Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Par Latvijas Šaha federācijas prezidentu ievēlēts Pēteris Šmidre

Citi sporta veidi
2011. gada 23. septembrī 14:39 2011. gada 23. septembrī 14:39
 
Par Latvijas Šaha federācijas (LŠF) prezidentu ievēlēts uzņēmējs Pēteris Šmidre, kurš apņēmies veicināt profesionālā šaha attīstību un popularitāti Latvijā, kasjauns.lv informēja Šmidres preses pārstāvis Lauris Kļaviņš.

Jaunievēlētais LŠF prezidents Pēteris Šmidre „RTU Open 2011” laikā.

Jaunā LŠF prezidenta ilgtermiņa mērķis ir ierindot šahu Latvijas sporta veidu popularitātes pirmajā trijniekā.

Kā pirmo veicamo LŠF uzdevumu tuvāko nedēļu laikā prezidents noteicis finansējuma jautājumu, lai nodrošinātu Latvijas šahistu dalību starptautiskajos turnīros. Latvijas komandām pēc gandrīz desmit gadu pārtraukuma būs iespēja piedalīties Eiropas komandu čempionātā, kas šī gada novembrī notiks Grieķijā. Vēl šogad plānota viena no LŠF aktivitātēm - Latvijas Klubu kauss, par kuru sīkāka informācija tikšot izplatīta jau tuvākajā laikā.

"Pirms piekritu pieņemt piedāvājumu kļūt par Latvijas Šaha federācijas prezidentu, izpētīju šaha kā sporta veida situāciju Latvijā. Jāatzīst, tas bija liels risks, bet vienlaikus arī milzīgs izaicinājums," izteicās Šmidre. "Zinot to, ka šaha vēsture ir senāka par pusotru gadu tūkstoti, zinot, ka šahs ir prāta spēle, kas spējusi izdzīvot tik ilgi tieši tāpēc, ka cilvēkiem patīk pārbaudīt savas prāta spējas, zinot to, ka šahs ir gan sports, gan māksla, gan zinātne, un to, ka šahs fascinē cilvēkus ar zinātnisko domāšanu un vienlaikus arī sekmē un veicina zinātnisko domāšanu, mani īsti mudināja uzņemties LŠF amatu."

Šmidre kā federācijas galvenos uzdevumus saskata izpratnes veidošanu par šahu kā loģiskās un zinātniskās domāšanas veicinošu sporta veidu, jaunās šaha paaudzes veidošanu, profesionālā šaha attīstības strauju veicināšanu kā Latvijas, tā starptautiskā mērogā. Bez tam Šmidre saskata visas iespējas šaham kļūt un to veidot par Latvijas tūrisma tēla sastāvdaļu.

"Vērmanes dārzā sirmi kungi spēlē šahu katru nedēļu. Kāpēc lai šī "bilde" nekļūtu par tādu pašu Latvijas vizītkarti kā petanka spēlētāji Francijas parkos?" jautā Šmidre.

Bez jaunievēlētā prezidenta LŠF valdes darbā iesaistīsies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols un Latvijas telekomunikāciju asociācijas prezidents Jānis Lelis. Darbu valdē un asociācijas viceprezidenta amatus apvienos Guntars Antoms un valdes loceklis, federācijas Ilmārs Krūms. Valdē darbu turpinās arī LŠF ģenerālsekretāre, lielmeistare Ilze Bērziņa, kā arī starptautiskās kategorijas tiesnesis Alberts Cimiņš, Jānis Isakovs, FIDE meistars Egons Lavendelis, Normunds Miezis, Līga Ungure.

No līdzšinējā valdes sastāva darbu neturpinās LŠF prezidents Āris Ozoliņš un valdes loceklis Timo Sas.

Kasjauns.lv/ LETA/Foto: publicitātes foto


Citi šobrīd lasa

FOTO: tādas bija greznākās kāzas šovasar jeb Kā precējās Žanis un Alīna Peineri
Skrējējas Cimanouskas vīrs un bērns jau pametuši Baltkrieviju; sportiste lūdz patvērumu Polijā 14
Latviete Lielbritānijā sapotējās ar "AstraZeneca" vakcīnām, bet Latvijā viņu neielaida populārā koncertā 6
Pievienot komentāru

Мужчина два дня прятал в подвале школьницу. Он инсценировал ее утопление и забрал к себе

"Кукушка поехала?": в Сети обсуждают фото 56-летней Апиной в прозрачном платье без белья