foto: Zane Bitere/LETA
Lūdz atsaukties visu asinsgrupu donoriem, īpaši O-!
Esi vesels
2024. gada 4. marts, 09:10

Lūdz atsaukties visu asinsgrupu donoriem, īpaši O-!

Jauns.lv

Lai palīdzētu ārstiem glābt smagi slimu pacientu dzīvības, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) februārī dosies 56 izbraukumos un aicina ikvienu iedzīvotāju, kurš jūtas vesels, kļūt par asinsdonoru. Šobrīd tiek gaidīti visu asins grupu donori, īpaši O-! 

“Latvijas slimnīcās nemitīgi atrodas daudzi smagi slimi pacienti, kuriem nepieciešama asinsdonoru palīdzība. Diemžēl nelaimes mēdz notikt visneparedzētākajos brīžos un smagas veselības problēmas nav iespējams ieplānot, tādēļ lūdzam iedzīvotājus būt atsaucīgiem un rast iespēju martā ziedot,’’ saka VADC direktore Egita Pole.

Lai nokļūtu pēc iespējas tuvāk donoriem, VADC martā dosies 56 izbraukumos. Izbraukumi plānoti daudzās vietās pa visu Latviju - Rīgā, Ķekavā, Jēkabpilī, Bauskā, Cesvainē, Krāslavā, Vecumniekos, Kandavā, Madonā, Jūrmalā, Dobelē, Ludzā un citviet. Pilns izbraukumu vietu saraksts pieejams mājaslapā www.donors.lv. 

Tāpat donori ir mīļi gaidīti pastāvīgajās ziedošanas vietās Rīgā – Sēlpils ielā 9, Brīvības bulvārī 32 un Hipokrāta ielā 2, Kurzemes filiālē – Liepājas slimnīcā (pēc iepriekšēja pieraksta), Latgales filiālē – 18. Novembra ielā 41, Rēzeknes slimnīcā, reģionālo slimnīcu Asins sagatavošanas kabinetos – Ventspilī, Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja  visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 20 minūtes.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.