Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
2017. gada decembris. Rūtainā pusmētelī. Lembergi Latvijas Nacionālās operas un baleta operas Turandota pirmizrādē. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Kādos mēteļos tērpjas Aivars Lembergs, kad ir uz brīvām kājām 10

Skaistums
2019. gada 1. aprīlī 06:01 2019. gada 1. aprīlī 06:01
  Žurnāls "Kas Jauns"
Tuvojas vasara, kad aukstākiem gadalaikiem piemērotie mēteļi tiks kārti skapī. Bet, tā kā jau līdz nākamajam rudenim Aivars Lembergs, iespējams, būs nonācis aiz restēm un vairākus gadus nevarēs dižoties ar savu garderobi, tad lūkosim, kādus mēteļus iecienījis vīrs, kuram tīk iepirkties nu ļoooti dārgos veikalos!

Smagos noziegumos apsūdzētajam Ventspils mēram prokuratūra lūgusi piemērot astoņus gadus ilgu cietumsodu.

Kādā apģērbā viņš dosies „pasēdēt” uz cietuma nārām, ja tiesa apmierinās prokuratūras prasību, to mēs nezinām, bet, lūk, kā gada aukstākajos mēnešos ģērbjas par Latvijā vienu no visbagātākajiem cilvēkiem uzskatītais Lembergs tad, kad ir uz brīvām kājām!

2006. gada janvāris. Braun & Co mētelī Lembergs ieradies uz Muzikālās bankas finālu Ventspilī. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Latvijā neiepērkas

Aivars Lembergs nekad nav slēpis, ka apģērbu Latvijas veikalos neizvēlas. „Latvijā neiepērkos nekad. Te nav lielas izvēles. Nav arī īpaši daudz laika, lai staigātu pa veikaliem. Tāpēc patīk, ja, ieejot veikalā, varu visu uzreiz komplektā nopirkt.

2006. gada decembris. Melnā ādas mētelī Lembergs iznāk no Kuldīgas rajona tiesas sēdes. (Foto: LETA)

Ja, esot ārzemēs, man iekrīt kāda brīva diena, to atvēlu mierīgam iepirkšanās procesam. Man ir savi iecienīti veikaliņi Londonā, Parīzē, Vīnē un Kannās, kur iepērkos,” savulaik žurnālam Kas Jauns atklāja Lembergs.

2007. gada janvāris. Lembergs melnā lietus mētelī, kopā ar toreizējo ārlietu ministru Arti Pabriku apmeklējot vētras laikā Ventspils tuvumā uz sēkļa uzskrējušā sauskravas kuģa Golden Sky avārijas vietu. (Foto: LETA)

2010. gada vasarā tika publiskota informācija no, iespējams, Ventspils mēra Aivara Lemberga bankas kontu izdrukām. Pēc tām varēja secināt, ka viņš iepircies ekskluzīvā apģērbu veikalā Londonā Avi Rossini Ltd, ko rotā Holivudas zvaigžņu Džonija Depa un Nikolasa Keidža, kā arī arābu šeihu portreti.

2009. gada janvāris. Ādas mētelī ar kažokādas apkakli Lembergs kopā ar toreizējo vides ministru Raimondu Vējoni atklāj SIA Bio-Venta biodīzeļdegvielas rūpnīcu. (Foto: LETA)

Toreiz interneta vietnē www.rokasgramata.com bija publiskoti dokumenti, pēc kuriem redzams, ka lapas veidotāju uzmanības lokā nonākusī persona 2004. un 2005. gadā šim veikalam pārskaitījusi 34 898 un 83 312 latu.

2009. gada aprīlis. Rūtainā mētelī Aivars Lembergs dodas uz Rīgas apgabaltiesu. (Foto: LETA)

Iecienījis krāšņus apģērbus

Interesanti, ka vēl pirms vairāk nekā desmit gadiem Aivars Lembergs tērpās visai drūmās krāsās – pārsvarā melnā un pelēkā. Ziemās bargākajā salā viņš no mājas izgāja apģērbu firmas Braun & Co ražotā elegantā mētelī ar kažokādas oderi, bet vēsajos rudeņos un pavasaros tērpās melnos ādas mēteļos.

2009. gada oktobris. Pelēkā mētelī Žaņa Lipkes memoriāla ēkas pamatakmens ieguldīšanas pasākumā Ķīpsalā. (Foto: LETA)
2010. gada novembris. Melnā mētelī Lembergs ierodas uz Latvijas 92. gadadienas svinību pieņemšanu pie Valsts prezidenta Rīgas pilī. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Jau pāris gadu vēlāk Lemberga gaume mainījās – viņš sabiedrībā izgāja daudz košākās un krāsainākās drēbēs. „Patīk ne pārāk tradicionālas krāsas. Mani ļoti skumdina, ka nevaru nopirkt treniņtērpu spilgtās krāsās. Pat ārzemēs, ieejot veikalā, vīriešu sporta tērpi ir melni, brūni un pelēki, bet man tādi nepatīk. Man vispār nepatīk drēbes melnā krāsā. Taču ir vietas un oficiālas pieņemšanas, kur ir jābūt tērptam melnā apģērbā.

2014. gada janvāris. Jau 2009. gadā redzētajā rūtainajā mētelī. Aivars Lembergs un Kristīne Krasovska Muzikālās bankas finālā Ventspilī. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Es vispār esmu mūžīgais arhitekts, jo man patīk dzīvespriecīgas krāsas. Kad Ventspils arhitekts projektēja ielas, viņš gribēja tās veidot pelēkas. Es iebildu pret to, paziņojot, lai viņš iet uz citu pilsētu, jo Ventspilī nebūs pelēku ielu, te visam jābūt krāsainam.

2015. gada janvāris. Koši zils. Lembergs un Krasovska ierodas uz Muzikālo banku Ventspilī. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Videi, kurā cilvēks dzīvo, ir jārada optimisms. Visur, kur cilvēks mīt, jābūt optimismam, gaismai un saulei. Ja nav saules, tad vismaz gaismai jābūt,” 2011. gadā žurnālam Kas Jauns klāstīja Lembergs, kas īpaši koši sāka ģērbties, kad vairs neslēpa attiecības ar Ventspils domes darbinieci Kristīni Krasovsku, ko apprecēja 2015. gada rudenī.

2017. gada janvāris. Baltā pusmētelī. Lembergs, viņa sieva Kristīne un viņas dēls ierodas uz Muzikālās bankas finālu Ventspilī. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)
2017. gada decembris. Rūtainā pusmētelī. Lembergi Latvijas Nacionālās operas un baleta operas Turandota pirmizrādē. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Citi šobrīd lasa

Katoļu “organizētā grupa” Latvijas budžetam varētu būt izkrāpusi 177 654 eiro. Kā savu turīgumu vērtē citas baznīcas? 15
Krievijā pilnīga kontrole ar sejas atpazīšanas kamerām: policija ierodas pēc tam, kad vīrietis tikai iznesis atkritumus 24
Katrīna un Edgars Jaunupi kļuvuši par vecākiem otrajai atvasei un krīzes laikā dzimušajai meitai dod neparastu vārdu
Skatīt visus komentārus

Брэд Питт и Анджелина Джоли достигли важного соглашения, касающегося будущего их детей

«Охотница за деньгами»: хакеры взломали новый сайт Меган и Гарри и зло подшутили над герцогиней