
"Ko Ārsti Tev Nestāsta": savas vēlmes var piepildīt ar domu spēku
Lai vairotu spēku un palielinātu muskuļus, nemaz nav jāiet uz sporta zāli – pietiks, ja savā galvā izildīsiet virtuālo treniņu. Šādus atklājumus izdarījusi Aiovas universitātes Sporta medicīnas departamenta sporta fizioloģijas speciāliste Gaunga Jue.
Viņa salīdzinājusi, kā mainās muskuļu spēks sporta zāles apmeklētājiem un tiem, kuri tikai prātā cilā svarus. Izrādās, atšķirība bijusi vien 8% liela – cilvēki, kuri regulāri gāja uz sporta zāli, spēja palielināt muskuļu spēku par 30 %, bet pat tie, kuri palika sēžam klubkrēslā un tikai iztēlojās, ka piedalās treniņā, savus muskuļus uzlaboja par 22 procentiem. Šie pētījumi veikti pirms vairākiem gadiem un nav vienīgie, kas apliecina domu spēka iedarbību.
Domu un gara spēks ir žurnāla “Ko Ārsti Tev Nestāsta” februāra numura galvenā tēma. “Aizvien vairāk pētījumu liecina, ka domas spēj mūs gan dziedināt, gan padarīt slimus,” raksta žurnāls un min pētījumus, kas pierādījuši, ka pozitīvs skatījums uz dzīvi, meditācija un lūgšanas spēj pasargāt no hroniskām sirdskaitēm, stiprināt imūnsistēmu un uzlabot garīgo veselību. Zinātnieki pat secinājuši, ka ar lūgšanām iespējams vairot partnera uzticību un mazināt krāpšanos. Tomēr vislielāko iespaidu prāts spēj atstāt uz vēža šūnām. Saskaroties ar sarežģītiem veselības jautājumiem, daudz vieglāk ir iedomāties, ka esam sliktu gēnu upuri, nevis pieņemt, ka veselību lielā mērā ietekmē arī mūsu domas un rīcība. “Ja cilvēks trīsreiz dienā 12 dienas saņems C vitamīna injekcijas, ļaundabīgais audzējs, pēc manas pieredzes, droši vien izzudīs,” žurnāls citē prominentu vēža un ar stresu saistītu slimību pētnieku Dr. Leonardu Koldvelu, “ bet audzējs atkārtosies, ja netiks likvidēts tā izveidošanās iemesls: neveiksmīga laulība, briesmīgs darbs, nepārtraukta sevis atstāšana otrajā plānā, bezcerība, mīlestības un sevis mīlēšanas trūkums. Tie ir vēža cēloņi.”
Jaunākajā “ Ko Ārsti Tev Nestāsta” numurā izpētīti arī osteoartrīta cēloņi un ārstēšanas iespējas, atklātas uztura un dzīvesveida pārmaiņas, kas ļauj uzlabot miega kvalitāti, un uzskaitīti zobu rentgena riski. Vēl žurnāls raksta, kam pievērst uzmanību, ja ilgtermiņā ir deguna blakusdobumu problēmas un bērnam radies vidusauss iekaisums.
Žurnāla “ Ko Ārsti Tev Nestāsta” februāra numurs jau nopērkams visās lielākajās preses tirdzniecības vietās.
Kasjauns.lv/ Publicitātes foto