Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Jeļena Ušakova: „Kad vīrs bija komā, turēju viņa roku un sarunājos”

Attiecības
2011. gada 27. jūlijā 12:05 2011. gada 27. jūlijā 12:05
 
Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (35) dzīvesbiedre Jeļena Ušakova (22) atklāti stāsta par pārdzīvojumiem vīra slimības laikā un kā palīdzējusi viņam atlabt.

Nils un Jeļena pēc atgriešanās no Vācijas kādā no Vecrīgas ieliņām. Smagais pārdzīvojums, kas saistīts ar Rīgas mēra veselību, vēl vairāk satuvinājis un saliedējis Ušakovu pāri.

23. maijā Rīgas mērs Nils Ušakovs „Nordea” Rīgas maratonā gatavojās noskriet 21 kilometra distanci, taču dažus desmitus metru pirms finiša viņam kļuva slikti un viņš zaudēja samaņu — organisms bija pārkarsis un smagi cieta visa iekšējo orgānu sistēma. Lai glābtu Ušakova dzīvību, Rīgas mērs tika nogādāts Berlīnes klīnikā, un visu šo laiku — gandrīz divarpus mēnešus — Nilam blakus bija arī viņa mīļotā sieva Jeļena. Kaut arī ilgu laiku Ušakovs tika turēts medikamentozā miegā un Jeļena ļoti pārdzīvoja notiekošo, jaunā sieviete nedrīkstēja salūzt, jo viņai bija jābūt stiprai, lai atbalstītu un uzmundrinātu dzīvesbiedru.

Vīra palātā dežurēja dienu un nakti

Tas, kas pēkšņi notika ar Nilu, Jeļenai bija ļoti spēcīgs trieciens. Taujājot, kāda bija viņas reakcija, viņa atbild ar pretjautājumu: „Kā jūs domājat, kāda reakcija var būt sievietei, kad viņa uzzina, ka vismīļākajam cilvēkam pasaulē ir slikti?”

Gandrīz divarpus mēnešus, ko Nils pavadīja, ārstējoties Vācijas klīnikā, Jeļena dzīvoja Berlīnē un dienu un nakti dežurēja mīļotā vīrieša palātā. „Pirms Nils pamodās no medikamentozās komas, gāju pie viņa trīs reizes dienā — no rīta, pēcpusdienā un vakarā. Viņa palātā katru reizi pavadīju aptuveni trīs stundas. Vienkārši sēdēju blakus, turēju viņa roku un sarunājos — stiprināju vīru ar labiem vārdiem. Ārsti man teica, ka cilvēks, atrodoties medikamentu komā, iespējams, var dzirdēt kaut ko vai vismaz just, ka blakus ir tuvs cilvēks, kas viņu atbalsta. Vācijā ārsti uzskata, ka radinieki un draugi var palīdzēt ātrāk izveseļoties, tieši tāpēc man atļāva pavadīt ar Nilu tik daudz laika, cik es gribēju. Pie Nila varēju atnākt vēlu vakarā vai pat naktī. Dažas reizes, turpat sēžot pie viņa gultas un turot viņa roku, aizmigu sēdus,” pārdzīvojumos dalās Jeļena.

Rīgas pirmā lēdija rūpējas par ģimenes četrkājaino mīluļu Fifas, Busjas un Belkas labsajūtu.

Grūtā brīdī noder radu un draugu atbalsts

Jeļena atzīst, ka bez radinieku un draugu atbalsta pārdzīvot ko tādu būtu ļoti grūti. „Draugi un radi bija blakus, par ko esmu viņiem ļoti pateicīga,” uzsver Rīgas pirmā lēdija.

Kad cilvēku lūgšanas, mediķu sniegtā profesionālā palīdzība vainagojās panākumiem un Nils Ušakovs sāka atveseļoties, Jeļena joprojām bija viņam blakus: „Kad vīrs pamodās, sāku vēl vairāk laika pavadīt ar viņu — pulksten astoņos no rīta biju pie viņa, bet pēc desmitiem vakarā gāju mājās gulēt,” teic Ušakova.

