foto: Publicitātes foto
Rīgas modes nedēļas programma: jauni vārdi, ārvalstu dizaineri un starptautiskas sadarbības
Anna Led
Mode
2022. gada 29. septembris, 10:53

Rīgas modes nedēļas programma: jauni vārdi, ārvalstu dizaineri un starptautiskas sadarbības

Pastaiga

Trīsdesmit piektās Rīgas modes nedēļas, kas norisināsies no 7. līdz 11. oktobrim, vadmotīvs ir “ilgtspēja”. Apzinīga, uz nākotni vērsta un ētiska mode ir vienojošais elements, kas caurvij visu programmu — jaunās kolekcijas un izglītojošos seminārus. Šosezon pasākumā tiks pārstāvēti vairāk nekā 20 dizaineri, starp kuriem ir arī ārvalstu debijas un vietējie ekozīmoli.

Lai uzlabotu speciālistu zināšanas un popularizētu ilgtspējīgas iniciatīvas, Rīgas modes nedēļas rīkotājs — Baltijas modes federācija — kā 7. oktobra atklāšanas pasākumu izziņoja starptautisko semināru “Ilgtspējīga mode: stereotipi un realitāte”. Lai pasākumā piedalītos, nepieciešams pieteikties iepriekš. Tāpat starp modes nedēļas kulturāli izglītojošajiem pasākumiem 9. oktobrī kinoteātrī K.Suns tiks demonstrēta filma “Kāpēc mēs esam radoši?”. Šis Hermana Vaskes dokumentālais projekts ir vēl neredzēts interviju krājums ar vadošajiem 21. gadsimta viedokļu līderiem.

foto: Publicitātes foto
Collected Story

RFW modes skašu maratons sāksies ar Latvijas zīmolu QooQoo, One Wolf un H&M ilgtspējīgas modes prezentāciju Grand Hotel Kempinski Riga greznajā interjerā. Turpat savas kolekcijas prezentēs sezonas debitanti — poļu zīmols Szczygiel- un vietējais zīmols Unattached (dizainere — Una Pūpola), kā arī pirmo reizi norisināsies Hot Couture vakarkleitu skate, ko piedāvā Volga Vintage. Tajā pašā dienā Moel Bosh telpās viesus uzņems Zugra Ignata — dizainere no Uzbekistānas, savukārt Anna Led (Latvija) vadīs savu prezentāciju franču kafejnīcas atmosfērā Berga Bazārā.

foto: Publicitātes foto
Unattached

“Apzinīgumam apģērbu ražošanā ir jāsākas ar dizaineri, viņa redzējumu un dzīvesveidu. Tas galvenokārt ir darbs ar sevi, un tam seko dažādas secīgas darbības arī darbā – soli pa solim. Uz ekoloģiju vērstas iniciatīvas jaunajiem dizaineriem ir svarīgas, jo tā ir viena no kolonnām, uz kuru balstās visa modes industrija. 7. oktobra semināra ietvaros iedziļināšos šajā tematā sīkāk, un runāšu par materiālu un ražotnes izvēli no ekonomijas un efektivitātes viedokļa,” stāsta Anna Šīgela, zīmola Szczygiel- dizainere.

foto: Publicitātes foto
Nolo

Šosezon bērnu mode tiek prezentēta starptautiskā formātā — aktuālās kolekcijas prezentēs lietuviešu zīmols Julija Dremiene un latviešu Paade Mode, Tiny Bunny, Rock and Mouse. 

foto: Publicitātes foto
Paade mode

“Ideja radīt skaistu bērnu apģērbu radās tālajā 1999. gadā, kad apceļoju pasauli un iedvesmojos no ārzemju dizaineru zīmoliem. Man tas bija kā kaut kas no fantāzijas pasaules, jo Baltijā es neko tādu nebiju redzējusi. Līdz ar meitas piedzimšanu “puzle salikās” un sapratu, kas bērniem nepieciešams ne tikai skaistuma, bet arī komforta un daudzpusības ziņā. Katra kolekcija man vienmēr ir svētki,” stāsta Jūlija Dremiene.

foto: Publicitātes foto
Volga Vintage

Uz galvenās skatuves Hanzas Peronā savas kolekcijas skatītājiem piedāvās Selina Keer, Collected Story, Amoralle, Natalija Jansone, Iveta Vecmane, Nolo. Ārvalstu dalībnieku vidū ir Igaunijas zīmoli Diana Arno un Ivo Nikkolo.

foto: Publicitātes foto
Natālija Jansone

Modes nedēļas ballītes norisināsies Digital Art House ar DJ von Kubitz’s (Latvija), mākslinieka Constantine (Ukraina) un Collab XXX.LV (Latvija) piedalīšanos, kā arī bārā A’Drop.