foto: Paula Čurkste/LETA
Latvijas Ģimenes ārstu asociācija: Covid-19 pandēmija ietekmējusi iedzīvotāju vēlmi vakcinēties pret citām slimībām
Esi vesels
2024. gada 27. maijs, 12:26

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija: Covid-19 pandēmija ietekmējusi iedzīvotāju vēlmi vakcinēties pret citām slimībām

Veselības nodaļa

Jauns.lv

Vakcinēšana pret Covid-19 ir atstājusi emocionālu iespaidu uz iedzīvotājiem. Ģimenes ārsti novērojuši, ka, salīdzinot ar laiku pirms pandēmijas, vairāk ir tādu, kuri atsakās potēties pret citām slimībām un veikt skrīninga izmeklējumus.

“Būtībā jā, ir daļa pacientu, kuri šobrīd kļuvuši piesardzīgāki. Kas agrāk, piemēram, ļāva veikt bērniem visas valsts nozīmētās vakcīnas un šobrīd no vakcinācijas atsakās gan paši, gan neļauj savus bērnus turpināt vakcinēt, bet es teiktu, ka tā nav lielāka daļa,” sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Alise Nicmane-Aišpure, vēsta TV24.

Tikmēr Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska savā praksē novērojusi, ka pēc pandēmijas iedzīvotāju vakcinācija pret citām kaitēm nav mazinājusies, salīdzinot ar pimspandēmijas laiku. Tomēr, salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm, pie mums rādītāji ir zemāki, piemēram, vakcinācijā pret gripu.

“Šogad ir viena no lielākajām aptverēm vakcinācijā pret gripu. Sezona ir beigusies, bet es domāju nākamgad cilvēki arī būs tik pat aktīvi un vēl aktīvāki,” komentēja Kozlovska. 

Biežāk Latvijā iedzīvotāji vakcinējas pret ērču encefalītu, gripu, A,B hepatītu, arī papilomas vīrusu, savukārt senioriem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām veic pneimokoka potes.  

Tēmas