„Es nevarēju viņu atstāt pat tad, kad vīram sākās rehabilitācijas kurss. Godīgi sakot, šī rehabilitācija bija nepieciešama arī man, jo vīru nebiju atstājusi kopš pirmās dienas, kad viņš nokļuva slimnīcā. Tā nu bija sagadījies, ka vīra ģimenes draudzene dzīvo ļoti tuvu klīnikai, kur atradās Nils, tāpēc apmetos uz dzīvi pie viņas. Tagad gribu pateikties šim cilvēkam par rūpēm un mīlestību. Viņa katru dienu bija man blakus un ļoti atbalstīja grūtajos brīžos. Tāpat gribu pateikties visiem Nila un maniem draugiem, kuri palīdzēja un bija blakus gan Rīgā, gan brauca pie mums ciemoties uz Berlīni. Paldies gribu pateikt arī ātrās palīdzības un reanimācijas brigādēm, kas bija Krastmalā un sniedza Nilam pirmo palīdzību, kā arī mediķiem Stradiņa slimnīcā un Charite klīnikā. Protams, esmu ļoti pateicīga visiem tiem cilvēkiem, kas lūdza Dievu par manu vīru, ziedoja naudu viņa ārstēšanai. Diemžēl ar vārdiem ir grūti izteikt to pateicību, ko izjūtu, kas pārpilda mani,” visiem labajiem cilvēkiem pateicas Ušakova.

Nils un Jeļena Ušakovi Vecrīgā netālu no Rīgas mēra darbavietas — Rīgas domes — iekārtojuši mājīgu ģimenes ligzdiņu.
Studijas otrā plānā

Jeļenai šovasar bija jāiegūst bakalaura diploms Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Bakalaura darbu viņa jau bija uzrakstījusi un pat iesniegusi katedras lietvedei, taču darba aizstāvēšanas laikā Jeļena bija līdzās savam mīļotajam vīram. „Bakalaura darbu aizstāvēšu septembrī, un viss būs labi. Par to es vispār nepārdzīvoju. Galvenais, ka ar Nilu tagad viss ir kārtībā, jo es viņu ļoti mīlu,” atklāta ir Jeļena.

Kamēr Ušakovi bija prom no saviem Rīgas apartamentiem, viņu četrkājainos ģimenes murrātājus — Fifu, Busju un Belku — pieskatīja Jeļenas mamma. „Ar kaķēniem viss ir kārtībā, un, kad ar vīru ieradāmies mājās, visi trīs mūs priecīgi sagaidīja,” viņa piebilst.

Vasaru baudīs divvientulībā, atpūšoties pie jūras

Smagais Ušakova veselības pārbaudījums vēl vairāk saliedējis un stiprinājis Rīgas pirmā pāra mīlestību. „Laikam abiem mums šis gadījums deva iespēju kaut ko saprast. Cilvēka dzīve ir vissvarīgākais šajā pasaulē, un īstenībā tā ir tik trausla. Tāpēc vienam par otru jārūpējas un jāsargā un pēc iespējas vairāk jāpavada laiks kopā. Diemžēl ātrajā dzīves ritmā aizmirstam par šo vienkāršo patiesību,” Jeļena secina.

Taujājot, kā Ušakova šobrīd jūtas, pēc smagā un sāpīgā pārdzīvojuma kopā ar vīru atgriežoties mājās Rīgā, viņa atzīst, ka ir neizsakāmi laimīga. „Nils ir vesels un dzīvespriecīgs — tas ir viss, kas man nepieciešams, lai arī pati būtu laimīga,” viņa piebilst.

Pēc pārdzīvotajām veselības problēmām, kas Rīgas mēru pievārēja, skrienot Rīgas maratonu, ārsti tomēr nav lieguši viņam nodarboties ar sportu, rekomendējot Nilam sportot saprāta robežās, jo tas nepieciešams organismam un veselībai.

Lai gan Rīgas mērs jau atgriezies pie darba pienākumu pildīšanas, viņš šovasar nolēmis pavadīt vairāk laika arī ar savu sieviņu. „Noteikti brauksim uz Jūrmalu  peldēties un sauļoties. Ļoti gribam satikt visus radiniekus un draugus un pavadīt laiku ar viņiem,” šīs vasaras plānus atklāj Rīgas pirmā lēdija.


Santa Sergejeva/ Foto: Renārs Koris, no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva

Citi šobrīd lasa

Bailīgajiem uz citu pusi: 9 īpaši baisas pasaules vietas 1
Uzticīgi kalpots kronim. Šodien pēdējā gaitā izvada princi Filipu 13
Līdz šim nevienai ar "AstraZeneca" vakcinētai personai nav beidzies otrās devas saņemšanas termiņš
Tēmas: Nils Ušakovs
Pievienot komentāru

Больно смотреть: Елизавету II не узнать на похоронах своего мужа

Принц Уильям и принц Гарри воссоединились на похоронах принца Филиппа. Как прошла встреча братьев?