Seja staro. Bez kuņģa dedzināšanas un alerģijas
Kādu vakaru, ar vienu aci sekojot pašmāju slavenību realitātes šovam, kur varone veica kosmētisku procedūru sejas ādas stāvokļa uzlabošanai, dzirdēju informāciju, ka, lai nostiprinātu un uzturētu veselīgu sejas ādu, ieteicams papildus uzņemt C vitamīnu. Šo rekomendāciju pauda dermatoloģe. Manu uzmanību piesaistīja viņas piebilde: ja vien no C vitamīna nav alerģijas.
Aizdomājos, jo, iespējams, tas ir bijis par iemeslu manai iekšējai pretreakcijai – kopš atceros sevi, gandrīz vienmēr C vitamīna uzņemšana ir rezultējusies ar vēdersāpēm un pumpām. Nolēmu papētīt internetā pieejamo informāciju un atradu, ka C vitamīnā patiešām ir pārāk daudz skābes, un tā var izraisīt ne tikai dedzināšanu kuņģī, bet arī alerģisku reakciju uz ādas.
Izrādās, lielākā daļa alerģisko reakciju pret dažādiem vitamīniem ir saistītas ar to sintētiskajām piedevām. Alerģija pret C vitamīna piedevām esot retāk sastopama, tā var rasties, ja imūnsistēma uz piedevām reaģē pārmērīgi. Alerģijas simptomi parasti attīstās jau dažu minūšu laikā pēc vitamīna uzņemšanas, un tieši uz ādas parādās pirmie simptomi – nieze vai pietūkums sejā, lūpās vai mutē. C vitamīna alerģijas biežāk sastopamie simptomi ir izsitumi, nātrene un ekzēma. Citi simptomi var būt astma, aizlikts deguns, elpas trūkums, arī galvassāpes. Savukārt gremošanas sistēma vēlāk var reaģēt ar caureju, vemšanu, sliktu dūšu un sāpēm vēderā. Jo īpaši, ja šādu sintētisko C vitamīnu lieto tukšā dūšā. [1]
Guvusi negaidītu izskaidrojumu tam, kāpēc draudzība ar šo vitamīnu man dzīves laikā nav sanākusi, turpināju iedziļināties tēmā. Apzinos, ka C vitamīns ir vērtīgs un gada tumšajā periodā nepieciešams ne tikai organisma spēcināšanai un aizsardzībai pret vīrusu saslimšanām. Patiesi! Par C vitamīna vērtīgo un pozitīvu efektu izsakās gan pašmāju, gan starptautiskie skaistumkopšanas eksperti.
C vitamīnu iekšķīgi lieto, lai aizkavētu strauju ādas novecošanu – lai novērstu izmaiņas, kas saistītas ar fotonovecošanos un hiperpigmentāciju. Tas ir efektīvs cīņā pret UVA un UVB staru ietekmi, spēj stimulē kolagēna sintēzi un izlīdzināt ādas toni – jo vairāk kolagēna, jo gludāka un tvirtāka āda. Tāpat C vitamīns spēcina ādas aizsargbarjeru, uzlabojot tās spēju saglabāt mitruma līmeni, un tam ir arī klīniski pierādīta pretiekaisuma iedarbība, kas palīdz nomierināt ādu un veicināt brūču dzīšanu. [2]
Pretiekaisuma iedarbība ir tā, kas C vitamīnam palīdz cīnīties pat ar rozācijas skartu ādu, kas ir aktuāla problēma miljoniem cilvēku visā pasaulē. Arī man. Rozācijas apsārtumu izraisa paplašināti asinsvadi, un pētnieki uzskata, ka C vitamīnā atrodamie pretiekaisuma bioflavonoīdi spēj būtiski stiprināt novājinātos asinsvadus, tādējādi mazināt apsārtumu, sašaurināt poras, uzlabot ādas imunitāti un izlīdzināt tās toni. Turklāt C vitamīns ir efektīvs visiem ādas tipiem, arī cilvēkiem ar jutīgu ādu. [3]
Ir skaidrs, ka no C vitamīna ir daudz pozitīvu ieguvumu. Bet – kā to uzņemt, lai tas neradītu dedzināšanu kuņģī un alerģisku reakciju uz ādas? Sazinājos ar savu kosmetoloģi, lai noskaidrotu viņas viedokli. Un vakarā jau saņēmu atbildi – izvēlies bezskābes (!) C vitamīnu! Aptiekā jau gadu ir pieejams LYL premium C. Kur šo gadu esmu bijusi es?
Devos uz aptieku, un, nevēloties mocīties ar nekomfortablajām sajūtām kuņģī un iedzīvošanos izsitumos, nolēmu izrunāties arī ar farmaceiti. Aptiekāre man apstiprināja, ka LYL premium C ir bezskābes formā un šim produktam ir ilgstoša iedarbība. Respektīvi, pateicoties īpašai tehnoloģijai, tas organismā uzsūcas pakāpeniski, garantējot augstāko iedarbības efektivitāti – uzņemts no rīta, C vitamīns turas optimālā līmenī asinīs visu dienu.
Vēl farmaceite vēlīgi darīja zināmu, ka LYL premium C ir ne tikai draudzīgs kuņģa gļotādai, jo nepieļauj kairinājumu, bet arī papildināts ar bioflavonoīdiem – hesperidīnu, kvercetīnu un rutīnu –, kas ne tikai palīdz šim vitamīnam uzsūkties organismā, aizkavē tā oksidēšanos un sekmē šūnu elpošanu, bet arī ir labs atbalsts asinsvadiem, līdz ar to arī manai sejas ādai.
LYL premium C nesatur konservantus un dzīvnieku valsts izejvielas, sintētiskas piedevas, ir piemērots gan alerģiskiem cilvēkiem, gan veģetāriešiem, gan vegāniem.
Nešaubos, ka tas ne tikai ir īstais palīgs manai imunitātei un aizsardzībai pret nepatīkamajiem rudens vīrusiem, bet arī beidzot kļūs mans sabiedrotais rūpēs par ādas tvirtumu un starojumu!
Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.
Reklāmas raksts sadarbībā ar SIA "Ozermedia".