Mikoplazmas epidēmija - lielākā pēdējos 30 gados! Pneimonologs skaidro iemeslus
foto: LETA
“Bet, godīgi sakot, tādu mikoplazmas epidēmiju kā 2024.gada nogalē un 2025. gada sākumā es neatceros 30 gadus – kopš strādāju medicīnā,” norāda Bukovskis.
Runā speciālists

Mikoplazmas epidēmija - lielākā pēdējos 30 gados! Pneimonologs skaidro iemeslus

Marianna Ozola

Jauns.lv

0

Šobrīd novērojams ievērojams infekciju slimību uzliesmojums – gripas, mikoplazmas un citu saslimšanu izplatība ir būtiski pieaugusi. Kas ir šo slimību pieauguma iemesls? Vai to ietekmējusi Covid-19 pandēmija un ar to saistītie ierobežojumi? Par šiem jautājumiem skaidrojumu sniedz Skrides Sirds klīnikas alergologs, pneimonologs Māris Bukovskis.

“Pirmkārt, infekcijas slimībām: gripai, kura it kā ir katru gadu, bet tāds lielāks uzliesmojums ir katrus četrus vai piecus gadus, un arī šosezon plaši zināmajai mikoplazmai, kas ir savdabīga baktērija, nevis vīrusa izraisīta saslimšana, ir zināmi cikli, sezonalitāte,” TV24 raidījumā “Ārsts atbild” stāsta ārsts. 

“Bet, godīgi sakot, tādu mikoplazmas epidēmiju kā 2024.gada nogalē un 2025. gada sākumā es neatceros 30 gadus – kopš strādāju medicīnā.”

Uz jautājumu, ar ko tas skaidrojams, Bukovskis stāsta, ka sava loma tajā ir arī Covid pandēmijas faktoram. Proti, karantīnas laikā visas saslimšanas samazinājās, slimoja daudz retāk, daudz mazāk, cilvēki mazāk lietoja arī antibiotikas, par ko liecina zemie pārdošanas dati, bet brīdī, kad visi atkal atgriezās ierastajā ritmā, notika “atsitiens”.

“Cilvēki sāka slimot, jo praktiski divus gadus netika iegūta imunitāte pret dažādām infekcijām. Savā ziņā tā ir atbalss no tā laika, kas šodien mums būtiski atspēlējas.”