foto: EMPICS Sport
Mirkli pirms publiskas "iznākšanas no skapja" anonīms angļu futbolists izdzēšas no tvitera, atstājot britus neziņā
Ilustratīvs foto.
2019. gada 24. jūlijs, 15:10

Mirkli pirms publiskas "iznākšanas no skapja" anonīms angļu futbolists izdzēšas no tvitera, atstājot britus neziņā

Jauns.lv

Pēdējās dienās britu "Twitter" lietotājus nomocīja neziņa par kādu anonīmu personu, kas apgalvoja, ka ir Anglijas futbola čempionāta spēlētājs, kurš tuvākajā laikā plāno atklāt savu netradicionālo orientāciju. Vīrietis bijis apņēmības pilns šodien publiski "iznākt no skapja", bet pēkšņi mainījis savas domas un sociālo vietni pametis, ziņo "BBC".

Homoseksuālais futbolists (The Gay Footballer), kā viņš pats sevi dēvēja "Twitter", nepilna mēneša laikā savam profilam savāca ap 50 000 sekotāju.

Savā pirmajā ierakstā viņš apgalvoja, ka ir profesionāls futbolists, kurš nesen savā netradicionālajā orientācijā atzinies savai ģimenei un nu gatavojas par to paziņot arī plašākai publikai.

foto: Twitter

"Drīz es atklāšu savu identitāti. Esmu lepns homoseksuālis, kurš grasās satricināt zemi. Esmu vecumā zem 23 gadiem, un šodien es atzinos savai ģimenei. Drīzumā es atklāšos arī publikai," vēstīja ieraksts.

Liela daļa britu uz šo ierakstu un izveidoto profilu skatījušies ar skepsi un aizdomām. Tomēr tūkstoši izteikuši atzinību un pamudinājuši puisi nebaidīties, tostarp arī Anglijas futbola zvaigznes, kādreizējais Anglijas futbola izlases uzbrucējs Gērijs Linekers un pašreizējais Bērtonas "Albion" uzbrucējs Marvins Sordels.

Pagājušajā nedēļā noslēpumainā futbolista kontā tika ievietota ziņa par to, ka šodien, 24.jūlijā, viņš grasās rīkot preses konferenci, kurā atklātu sevi. Otrdienas vakarā puisis tomēr pārdomājis, paziņojot, ka viņam pietrūkst drosmes. "Man šķita, ka esmu stiprāks. Es kļūdījos," pirms sava profila izdzēšanas ar publisku paziņojumu klajā nāca mistēriskais sportists.

Tagad britu sabiedrība palikusi neziņā, kas tad bijis profila izveidotājs.

Ja viņš tomēr būtu atklājis savu identitāti, viņš kļūtu par otro futbolistu Anglijas profesionālā futbola vēsturē, kurš atzinies savā netradicionālajā orientācijā. Pagaidām par vienīgo tiek uzskatīts melnādainais britu uzbrucējs Džastins Fašans. Viņš publiski par savu seksualitāti paziņoja 1990. gadā, bet pēc 8 gadiem, 37 gadu vecumā, izdarīja pašnāvību pēc tam, kad tika apsūdzēts 17 gadus veca zēna izvarošanā. 

Neskatoties uz to, pirms pāris gadiem klīda baumas, ka Anglijas futbola izlasē ir neviens vien homoseksuāls spēlētājs. Britu prese tolaik atklātībā laidusi bildes, kurās pazīstamais Anglijas futbola izlases vārtsargs Džo Hārts pamet naktsklubu, sadevies rokās ar valstsvienības aizsargu Kīranu Tripjēru.