Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO, VIDEO: košā gaisotnē atklāta Elitas Patmalnieces personālizstāde "Lidojums starp gaismu un tumsu"

Dzīvesstils
2023. gada 24. oktobrī 22:04 2023. gada 24. oktobrī 22:04
  Jauns.lv
"Ieskatieties uzmanīgi, lidojošās sievietes krūtīs pukst mīlestības izslāpusi sirds, kuru īpaši iezīmē trīs tās virzienā lidojošas bultas. Sirds ir visa atrisinājums. Durvis uz pasauli, kurā atgriežas harmonija," teikts izstādes atklāšanai veltītajā mākslas galerijas "Putti" lapā sociālajā vietnē "Facebook".


Mākslas galerijas “Putti” telpās 24. oktobrī tika atklāta latviešu laikmetīgās mākslinieces Elitas Patmalnieces personālizstāde “Lidojums starp gaismu un tumsu”.

"2016. gadā galerijā Putti notika Elitas Patmalnieces izstāde “Levitācija”, integratīvs mākslas projekts, kura ietvaros, skatītājiem līdzdarbojoties, tapa savveida mūsdienu mandala – virs 21. gadsimta metropoļu tīklojuma lidojoša sieviete. Brīva, pacēlusies pāri ikdienībai un aktuālās dzīvesstila kultūras atribūtikai, tā traucās pāri pasaulei. Tuvāk sev un tiem savas apziņas apcirkņiem un dzīves notikumiem, par kuru eksistenci, iespējams, viņa tolaik vēl pat nenojauta. Melnbaltais zīmējums klāja vienu galerijas “Putti” sienu un tā izkrāsošanā varēja piedalīties jebkurš izstādes apmeklētājs. Paņemot turpat blakus noliktās krāsas un otas, un ļaut rokai sevi vadīt. Impulsīvi, aizrautīgi, saplūstot kopīgā esošas un vēl neesošas pieredzes lidojumā – šeit un tagad, katra individuālajai enerģijai kļūstot par daļu no mākslas darba radīšanas procesa.

Elitas sapnis bija šo darbu pārvērst izšūtā gleznā, un tā īstenošana aizņēma septiņus gadus. 2023. gada rudenī darbs, kuru veido pieci atsevišķi fragmenti, tika pabeigts un šobrīd atkal ir eksponēts galerijā “Putti” – tieši tajā pašā vietā. Metaforiski un tēlainā zīmju valodā atklājot mums pasauli un notikumus, kurus šajos gados esam piedzīvojuši. Krīžu, pandēmijas un kara trauksmes un transformāciju iespaidā sastopoties katrs pats ar savām un mūsu līdzšinējās pasaules krāsmatām. Paraugoties kopējā cilvēces vēstures gaitā, tai nav bijis daudz periodu, kad esam jutušies kaut cik droši. Tā ir brīnišķīga sajūta, taču ļoti gaistoša. 2016. gadā Elitas levitējošā sieviete mēģināja mums to pastāstīt. Vai mēs spējām to ieraudzīt/saskatīt/sajust? Visticamāk, nē, jo sievietes stāstam ļāvāmies kā krāšņai pasakai, kurā ietvertie trauksmes elementi ir nekas vairāk kā naktsmurgi," šādi izstādi apraksta kultūras žurnāliste, mākslas portāla "Arterritory" redaktore Una Meistere.

Saistītās ziņas

Elita Patmalniece parāda jauno mīļoto. Kas viņš ir?
Tā tik bija ballīte! Elita Patmalniece un Olga Rajecka laukos sarīko gada līksmāko burziņu. FOTO un VIDEO
"Tas bija liktenis," - Elita Patmalniece par attiecībām ar Jāni Grodumu

Vēl portālā

Produkti, kurus ir vērts pirkt un uzglabāt vairumā
“O, cik tie ir lēti!” Patiesība par lētajiem un krāsainajiem lielveikalu krekliņiem 1
Kā sev ātri palīdzēt, ja ir savilkts sprands?
Pievienot komentāru