Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Volga Vintage" (Foto: Mark Litvyakov)

FOTO: atskats uz Rīgas modes nedēļas spilgtākajiem mirkļiem

Mode
25. aprīlī 07:32 2023. gada 25. aprīlī 07:32
  Jauns.lv
Pagājusī nedēļa Latvijas stilīgāko cilvēku piezīmju blociņā tika ierakstīta kā modes nedēļa jeb "Riga Fashion Week" (RFW), kuras laikā 15 zīmoli parādīja savu radošo ceļojumu augļus modes skatēs. Šogad RFW centrā izvirzīta modes ilgtspējība, kuru interpretēja un atrādīja gan jauni, gan sevi jau labi pierādījuši modes mākslinieki.

Jauns.lv sekoja līdzi Rīgas modes nedēļas skatēm, kā arī viesu stilam, tāpēc esam sagatavojuši RFW apskatu ar spilgtākajiem mirkļiem no modes šoviem, kā arī ar apmeklētāju stila pērlēm.

Mākslinieciskais buduāra modes zīmols „Amoralle” un ar rokām darinātu galvassegu zīmols „Ksenia Danilova” atrādīja kopīgi ir sagatavotu 3D projektu, kam bija nepieciešams minimāls daudzums materiālu, tādējādi ieturot RWF galevno vadlīniju - ilgtspējību.

„One Wolf” šosezon priekšplānā izvirzīja džinsaudumu, pludmales modes zīmols „Slow Beachwear” — peldkostīmu ilgmūžību, bet debitants no Lietuvas „Mild Power” kolekcijā aktīvi iesaistīja materiālu atgriezumus.

Uz galvaspilsētas galvenā podija aktuālās tendences demonstrēja zīmoli, kas jau ir iekarojuši stabilas pozīcijas Baltijas valstīs: „Ivo Nikkolo” un „Diana Arno” no Igaunijas, kā arī „Natalija Jansone”, „Iveta Vecmane”.

Iespējams, ka viens no lielākajiem RFW pārsteigumiem bija  „Volga Vintage", kas lietotu apģērbu pārvērtuši par modes un stila luksusa elementu.

Līdztekus minētajiem Baltijas modes māksliniekiem šosezon ārzemju modi pārstāva arī zīmoli „Szczygiel-” no Polijas un „Moel Bosh” no Uzbekistānas.

Vietējā sezonas debitante ir tāda paša nosaukuma zīmola modes māksliniece Guna Nebare. Ar bērnu modes tendencēm iepazīstināja zīmoli „Paade Mode” un „Rock and Mouse”.

Iedvesmojusies no ekograndža un 90. gadu estētikas, zīmola „Anna Led” modes māksliniece bija sagatavojusi prezentāciju savā studijā. 

Atzītu latviešu modes mākslinieku sadarbībā ar universālveikalu „Stockmann” uz Rīgas modes nedēļas galvenā podija norisinājās īpaša modes skate ar „Nolo”, „Anna Led”, „Unattached” un „Cinnamon Concept” piedalīšanos. Šo modes skati sagatavoja viena no Latvijas ievērojamākajām stilistēm un modes emuāristēm Sintija Selicka. 

Rīgas modes nedēļa nav tikai par modes skatēm, tā lielā mērā arī iezīmē pašu modes mīļu stila tendences, kuri nebaidās atrādīt savus spilgtākos, labākos vai interesantākos tērpus. Tāpēc Jauns.lv akcentēja tos, kuri tērpi nepalika nepamanīti. 

Foto: Toms Norde
Foto: Toms Norde
Foto: Toms Norde

Lai gan tieši šogad droši var teikt, ka krāsas ir viens galvenajiem vadmotīviem modē, tomēr viesi bieži vien bija ieturējuši neitrālu krāsu paleti. Ar dažiem izņēmumiem. 

Foto: Toms Norde
Foto: Toms Norde
Foto: Toms Norde
Foto: Toms Norde

Rīgas modes nedēļu noslēdza ballīte "Andrejostas kvartālā", kurā pulcējās modes un stila mīļi vēl pēdējo reizi 36. RFW atrādīja savas košākās stila pērles. 

Vēl portālā

Izplatītākie mīti par sirds veselību vasaras svelmē
Kurā vecumā olbaltumvielas ir svarīgākas? Muskuļu masa var samazināties jau pēc 40 gadu vecuma, lēš zinātnieki
5 jautājumi par cepšanu uz grila
Pievienot komentāru