepriekšēja saskarsme ar vīrusu. Starp šiem cilvēkiem ir divi spēlētāji no U-21 vecuma komandas, divi apkalpojošā personāla locekļi, kā arī komandas treneris Rikardo Dionisio-Pereira.

"Sion" nolēma, ka šie pieci komandas locekļi veiks atkārtotus testus, kuru rezultāti būs zināmi 24 vai 48 stundu laikā. Tāpat piesardzības labad lemts, ka šīs personas otrdien nepiedalīsies komandas treniņā.

Komanda gan ziņo, ka neviens no pieciem iepriekš ar vīrusu saskarsmē nonākušajiem cilvēkiem nav sajutis izteiktus slimības simptomus.

Jau ziņots, ka Šveicē klubi nespēj vienoties par sezonas atsākšanas datumu, jo "Sion" un vēl dažas vienības pauž bažas par lieliem finansiāliem zaudējumiem.

Pagaidām plānots, ka čempionāts varētu atsākties 20. jūnijā.

Superlīgas spēles koronavīrusa pandēmijas dēļ nenotiek kopš 23. februāra. Šosezon vēl atlikušās 13 spēļu kārtas.

Kad mači līgā tika apturēti, "St. Gallen" un Bernes "Young Boys" atradās līgas vadībā ar piecu punktu pārsvaru pār sekotājiem "Basel".

Šveices superlīgas komandu apcirkņos šobrīd ir četri Latvijas futbolisti. Aizsargs Mārcis Ošs pārstāv Neišateles "Xamax", uzbrucējs Uldriķis spēlē "Sion", vārtsargs Andris Vaņins ir "Zurich" sastāvā, bet pussargs Daniels Ontužāns atrodas "St. Gallen" paspārnē.

"St. Gallen" ar 45 punktiem 23 spēlēs ir turnīra līdere, "Zurich" ar 32 punktiem ieņem piekto vietu, "Sion" ar 23 punktiem ir astotajā pozīcijā, bet "Xamax" nopelnījusi 19 punktus, ierindojoties devītajā pozīcijā desmit vienību konkurencē.

Pēdējā notikusī spēļu kārta bija 23., kas norisinājās 22. un 23. februārī.