foto: Publicitātes foto
Ko gaidīt no Rīgas modes nedēļas 33. sezonas?
"Nolo" pavasaris/vasara 2022.
Mode
2021. gada 1. oktobris, 10:12

Ko gaidīt no Rīgas modes nedēļas 33. sezonas?

Jauns.lv

Rīgas modes nedēļas rudens sesijā, kas norisināsies no 12. līdz 16. oktobrim, tradicionālajā formātā tiks prezentētas vairāk nekā 15 ievērojamāko Latvijas modes mākslinieku kolekcijas, tostarp bērnu apģērbi, informē pasākuma rīkotāji. Starptautisko statusu sarīkojumam šoreiz piešķir igauņu zīmola Diana Arno piedalīšanās. Lai modes skates varētu redzēt visi interesenti, tās tiks arī straumētas tiešsaistē.

foto: Publicitātes foto
"Diana Arno" pavasaris/vasara 2022.

Latvijas jauno modes mākslinieku kopdarbi, modes skates hibrīdformātā jaunā vietā, proti, ATTA CENTRE, tematiskas turpinājuma ballītes - gaidāmajā modes nedēļā modes cienītājiem noteikti netrūks izklaižu.

foto: Publicitātes foto
"Katya Katya London" pavasaris/vasara 2022.

Šosezon uz Rīgas modes nedēļas galvenās mēles kolekcijas demonstrēs Iveta Vecmane, Natālija Jansone, Selina Keer, Amoralle, Volga Vintage, Katya Katya London, Collected Story un Nolo. Gaidāmās modes sesijas uzaicinātais viesis ir igauņu zīmols Diana Arno.

foto: Publicitātes foto
"Collected Story" pavasaris/vasara 2022.

Bērnu modi pārstāvēs zīmoli Aristocrat Kids, Tiny Bunny un Rock and Mouse. Rīgas modes nedēļas pirmajās dienās īpašu uzmanību ir pelnījušas debitējošo zīmolu Saint Key un Gummo tematiskās prezentācijas, kā arī četru Latvijas tekstilizstrādājumu un aksesuāru zīmolu Cinnamon Concept, Una Bērziņa, Vaskala un Valdis Brože sadarbība.

foto: Publicitātes foto
"Volga vintage" pavasaris/vasara 2022.

Savukārt modes nedēļas atklāšanu svinīgi atzīmēsim ar 16. Latvijas modes un stila balvu pasniegšanas ceremoniju par 2020. gadu. 

foto: Publicitātes foto
"Nolo" pavasaris/vasara 2022.

„Aizvadītais gads modes nozarei ir kļuvis par nosacīta miera un radošas apceres periodu, tāpēc būs sevišķi interesanti ieraudzīt gaidāmās rudens sesijas kolekcijas. Modes mākslinieki iedvesmojās no dabas, brīvības izjūtas, attiecībām ar tuviniekiem un nepārtrauca radīt. Apsteidzot notikumus, pateiksim, ka viens zīmols iepazīstinās ar veselām četrām kolekcijām, jo pandēmijas laikā tika aizsākti vairāki kapsulkolekciju virzieni, par kuriem gribas pastāstīt un, galvenais, — parādīt," stāsta Jeļena Strahova. 

foto: Publicitātes foto
Baltijas modes federācijas prezidente, Rīgas modes nedēļas galvenā producente Jeļena Strahova.

Tendences būs raksturīgas ne tikai modes skatēm, bet arī sarīkojuma formātam. Tā kā visa pasaule ir pielāgojusies virtuālajiem apraides formātiem, bet ir noilgojusies tikties klātienē, Rīgas modes nedēļa norisināsies hibrīdformātā - gan tiešsaistē, gan bezsaistē. Tiešraides no modes skatēm būs pieejamas Rīgas modes nedēļas oficiālajās lapās sociālajos tīklos. 

Šoruden Rīgas modes nedēļa notiks no 12. līdz 16. oktobrim.