Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nikola Vinhofere. (Foto: scanpix)

Kā trenēties, ko ēst? Iesaka profesionāļi – pasaulē skaistāko ķermeņu izveidotāji 2

Sievietēm
2019. gada 29. janvārī 06:02 2019. gada 29. janvārī 06:02
 
Anita
Sedliņa
| Žurnāls "Kas Jauns"
Slavenības parasti ir pirmās, kuras izmēģina aktuālākās fizisko treniņu un uztura tendences. Viņu fitnesa treneri atklāj labāko auguma formu aizkulises un pierāda, ka nevajag slavenību naudas konta apmērus, lai varētu izskatīties tikpat labi.

Mērķtiecība

Mūziķes Šakiras trenere Anna Kaisere iesaka izvirzīt reālus un sasniedzamus mērķus: „Specifiskus un precīzus! Labs mērķis ir 30 dienās zaudēt vienu kilogramu liekā svara. Tas ir kvantitatīvs uzstādījums, kas dod iespēju fokusēties uz konkrētu laiku. Un, kad izdodas to īstenot, laiks jaunam mērķim!”

Bet, lai šie nebūtu īstermiņa mērķi, nepieciešams sevi arī motivēt ar apbalvojumu sistēmu. Piemēram, pēc 12 treniņa reizēm sevi palutināt ar manikīru vai pusdienām draugu lokā. Būtisks, protams, ir arī uzturs: „45 minūtes pēc treniņa apēd vai izdzer proteīnu saturošus izstrādājumus. Tas palīdzēs būvēt muskuļus, iekustinās vielmaiņu un saglabās enerģiju.”

Šakira. (Foto: Target/FAME Pictures/ Vida Press)
Anna Kaisere. (Foto: scanpix)

Bez kaloriju skaitīšanas

Modeļu Kendalas Dženeres, Hailijas Baldvinas un mūziķa Džastina Bībera treneris Džo Ferraro par galveno uzdevumu uzskata atrast sev tīkamāko fitnesa programmu vai metodi: „Ja nepatīk, nebūsi motivēts strādāt, un tas nozīmē, ka atdeve nebūs simtprocentīga.

Pārliecinies, ka izvēlētā metode sabalansē spēka un kardio treniņus.” Kas attiecas uz uzturu, nevajagot pārcensties ar kaloriju skaitīšanu: „Ja ēd kvalitatīvu un veselīgu ēdienu, tad kalorijām nav nozīmes. Bagātini organismu ar kvalitatīvām uzturvielām un labu proteīnu, un viss būs kārtībā!”

Hailija Baldvina. (Foto: VEM / BACKGRID/All Over Press/ Vida Press)
Kendala Dženere. (Foto: Steven Klein/La Perla/Splash/ Vida Press)
Džastins Bībers. (Foto: EMPICS Entertainment)
Džo Ferraro. (Foto: scanpix)

Ķermenis un prāts

Aktrišu Emmas Robertsas, Vanesas Hadžinsas un Ešlijas Tisdeilas sporta trenere Eimija Džordana iesaka kustēties katru dienu: „Tas ir obligāti! Garas pastaigas, peldēšana, deju nodarbība kaut 5–20 minūtes dienā, un tavs ķermenis un prāts sasniegs skaistus rezultātus!” Bet, lai uzsāktu jaunas sporta aktivitātes, vajag atbrīvoties no bailēm un ieguldīt simtprocentīgu darbu.

Emma Robertsa. (Foto: KDNPIX/ Vida Press)
Vanesa Hadžinsa. (Foto: Seth Browarnik/startraksphoto.co/ Vida Press)
Ešlija Tisdeila. (Foto: Broadimage/REX/ Vida Press)
Eimija Džordana. (Foto: scanpix)

Pareizs benzīns

Mūziķes Šēras, aktrises Dženiferas Anistones un tenisistes Serēnas Viljamsas fizioterapeite Kārena Džuberta, kas, lai arī neatbild par sieviešu fitnesa treniņiem, ir klientu fiziskās labsajūtas veidotāja. Viņa iesaka izvēlēties treniņu metodes, kuras ne tikai patīk, bet ir arī individuāli piemērotas: „Ja pirms treniņu izvēles cilvēki dotos pie fizioterapeita, būtu daudz mazāk traumu. Ir jāļauj, lai speciālists izvērtē individuālo ķermeni, izsver mērķus, un tikai tad var attīstīt specifisku programmu.”

Svarīgi ir arī treniņus miksēt un nepārcensties: „Ja nodarbosies tikai ar jogu vai tikai ar svarcelšanu, ķermenis kļūs pašapmierināts un pārtrauks progresēt. Ķermenis jāstimulē dažādi – piemēram, gan ar kardio, gan svarcelšanu, gan staipīšanās vingrojumiem. Ķermenis ir konstanti jāizaicina! Un nav nepieciešams katru dienu trenēties. Lai atjaunotos, ķermenim ir nepieciešama diena vai divas. Esi pacietīgs un izbaudi procesu!”

Protams, svarīgs ir arī uzturs – organisms esot kā mašīna, kas salūst, ja to nepareizi baro: „Vēl pirms uzsāc fitnesa treniņus, izpēti savus uztura paradumus. Bez pareiza uztura nevar nodoties kvalitatīvam treniņam.”

Dženifera Anistone. (Foto: AFF/PA Images)
Šēra. (Foto: AP/Scanpix)
Serēna Viljamsa. (Foto: ZUMAPRESS.com)

Treniņa maksa

Aktrises Keitas Hadsones un bijusī mūziķes Madonnas trenere Nikola Vinhofere iesaka treniņus veikt siltās telpās: „Lielās sporta zālēs ir nopietnas kondicionēšanas sistēmas, un tās ir vainojamas pie traumām, kas rodas, ja nav iesildīts ķermenis. Mani treniņi notiek vismaz 26 grādu temperatūrā, kas ļauj labāk riņķot asinīm un ķermenim svīst.”

Bet, lai trenēšanos vispār uzsāktu, Nikola iesaka fitnesu ieplānot divas līdz trīs reizes nedēļā un iegādāties treniņu video vai sporta zāles abonementu: „Kad cilvēki par kaut ko maksā, viņi ir oficiāli piekrituši ar sevi strādāt un apņemšanos biežāk ievēro.”

Keita Hadsone. (Foto: AKM-GSI/All Over Press/ Vida Press)
Nikola Vinhofere. (Foto: scanpix)

Saistītās ziņas

Pazīstama futbolista 40 gadu vecā sieva žilbina ar ideālu augumu 33
Kristīne Krūze: "Gribu lauzt pieņēmumu, ka liekais svars kļūst par normu. Kāpēc es nevaru 40 gados dzīvot ar tādu pašu augumu kā 18 gados?" 3
Aktrise Bleika Laivlija pastāsta, kā jaunajām māmiņām atkal tikt pie skaista auguma 6

Citi šobrīd lasa

Kritiķe Silvija Radzobe slavē aktrisi Lilitu Ozoliņu par drosmi nebaidīties būt neglītai 5
“Viņi izpostīja manu dzīvi,” – Billija Ailiša uz skatuves apraudas par interneta troļļu uzbrukumiem
Amerikāņu kaskadieris iet bojā, mēģinot pārliecināt pasauli, ka Zeme ir plakana 20
Skatīt visus komentārus

Отец Майкла Дугласа оставил семью без наследства

Герцогиня Меган и принц Гарри развязали новый конфликт с королевской семьей