Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Solvitas Āboltiņas sievišķīgās viltības

Sievietēm
2010. gada 27. decembrī 18:42 2010. gada 27. decembrī 18:42
 
10. Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (47), lai būtu teicamā formā, mostas piecos no rīta.

Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa stāsta, ka naktīs guļ ļoti kārtīgi, tāpēc mati no rītas nav izspūruši un šāds matu sakārtojums nevainojams saglabājas vairāk nekā trīs dienas.

Divu bērnu māmiņa Solvita Āboltiņa rūpes par savu vizuālo izskatu nav uzticējusi profesionālam stilistam, arī, lai vienmēr būtu labā fiziskā formā, sporta zālē trenējas viena. Bet, lai viņas frizūra atbilstu reglamentam, politiķe reizi nedēļā apmeklē frizieri.

Sarkanie mati zaļo acu dēļ

Kopš Solvita Āboltiņa ieņem atbildīgo amatu Saeimā, viņa savus garos un vijīgos matus ļoti bieži sasprauž uz augšu. „Pēdējā laikā cenšos veidot matu sakārtojumus, kas atbilst manam amatam. Man ir dabas doti ļoti vijīgi mati, tāpēc, pirms dodos uz darbu, piedomāju, vai cirtas neizskatīsies vieglprātīgi. Mani mati ir pietiekami paklausīgi, lai reizi nedēļā, apmeklējot frizieri, mans tēls darba dienās būtu publiski pieņemams,” atklāj politiķe un, piebilst, ka „pieklājīgās” frizūras, kas atbilst Āboltiņas ieņemamajam amatam, veido Saeimas spīkeres ilggadējā friziere.

Politiķe atzīst, ka viņai kā garo matu īpašniecei ir regulāri jādomā par to sakārtojuma variācijām. Jau ilgus gadus Āboltiņa ir sarkanmate. Viņa ne vienu reizi vien izbaudījusi, ka vīrieši, tai skaitā arī Saeimas deputāti, atskatās, ieraugot Āboltiņu. Viņu spilgtā matu toņa dēļ nav iespējams nepamanīt: „Apzināti jau neesmu krāsojusi tādu toni. Man ir zaļas acis un pelēcīgi dzeltenīgs dabisko matu tonis — kad mati sāka sirmot, mēģināju piemeklēt krāsu, kas atbilst manai būtībai.”

Stiprais dzimums regulāri mēdz atskatīties uz Solvitu Āboltiņu. Viņu ugunīgās matu krāsas dēļ nav iespējams nepamanīt.
Pati sev stiliste

Āboltiņa atklāj, ka, apmeklējot saviesīgas un oficiālas pieņemšanas, tērpus izvēlas pati, jo sava stilista viņai nav.

„Labprāt uzklausu profesionālu cilvēku padomus par ģērbšanos un etiķeti. Apģērbu iegādājos pati, spēju arī diezgan ātri jau bez mērīšanas izvēlēties tērpu, kas varētu būt man atbilstošs — man nav laika pavadīt garas stundas veikalos. Ja esmu komandējumā ārzemēs, apģērbu mēdzu iegādāties arī tur. Diemžēl man nav bijis ne laika, ne līdzekļu, lai varētu atļauties stilistu, arī Latvijas dizaineru tērpu nav manā garderobē,” atklāta ir Solvita Āboltiņa, sakot, ka tomēr jau tuvākajā laikā plānojot atrast sev stilistu. „Es taču esmu valsts amatpersona! Ar savu izskatu es radu cilvēkiem attieksmi pret sevi, pret valsti,” teic politiķe.

Sporta zāle mājās

Lai sevi uzturētu lieliskā formā un neiedzīvotos liekā svara problēmās, Āboltiņa katru darbdienu ceļas piecos no rīta un dodas uz trenažieru zāli, kas iekārtota ģimenes privātmājā.

 „Fiziskās kustības palīdz cilvēkam atraisīt gan iekšējo, gan garīgo emocionalitāti. Katru rītu mana darba diena sākas ar fiziskām aktivitātēm. Vingrojot varu arī padomāt par dzīvi, jo jau septiņos ceļas mani bērni un tad man jāpievēršas viņiem, tāpēc man pieder agrās rīta stundas,” paskaidro Saeimas priekšsēdētāja.

No darba brīvajā laikā, kad politiķe ir kopā ar vīru Jāni un abiem bērniem — Annu un Artūru —, viņa var arī atkāpties no reglamenta un neievērot lietišķas sievietes stilu.

Santa Sergejeva / Foto: Mārtiņš Ziders, no izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva

Citi šobrīd lasa

Cik izmaksā tirdzniecības vietas īre Rīgas tirgos? 2
Boldvina asaras un operatores pēdējais video. Kino pasaule satriekta par traģisko nelaimi filmēšanas laukumā
Tiesībsargs par obligātas vakcinācijas politikas ieviešanas pamatotību 5
Pievienot komentāru

Кто подставил Алека Болдуина: в убийстве оператора нашли много странностей 1

"От этого бесстыдства у меня кровь в жилах стынет": выписавшаяся из больницы Гузеева сделала резкое заявление