"Atkal viņš salaida dēlī!" Mārtiņš uzskata, ka praktikants sabojājis viņam zobus

Daugavpils zobārstniecības poliklīnikas pacients Mārtiņš ir uzsācis ilgu un sarežģītu cīņu ar medicīnas iestādi, kuru viņš vaino būtiskā kaitējuma nodarīšanā savai veselībai.
Kā vēsta TV3 raidījums "Bez tabu", viss aizsākās 2023. gadā, kad Mārtiņš vērsās poliklīnikā ar akūtām zobu sāpēm. Taču, viņa vārdiem sakot, ārstēšana izvērtās par ilgstošu un traumējošu pieredzi, kuras rezultātā mutes veselības stāvoklis tikai pasliktinājās. Pēc zobārsta apmeklējuma viņš nevis juties labāk, bet tieši pretēji – sāpes pastiprinājušās un problēmas kļuvušas smagākas.
"Izrāva gudrības zobu un blakus esošo zobu. Tam blakus vēl laboja zobu. Jau pēc nedēļas sākās baigais iekaisums. Devos vēlreiz pie viņiem. Tad jau smaganu grieza pušu. Ielika atkal plombi. Un nolauza vēl blakus esošo zobu. Un apakšējam zobam nolauza maliņu. [..] Pēc tam aizgāju uztaisīt 3D rentgenu. Pateica izmaksas, kas man reāli nepatīk: par to, ko viņi sabojājuši, vajag ap 7 tūkstošiem eiro. Jāliek implanti, jārauj sabojātie zobi, jāpieaudzē kauls. Vienam zobam mala atlauzta. Ik pa laikam aizvien asiņo, struto. To zobu dēļ sāp galva. Ja skrienu vai ir siltāks laiks, sāk asiņot. Nevaru daudz ko ēst,” stāsta Mārtiņš.
Viņš norāda, ka zobus labojis praktikants. "Paši smējās. Teica: veselu zobu izrāvām! Kad gāju pie dežurārsta stāstīt, tad viņš atteica: "Ā, atkal viņš salaida dēlī!""
Tikmēr Daugavpils zobārstniecības poliklīnikas pārstāvji “Bez Tabu” noliedz šo informāciju. Praktikanta darbā iepriekš kļūdas neesot pamanītas. "Par praktikantu atbildīgajai personai nav jāstāv visu laiku blakus. Ja praktikantam ir smagi gadījumi, tad viņš pats vēršas pie atbildīgās personas. Bet viņš ar zobārsta diplomu drīkst pieņemt lēmumu pats." Šajā gadījumā vainīga esot pacienta paša nevērība pret savu mutes veselību un ielaistās kaites, kas attīstījušās ilgākā laika periodā. Regulāri zobārsta un higiēnista apmeklējumi būtu aiztaupījuši ciešanas.
Atbildot uz jautājumu, kāpēc pacienta veselības stāvoklis pēc ārstēšanas ir pasliktinājies, poliklīnikas pārstāvji skaidro: “Citreiz tā gadās: mēs sākām kaut ko darīt ar to hronisko procesu, kaitēm.”
Mārtiņš jau vērsies Ārstniecības riska fondā (ĀRF), kas darbojas Veselības inspekcijas pārraudzībā un izskata kompensāciju piešķiršanas gadījumus, ja ārstēšanas laikā pacientam nodarīts kaitējums. Tomēr ĀRF viņa iesniegto sūdzību noraidīja, neatzīstot veselības kaitējumu.
Neskatoties uz to, Mārtiņš uzstāj, ka Daugavpils poliklīnikai jāatlīdzina gan faktiskie izdevumi – 7000 eiro par nepieciešamo zobu atjaunošanu –, gan arī 13 000 eiro par nodarīto morālo kaitējumu. Viņš apsver iespēju vērsties tiesā, lai aizstāvētu savas tiesības.