foto: LETA
Maijā beigās bez maksas varēs pārbaudīties uz HIV, B un C hepatītu
Eiropas HIV testēšanas nedēļas laikā Baltijas HIV asociācija aicina ikvienu izmantot iespēju bez maksas veikt anonīmu HIV eksprestestu Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā.
Esi vesels
2024. gada 13. maijs, 17:16

Maijā beigās bez maksas varēs pārbaudīties uz HIV, B un C hepatītu

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

No 20. līdz 27. maijam visā Eiropā un arī Latvijā norisināsies Eiropas pavasara testēšanas nedēļa.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina iedzīvotājus izmantot iespēju veikt testu uz HIV, B un C hepatītu bez maksas un anonīmi. 

Katru gadu HIV profilakses punkti visā Latvijā iesaistās Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātēs, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par HIV un hepatītu testu veikšanas nepieciešamību un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi.

Tā kā šīs infekcijas slimības ilgu laiku var palikt nepamanītas neesošu simptomu un pazīmju dēļ, svarīgi pārbaudīt savu veselību, veicot testu.  

Eksprestestu veikšana punktos ir bezmaksas, anonīma un konfidenciāla, turklāt apmeklētājs pirms un pēc testa veikšanas saņem speciālista konsultāciju. Testa rezultātu varēs uzzināt jau pēc 20 minūtēm. 

“No pirksta tiek paņemti pāris pilieni asiņu, un jau pēc 20 minūtēm rezultāts ir gatavs. Tas ir ļoti vienkāršs, ērts un ātrs veids, kā pārliecināties par HIV, B un C hepatīta statusu. Iesakām seksuāli aktīviem cilvēkiem šādu testu veikt reizi gadā,” saka SPKC  Slimību profilakses nodaļas vecākā veselības veicināšanas koordinētāja  Kristīne Ozoliņa.  

Latvijā šobrīd kopumā darbojas 28 HIV profilakses punkti, no kuriem eksprestestēšanu veic 27 punkti dažādās Latvijas pilsētās. Turklāt testēšanas nedēļas ietvaros tiks rīkotas arī izbraukuma testēšanas uz Latvijas augstākās izglītības iestādēm, sociālajiem dienestiem, patversmēm, tādējādi nodrošinot vēl plašāku testēšanas pieejamību iedzīvotājiem.

Plašāk par  testēšanas nedēļas aktivitātēm šeit.