Citi sporta veidi
2010. gada 22. februāris, 11:07

Gulbis rangā pakāpjas par 27 vietām, Sevastova par 11 vietām

Jauns.lv

Latvijas tenisists Ernests Gulbis pirmdien publicētajā jaunākajā ATP vienspēļu rangu tabulā pakāpies par 27 vietām un tagad ieņem 72. pozīciju.

Gulbim šobrīd ir 664 ranga punkti. Pagājušajā nedēļā Gulbis ļoti sekmīgi startēja Memfisas "ATP World Tour 500" sērijas turnīrā, iekļūstot pusfinālā un nopelnot 180 ATP ranga punktus. ATP turnīra pusfinālā Gulbis spēlēja tikai otro reizi karjerā. Savukārt šonedēļ Gulbis piedalīsies Delribīčas "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā, pirmajā kārtā tiekoties ar kādu no kvalifikācijas veiksminiekiem. Latvieša pirmās kārtas mačs nenotiks ātrāk par otrdienu.

Jaunākajā pasaules ranga tabulā 51 vietu atguvis Andis Juška, kurš tagad atrodas 337. pozīcijā, 562. pozīciju ieņem Adrians Žguns, kurš pakāpies par 12 vietām, savukārt 762. vietā ir Deniss Pavlovs - viņam nedēļas laikā kāpums par vienu vietu.

Rangā atrodas arī 327 pozīcijas zaudējušais Kārlis Lejnieks, kurš tagad ar diviem punktiem ieņem tikai 1455. pozīciju, bet Oskars Vaskis pakāpies par trijām vietām un ieņem 1485. vietu.

Vienspēļu ranga pirmajā desmitniekā notikušas vairākas izmaiņas. No septītās uz astoto vietu pakāpies zviedrs Robins Sēderlings, bet vienu vietu zaudējis amerikānis Endijs Rodiks. Horvāts Marins Čiličs pakāpies no desmitās uz devīto vietu, bet spānis Fernando Verdasko no 11. uz desmito. Savukārt no pirmā desmitnieka izkritis francūzis Žo Vilfrīds Tsonga. Līderpozīciju joprojām saglabā šveicietis Rodžers Federers, bet otrais ir serbs Novaks Džokovičs, kuram seko spānis Rafaels Nadals. Ceturtais ir skots Endijs Marejs, piektajā vietā atrodas argentīnietis Huans Martins del Potro, bet sestais ir krievs Nikolajs Davidenko.

Dubultspēļu rangā no Latvijas tenisistiem visaugstāk nokļuvis Andis Juška, kurš pacēlies par piecām vietām un tagad ieņem 174. pozīciju, kas ir augstākā viņa karjerā. Gulbis zaudējis 58 vietas un tagad atrodas 196. pozīcijā, bet Pavlovs zaudējis 46 vietas un atkritis uz 276. pozīciju. No pārējiem Latvijas tenisistiem Miķelis Lībietis atrodas 1219. vietā, Artūrs Kazijevs 1232. pozīcijā, bet Adrians Žguns - 1342. pozīcijā.

Tikmēr visu laiku augstākās pozīcijas jaunākajās pirmdien publicētajā WTA rangu tabulā sasniegušas Latvijas tenisistes Anastasija Sevastova un Līga Dekmeijere. Latvijas vadošā tenisiste Sevastova jaunākajā WTA vienspēļu ranga tabulā pacēlusies par 11 vietām un tagad atrodas 73. pozīcijā. Sevastova iepriekšējā nedēļā Dubajas WTA "Premier" sērijas turnīrā aizcīnījās līdz vienspēļu pamatsacensību otrajai kārtai, kur ar rezultātu 3-6, 3-6 zaudēja polietei Agņeškai Radvanskai, kas izlikta ar septīto numuru.

No pārējām Latvijas tenisistēm WTA vienspēļu rangā septiņas pozīcijas uz augšu pacēlās Diāna Marcinkēviča, kura tagad ieņem 516. vietu, bet 695. vietā ir Irina Kuzmina, kura pacēlusies par vienu vietu. Par vienu vietu uz augšu pakāpušās arī Aļina Jerjomina un Līga Dekmeijere, kuras tagad ierindojas attiecīgi 779. un 823. pozīcijā.

Ranga vadošo sportistu vidū pirmajā vietā joprojām atrodas amerikāniete Serēna Viljamsa, otro vietu ieņem krieviete Dināra Safina, bet uz trešo pozīciju pakāpusies Svetlana Kuzņecova no Krievijas, uz ceturto vietu atbīdot dānieti Karolīnu Vozņacki. Attiecīgi piekto un sesto vietu nemainīgi ieņem amerikāniete Venusa Viljamsa un baltkrieviete Viktorija Azarenka, septītā ir krieviete Jeļena Dementjeva. Vēl desmitniekā atrodas serbiete Jeļena Jankoviča, kura apdzinusi devītajā vietā esošo polieti Agnešku Radvansku kā arī ķīniete Na Li.

Tikmēr dubultspēļu rangā jaunu rekordvietu sasniegusi Līga Dekmeijere, kas nedēļas laikā pakāpusies par trim pozīcijām un tagad ieņem 57. vietu. Arī Dekmeijere iepriekšējā nedēļā startēja Dubajas turnīrā. Dubultspēļu pamatsacensībās Dekmeijere aizkļuva līdz otrajai kārtai, kur ar rezultātu 0-6, 4-6 samērā pārliecinoši piekāpās Baltkrievijas tenisistei Jekaterinai Dzehalevičai un krievietei Allai Kudrjavcevai,

Divas pozīcijas dubultspēļu rangā atguvusi Anastasija Sevastova, kura ieņem 240. vietu, bet Irina Kuzmina noslīdējusi par četrām vietām un tagad atrodas 394. pozīcijā. 563. vietā atrodas Diāna Marcinkeviča, kas atguvusi divas pozīcijas, bet 770. vietā nemainīgi atrodas Alīna Jerjomina.

LETA/Foto: AFP