Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

Rīdziniece Diana Payton mūzikas projektā "Off me on" laiž klajā videoklipu "Closer"

Kultūra
27. oktobrī 16:11 2021. gada 27. oktobrī 16:11
  Pastaiga
Skatītājiem tiek piedāvāts rīdzinieces Dianas Payton eksperimentālā mūzikas projekta "Off me on" pirmais videoklips. "Closer" ir viens no desmit singliem, kas iznāca "Off me on" debijas albuma "Mute" ietvaros šā gada pavasarī un ir pamatā pirmajai daļai no īsfilmu triloģijas, ar kuru publika tiks iepazīstināta tuvāko trīs nedēļu garumā.

Elektroniskās mūzikas un performanču scēnas ūdeņos Diana Payton dzīvo jau vairāk nekā 10 gadu, bet tieši 2021. gads bijis zīmīgs un beidzot klajā laists mākslinieces debijas albums. Visu desmit dziesmu autore un izpildītāja ir Diana pati, un to var salīdzināt ar poētisku parafrāzi, kas izriet no dziļi personīgā virpuļa – par spēju orientēties dzīves līkločos un ļaušanos šim mirklim.

Foto: Publicitātes foto

Albums ierakstīts un producēts kopā ar pazīstamo kanādiešu mūziķi – džeza saksofonistu Šīmusu Bleiku (Seamus Blake) un latviešu skaņu režisoru Tomu Lismentu. "Mute" pirmatskaņojumu piedzīvoja šā gada pavasarī starpdisciplinārās laikmetīgās kultūras platformas "Tīrkultūra" (Latvijas Radio 3) “Negaidītie avoti” interneta audio galerijā un pēcāk arī īpašā Latvijai veltītā epizodē globālajā NTS Radio platfomā.

“Milzīgā uzkrātā pieredze man ļāva akumulēt ideju biezokni brīvā radošās izpausmes projektā ar nosaukumu "Off me on", kurā cieši savijusies mūzika, performanču un vizuālā māksla,” stāsta Diana, kura ir ne tikai izpildītāja, bet arī poētiskās īsfilmu triloģijas vizuālās identitātes un režijas autore. “No ārpuses mūs visus ietekmē dažādi viļņveida strāvojumi un gaisa vēsmas.  Caur mūziku es gribu pieskarties tagadnei. Lai pietuvotos savai sirdij; lai saredzētu visu labo un slikto, kas manī mīt un piedotu sev. Tādā veidā es sev varu ļaut iet uz priekšu. Ceļā uz nākotni.”

Trīs videoklipu sērija kompozīcijām "Closer", "To ego" un "Flowers dead", kurā katrs no tiem veidots kā ievada, iztirzājuma vai noslēguma daļa, atklāj vienotu vēstījumu. Tas ilustrē stāstu par nebeidzamo tiekšanos uz sevis meklējumu un apkārt esošās fiziskās un garīgās vides izpratni.

Video tapuši, sadarbojoties ar operatoru Ritvaru Bluku, režisori Elizabeti Sadausku, operatoru Matīsu Spaili, dizaineri Zani Priedi, meikapa mākslinieci Aneti Sidlovsku, kustību grafikas dizaineri Edgaru Kalniņu un citiem latviešu māksliniekiem.

Saistītās ziņas

"Enigma" izvēlas balsi no Ogres. Alise Ketnere: "Pārstāvēt leģendu - tā ir milzīga atbildība"
Jaunajai dizainerei Betijai Sadauskai T kreklu izšūšana ir kā maza meditācija
Kristīne Balanas - latviešu vijolniece "La Perla" kleitā: "Sievietes mūziķes vienmēr ir vērtētas pēc tērpa"

 

Vēl portālā

Enerģijas būs daudz, atliks to gudri sadalīt - horoskops visām zodiaka zīmēm no 29.11. līdz 5.12.
Vai vakcīna spēj ierosināt saslimšanu ar Covid-19? 7
Emocionāli izdegušai mammai bērns nav prioritāte
Pievienot komentāru

Почему Елизавета II выбрала в мужья самого бедного принца во всей Европе?

Плачущие Пелагея, Билан и Агутин появились в выпуске "Пусть говорят", посвященному Градскому